Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nčolkař,zloch - Profil | Po 25.8.2025 20:04:35

Flip >> ten Odeon Jaxon stále ve stojanu mám, na svou dobu to byl super prut, ale já už UL skoro vůbec nechytám...

    Nkubas. - Profil | Po 25.8.2025 19:42:51

    maximotak >> Tak Nordic stage je nekdy cca 10 let zpět, Norstream minimálně existoval taky tak dlouho, jednoduchá matematika ;-).

      Nmaximotak - Profil | Po 25.8.2025 19:26:57

      kubas. >> mne to prijde min - ale je fakt, ze mi ten cas utika uz fakt rychle.
      to jednou poznas taky... :)

        Nkubas. - Profil | Po 25.8.2025 19:13:00

        maximotak >> Tak je to pravěk, to bude určitě 20 let, co u nás začala Norstream mánie :-). Teď jsem se díval, že nedávno vyšla nějaká nová verze Arealu atd., už to nějaký čas není Norstream, ale Nordic stage samozřejmě.

          Nmaximotak - Profil | Po 25.8.2025 19:10:44

          kubas. >> tak Norstream uz plati za pravek? A ja se par dni zpet pokousel rozpomenout, co to bylo za radu, ktera mela prehazovat reky i v docela dost kratky UL verzi - jakoze reseni zdejsiho zadani...

            Nmaximotak - Profil | Po 25.8.2025 19:04:47

            Flip >> hele, ja mam UL MFT do 7 g, kratsi, asi necelou sedmistopu, tj. 2,08 m, jak to Mikado miva - a je to docela utahovak, jen spicka je mekci...
            prvni dve ryby byly tloust 55 a sticka 80+, :) obe do pulminuty parkovaly hubou pod brehem. :)
            prichystej si fakt pevny mono, jestli chces chytat na 0,10 - 0,12ku

              NBulda 64 - Profil | Po 25.8.2025 17:38:23

              Flip >> 👍
              To jsi trefil, povedená řada,
              tenhle vyčníval nad ostatními .

                NFlip - Profil | Po 25.8.2025 17:07:01

                Bulda 64 >> V té době před +-15 lety mi rukama prošly desítky Dragonů ale to už si vážně všechny nepamatuju. Tenhle byl myslím nějaký z řady Team Dragon. Omlouvám se jestli to tak není ale už se mi to opravdu motá. Zůstaly mi v paměti jenom některé. Třeba Destiny, Hunter, Golden, Silver ,Ghost, Hornet možná ještě další. Ale člověk zapomíná. Každopádně byly to a ještě jsou pořád skvělé pruty. A na svojí dobu absolutní špička.

                  NBulda 64 - Profil | Po 25.8.2025 16:50:43

                  Flip >> a když seš znalec téhle značky, tenhle si v ruce měl ??
                  Není to od tématu, mastil jsem na něj i okyše jako neplánovanou rybu ..;)
                  fotka horší

                    NBulda 64 - Profil | Po 25.8.2025 16:45:51

                    Flip >> jo, tenhle vážu taky (střídám to, dle potřeby), akorát když končím, tak v oku udělám o 2 oviny navíc ;)

                      NFlip - Profil | Po 25.8.2025 16:28:58

                      kubas. >> No maraton už taky neuběhnu i kdybych na něj denně trénoval i pod dohledem placeného kouče,takže raději zůstanu u toho co mám už částečně natrénováno i bez vztekání a co uspokojivě drží.😊

                        NFlip - Profil | Po 25.8.2025 16:25:40

                        yarda_1 >> Tloušť je strašně adaptibilní ryba. A plodná. Dokaže se přizpůsobit. Nejenom Vltava ale i Malše a Černá ,horní Lužnice i jejich přítoky. Jsou prostě všude i tam kde bys je nečekal. A to samé už záčíná být s okounama. to hájení a míra jim evidentně prospívá. Ale co si budeme povídat. Raději vidím na pstruhovce okouna nebo tlouště než ty granuláče. A kecy o tom,že ta ryba ničí plůdek potočáků jdou mimo mě, páč naši svazoarmějci na podzim po výtěru zbylých potočáků pod tlakem do té samé vody nasypou hladové granuláče,které už do konce sezony nikdo nestačí vychytat

                          Nkubas. - Profil | Po 25.8.2025 16:18:04

                          Flip >> To není vůbec nic složitého, naopak, chce to akorát správný postup ;-).

                            Nyarda_1 - Profil | Po 25.8.2025 16:09:47

                            Flip >> Jo, já takhle chytám se splávkem a boloňkovu, říkám tomu splavaná :-) Ale zase na druhou stranu, to klasické "mrskání" je technicky o moc náročnější, proto třeba řada vláčkařů nehází baitcastem.

                              Nyarda_1 - Profil | Po 25.8.2025 16:07:46

                              Flip >> U nás nemusíme řešit pstruhové a lipanové pásmo, můj domácí revír je klasická tloušťová řeka. Takže tloušti vytahují třeba ve Vltavě až takhle nahoru? Není to i tím, že je průměrně teplejší voda i nahoře pod horami?

                                NFlip - Profil | Po 25.8.2025 16:07:27

                                kubas. >> Praxí ? No tolik zase netrhám abych to do konce svojí rybářské kariery stihnul.😂

                                  NFlip - Profil | Po 25.8.2025 16:06:03

                                    Nkubas. - Profil | Po 25.8.2025 16:03:50

                                    Bulda 64 >> FGčko se holt jinak než praxí naučit nedá :-).

                                      NFlip - Profil | Po 25.8.2025 15:58:54

                                      Bulda 64 >> u mě vítězí Alberto knott. Možná FG je pevnější ale na úkor trápení se s ním těch pár procent pevnosti s mýma očima a rukama rád oželím.

                                        NDiamond - Profil | Po 25.8.2025 15:56:35

                                        Bulda 64 >> čo to je? GT uzol tréning?