Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

NFlip - Profil | Út 26.8.2025 16:09:51

Diamond >> Někdy i ten levnější prut prostě dokáže překvapit když je dobře ,,uvařenej". Ne vždycky ty nejdražší ingredience(u prutů komponenty) udělají ve výsledku tu nejlepší chuť.🤣
To už jsem zjistil mnohokrát i na vlastní kůži.

    NDiamond - Profil | Út 26.8.2025 15:41:52

    Flip >> dobrá voľba! Super mi poslúžil na okúne a ľahšiu zubáčovláčku a tiež mreny na larvy ... Vtedy stál viac ako 120evri ...

      NFlip - Profil | Út 26.8.2025 15:38:50

      Diamond >> O vítězství ho může připravit jenom ten dlouhán od Mikáda. Po vrácení majiteli jsem se hned začal o ten prut zajímat. Na Allegru ho mají za nějakých 1700-1800 kč,tak už maže do mé stáje.,,Strašně" nutně ho totiž potřebuju.🤣🤣🤣

        NFlip - Profil | Út 26.8.2025 15:35:42

        Bulda 64 >> U mého starého VW palivovej ventil. Večer už zase jezdím. Tak to těm šupinám zítra ráno zase spočítám.😂.

          NDiamond - Profil | Út 26.8.2025 15:06:53

          Flip >> fuu tak to si ma potešil! Práve tohto modrého vtáka mám doma ...😉🤣

            NBulda 64 - Profil | Út 26.8.2025 12:25:30

            Flip >>
            Já ty Favorite miluju (mám jich víc, ale silnějších), měl jsem taky toho Blue... a 3 podobné, ale rozdal jsem tyhle tintítka.. když chci jemnotu, tak jdu s mušákem blbnout..
            A podobnost čistě náhodná, 3dny delší výprava v plánu a baterka mrtvá.. zbláznil jsem půl republiky, ať mi novou dovezou, výprava nesmí být ohrožena ;)

              NFlip - Profil | Út 26.8.2025 12:13:59

              Bulda 64 >> Díky je třeba vyzkoušet. Dobré radě jsem se nikdy nebránil.
              😊

                NBulda 64 - Profil | Út 26.8.2025 12:11:00

                Flip >> mám to takhle léta vyzkoušené a když mám slabý mono třeba 3,5m na vychcaný "ochytaný" duhoně, tak to i malými očky (Gamakatsu) prochází bezproblémově

                  NFlip - Profil | Út 26.8.2025 12:00:59

                  Bulda 64 >> a nedělá ti to 3 krát protažení očkem neplechu průchodem skrz očka? Přece to musí více kolmo odstávat.? To děláš s ohledem na zabezpečení aby lajna při slabším dotažení neproklouzla?

                    NFlip - Profil | Út 26.8.2025 11:53:31

                    Dnes jsem vyjel na ryby ale nedojel. Auto bylo proti, no menší oprava ho zase postaví na nohy. Stanou se horší věci.
                    Každopádně ušetřený čas jsem věnoval dalšímu testu prutů na ty miniwoblery. Mám nějaké půjčené a ještě nějaké z domácího skladu. Bohužel ten dlouhán ještě nemám,takže ty testy nejsou kompletní.
                    Ale přesto jsem objevil jednu rákosku se kterou to přece jen lítá o fous dál. Je to Favorite Bluebird 230 cm 1-7gr.
                    Bylo to testované s woblerem Kenart Winner 2,5 F jehož váha je taková středně progresivní tzn. 2 gramy
                    Na špulce vlasec 0,12 Stroft GTM.
                    Třeba se to bude někomu hodit a nebo to taky nebude nikoho zajímat.

                      NVévoda z Wellingtonu - Profil | Út 26.8.2025 11:29:55

                      Bulda 64 >> vyzkouším, děkuji

                        NBulda 64 - Profil | Út 26.8.2025 11:28:23

                        Vévoda z Wellingtonu >> já to mám 10/5/3-do smyčky.. slinit při dotahování vždycky, zvláště mono a utahovat, jak já říkám: "s citem, ale dost"!!!

                          NVévoda z Wellingtonu - Profil | Út 26.8.2025 10:55:05

                          Bulda 64 >> to je hodně dobrý poznatek. Před nedávnem mě to taky napadlo a činím tak. S Flipem jsem tady ještě předtím probíral počet ovinů tam i zpět.
                          Dle mého aktuálního názoru ale než 8x8 či 12x12 otoček, ten primární rozdíl v pevnosti dělá spíš to "vyztužení" závěru, kde se to při urvání řízne.
                          No a slinit a slinit, dotahovat velmi pomalu a s CITEM (né škubnout na krev).

                            NFlip - Profil | Út 26.8.2025 1:51:07

                            PepanD >> dle mého soudu ty vlepenky jsou ideální na ty nástrahy co uvádíš. Na veškeré menší softbaity. Na woblery a plechy a vůbec na hardbaity jsou určitě lepší celoblanky. Pochopitelně při improvizaci jde použít u obou obojí.

                              NPepanD - Profil | Po 25.8.2025 21:55:59

                              Flip >> Já používám prut od Mikáda LX Sapphire Lite Drop Shot. Délka 280 cm. Má to vlepenou špičku, a když jsem chytal pstruhy na larvy a jíkry, létalo to parádně.

                                NFlip - Profil | Po 25.8.2025 20:56:37

                                maximotak >> podle toho videa by to nemuselo v reále vypadat zase tak zle.
                                https://www.tiktok.com/@fishingstore.pl/video/7486025883254263062
                                Ten wobler Siek Bzyk 2,2gr také chytám.

                                  NFlip - Profil | Po 25.8.2025 20:50:11

                                  maximotak >> Já naopak doufám,že by to nemusela být úplná hadice typu speciálů na Trout area.

                                    NFlip - Profil | Po 25.8.2025 20:47:34

                                    čolkař,zloch >> Já to UL klidně chytám i dneska. Akorát nejdu po pidirybách za účelem chci záběr za každou cenu. tak jak to provozují někteří zdejší ,,specialisté na UL",kteří též píšou na Mrk v jiných otázkách nebo dokonce o tom točí i videa. Já se za pomocí toho slabého náčiní snažím dostat na kobylku právě těm největším rybám svého druhu. Nakonec i můj okouní osobák na našich vodách 49,7 cm jsem chytil na jednopalcového twistra.

                                      Nmaximotak - Profil | Po 25.8.2025 20:44:03

                                      Flip >> to vim - jsem prave zvedavej, jak to bude v ty dylce fungovat, protoze podle rozdilu ve vrhacce by mohlo jit o stejnej blank... ;)

                                        NFlip - Profil | Po 25.8.2025 20:36:40

                                        maximotak >> Ve 280cm se to může chovat jinak a pak musíš to ,,vypružit" 😂😂