Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nčolkař,zloch - Profil | Čt 28.8.2025 12:24:14

Flip >> i to se může stát, včera jsem za 3 hodiny vláčky neudělal záběr 👎 a ty zatím zhubni a natrénuj pohyb na lodi, moje Lugafo není tvůj Bismarck...

    NTarn - Profil | Čt 28.8.2025 11:59:54

    Flip >> Tak dej vědět a já se taky vyhrabu :) Bude to TDNR jak vyšité :) (Tři Důchodci Na Rybách) :))

      NFlip - Profil | Čt 28.8.2025 11:53:54

      čolkař,zloch >> Nechám to až nejspíš až na konec září-říjen až bude sezona v plném proudu. Spojím to s návštěvou Věry u matky v Teplicích . Teď v srpnu tam byla. Zatím si vylaď formu aby jsi nebyl na Sašu.🤣

        Nčolkař,zloch - Profil | Čt 28.8.2025 11:49:42

        Flip >> tak už by ses konečně mohl vyhrabat z brlohu a přijet na pár dní k nám.

          NFlip - Profil | Čt 28.8.2025 11:30:19

          Poznatky z dnešního lovu. Okouni už začínají žrát i ze dna gumáky. Takže podzim se blíží a teprve teď začne to správné pruhované období.😊

            NFlip - Profil | Čt 28.8.2025 11:27:27

            maximotak >> Jak už jsem psal není to špičková akce ani medium fast.Ten prut se pod tlakem začne plynule ohýbat už od spojky. Avšak narozdíl od vyslovenýh hadic typu TA se to neohýbá hned u rukojeti. Takže žádná okamžitá progresivní akce při zdolávání ale pěkně postupná. Na rybách se ho ještě neměl ale přes víkend to na těch tlouštích určitě vyzkouším a budu ještě více v obraze.

              Nmaximotak - Profil | Čt 28.8.2025 7:57:33

              Flip >> ono to MFT v nazvu je zkratka z Mikado fishing team, tak se ani nic spatnyho cekat nedalo... ;)
              prestoze jde o jednu z jejich levnych rad prutu - vlastne by mne ale zajimalo: ta mekci spicka, kolik to tak dela procent u tohohle dlouhana?

                NFlip - Profil | St 27.8.2025 18:39:39

                Diamond >> Abych pravdu řekl já jsem ten konec spolupráce docela uvítal. A ukončil jsem to já. Bylo toho už moc a nikdy jsem za to mimo občasného prezentu třeba v podobě pěkného prutu peníze nedostával. Každopádně i dnes jsme s Petrem Procházkou(RSP) kamarádi a nic si nevyčítáme. A tak by to mělo být.

                  NRomanS - Profil | St 27.8.2025 18:33:49

                  Flip >> díky moc

                    NDiamond - Profil | St 27.8.2025 18:32:42

                    Flip >> nemám čo dodať, lepšie by som to nepopísal ... 👌👍

                      NDiamond - Profil | St 27.8.2025 18:30:40

                      Flip >> presne preto si vážim tvoju recenziu. A taktiež ti slúži ku cti, že si bol korektný voči ostatným keď si prút verejne popísal korektne a pidľa pravdy, aj keď ťa to asi stálo zaujímavú spoluprácu. Som podobne zásadový a mám preto pochopenie. Takých ľudí dnes treba hľadať!

                        NFlip - Profil | St 27.8.2025 18:08:34

                        RomanS >> Ten prut mám takže asi takhle.S tím na co ho chceš by to asi určitě šlo. Ale jako speciál na chytání solo jigů na dálku bych asi zvolil jiný prut. Ostřejší bez vlepené měkkčí špičky než má tenhle prut.
                        Ovšem na Carolina rig je asi ten nejlepší co jsem kdy v rukách držel.I ta délka s ohledem na délku forpasu plus FC kde jezdí kulka je perfektní. Záběry parádně identifikuješ a ten tip umožní té rybě to hezky šluknout. Je to ideální hůlka na podzim,kdy už ty záběry už nejsou zdaleka tak razantní a nepotřebují okamžitou reakci na klepnutí.
                        Ale jak už jsem psal na začátku jde s ním odchytat ledacos. Jinak wolframová kulka na Carolinu 5-7 gr je na to ideální zátěž. Ale určitě to není žádný katapult.Ale to při způsobu lovu Carolina rig s dlouhým forpasem a třeba rakem na konci s ohledem na odpor vzduchu ani očekávat nemůžeš. Takže když to shrnu tak tvoje požadavky bych otočil ve stylu chci ho na hlavně carolinu a občas na klasiku. A na to je to přímo ideál.😊

                          NRomanS - Profil | St 27.8.2025 17:46:32

                          Ahoj, a mohli by jste mi někdo trochu popsat SHIMANO YASEI LTD PERCH FINESSE SOFTBAIT SPIN 2,60M 3-21G? Chtěl bych ho na chytání s jigem dál od břehu jig 3 az 7g, max 10 to spíš ne. Občas na carolinu/texas

                            NFlip - Profil | St 27.8.2025 17:36:10

                            PepanD >>Dík . Nicméně vzhledem k tomu za jakým účelem jsem ho kupoval moc asi často v akci nebude protože lezu všude i tam kde ho nevyužiju nebo s rizikem,že ho amputuju. Ale zase nestál majlant abych ho proto drtil každý den. 😂

                              NFlip - Profil | St 27.8.2025 17:29:10

                              Diamond >> Když už lezu s kůží na trh,tak nechci abych za nějakej čas četl,že ten člověk byl magor a vychvaloval něco,co neodpovídá skutečnosti. Takhle jsme právě pře lety skončli spolupráci s Dragonem. Půjčil mi na závody na Jestřabici na test prut. už nevím co to bylo ale to není podstatné. Podstatné je to,že to nebyl žádný trhák,což jsem taky na Mrk po pravdě napsal. Prochajda(majitel RSP) měl zrovna to svoje alkoholické období a napsal mi,co že jsem si to dovolil napsat,že se teď ten prut bude špatně prodávat atd.. Odpověděl jsme mu něco ve stylu , že nejsem žádnej reklamní šašek a že základem naší dohody bylo psát pravdu. Aby si někdo na základě toho,že budu lhát koupil sračku, to jsewm nechtěl A na tom jsme taky skončili spolupráci.
                              Pochopitelně každý může mít svůj názor a každý má jiné ruce a představy.

                                NPepanD - Profil | St 27.8.2025 17:21:05

                                Flip >> Tak ať je chytací.

                                  NDiamond - Profil | St 27.8.2025 16:58:30

                                  Flip >> ďakujem, to je výstižný a účelný popis! 👌👍

                                    NFlip - Profil | St 27.8.2025 14:08:36

                                    Ještě přidám subjektivní hodnoceni toho Mikado prutu. Byl jsem docela příjemně překvapen. Není to žádná hadice ale také žádný ostrý expres. Je to prut na kterém bych se skutečně nebudu bát použít ten 0,12 silon s rizikem,že budu ustřelovat ryby S dobře seřízenou brzdou s ním lze úspěšně vybojovat souboj i s trochu vetší rybou.Prut pracuje hlavně v horní polovině ale pod stoupající tlakem se začne ohýbat i ve spodní části. Když bych to měl dát do pruto- terminologie,tak je to klacek s medium akcí,což je příjemné. Mikadu se určitě povedl a za ty peníze si ho do svého prutoparku okamžitě bez váhání kupuji.

                                      NFlip - Profil | St 27.8.2025 14:00:12

                                      Tak vážení přátelé mohu už s klidem prohlásit,že moje olympiáda borců UL prutů s odhozem UL woblerů zná svého vítěze. Dnes jsem konečně dostal do ruky toužebně očekávaný prut Mikado MFT Craft 2,85 / 1-10g ,který jsem mohl v duelu porovnat s dosavadním vítězem kvalifikací s prutem Favorite blue bird 762ul-t 230/1-7g. Po dlouhém rozstřelu,kde každý prut měl minmálně asi 10 pokusů. Vyhrál podle očekávání favorit. Teda nikoliv Favorite ale Mikado. Maximální rozdíl mezi těmito pruty činil asi 3 metry. Což při nástraze o hmotnost 1 gr není zase tak málo.Je zcela evidentní,že při zvýšení nástrahy se vzdálenost rozdílu pravděpodobně ještě zvětší.
                                      Testoval jsem to s vlascem 0,12 Stroft a pletenkou Daiwa superslim 0,05 mm (0,3 PE)
                                      S tou pletenkou to létalo z obou prutů o něco dále ale nebylo to nic dramatického.
                                      Testovaná nástraha byla Siek-M osa 2cm.
                                      Takže olympiáda skončila a i výzkumní laboratoř mohu s klidem na duši na nějaký čas uzavřít.😊

                                        NDiamond - Profil | Út 26.8.2025 16:46:10

                                        Flip >> súhlas 👍