Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Flip - Profil | Po 25.8.2025 15:56:12

yarda_1 >> nevím jak tam u vás ale u nás začali hodně přibývat . Hlavně těch limitních 50 cm se chytá poměrně už často. Bohužel s přibývajícím tlouštěm a výsadbou granuláčů jdou některé pstruhové vody totálně do kopru.

    Flip - Profil | Po 25.8.2025 15:53:42

    yarda_1 >> klídek- ti ,, pure fly frajeři" to dneska dneska žehlí na ,,francouze" a tu muškařskou hůlku,která by jim připomněla,že vlastně muškaří drží v ruce už jenom jako dekoraci.😂😂😂

      yarda_1 - Profil | Po 25.8.2025 15:51:14

      Flip >> Já mám tlouště z našich ryb nejoblíbenějšího i před štikou :-) Na jednu stranu je dobré, že nechutnají dobře, bylo by jich určitě míň...

        Flip - Profil | Po 25.8.2025 15:49:47

        yarda_1 >> V době,když jsem ještě spolupracoval s Dragonem,tak jsem myslím jeden prut,který bych dnes potřeboval i vlastnil. Bohužel jsem se ho neuváženě zbavil. Byl to Dragon HM 80 Ghost Buster 290 c, 2,5-10 gr. Nebyl nejlevnější už tenkrát stál asi 7 a půl tisíce ale byl to na tyhle malé žbrbličky skvost. Bohužel v té době jsem chtěl lovit jenom big fish a tak šel jako mnoho dalších UL z baráku. Na a teď je zase syslím. Spirála dějin se prostě neustále otáčí.😊

          yarda_1 - Profil | Po 25.8.2025 15:49:33

          Flip >> Já ho tedy chci na jednu specialitu, ale to sem nemůžu napsat, protože by mě kolegové jistého rybolovného směru sežrali :-)

            Bulda 64 - Profil | Po 25.8.2025 15:42:58

            kubas. >> dobrá slova ;)
            Pořád je co se učit, chce to jen chtít.. a trochu se obětovat 🙂

              Diamond - Profil | Po 25.8.2025 15:40:41

              Flip >> jj oni sú buď sólisti, alebo max. 2-3 kusy...

                Flip - Profil | Po 25.8.2025 15:26:53

                rybobuch >> Ono je to možná tím,že se sem do teďka nenacpali ,,kazišukové" otázek, kteří dokážou rybářské téma proměnit v cokoliv a ještě se začnou u toho hádat.

                  Flip - Profil | Po 25.8.2025 15:23:49

                  kubas. >> Správně- ryba se učí a my nesmíme zůstat pozadu. A je celkem zákonité,že k tomu potřebujeme stále víc a víc těch modernějších učebních pomůcek.😂

                    rybobuch - Profil | Po 25.8.2025 15:22:46

                    Hoši tahleta otázka se fakt povedla a je to úžasný zdroj informací. Dík Flipovi a dalším.
                    Taky hodně dobrá je ta na sumčí vercajk, už mě jedna sestava jede domů.

                      Flip - Profil | Po 25.8.2025 15:20:26

                      Diamond >> V tomto případě šlo ale vždy o nějakého sólistu.😊

                        kubas. - Profil | Po 25.8.2025 15:11:59

                        Bulda 64 >> Co je v rybařině pár let (desítek) zpět, tak už je často pravěk, tak to holt je. Moderní trendi a vývoj je zkrátka neúprosný. Naštěstí furt začínám a je se co učit.

                          Bulda 64 - Profil | Po 25.8.2025 14:26:22

                          kubas. >> když Ty, Kubo, mluvíš o pravěku, tak to je prča, vzhledem k věku 😅

                            Diamond - Profil | Po 25.8.2025 14:05:04

                            Flip >> ono tých väčších v tom hejnu už moc nebýva ... 😉

                              Flip - Profil | Po 25.8.2025 12:50:53

                              Jinak větší okouni na pískovnách ještě nejsou ve formě. Malé šmudlíky při kraji sice nachytáš ale ti správní ještě nekoušou. Teda koušou ale něco jiného než co jim nabízíš. Když se nějaký větší jedinec povede,tak zcela popírá teorii ,že okoun je hejnová ryba. Dnešní zkouška proběhla na řece i s hladinovkama a s výsledkem 0 tloušťů ,1 okounek a 4 kudličky do 65 cm. Ještě není prostě ta správná doba. Ale ono to přijde.😊

                                kubas. - Profil | Po 25.8.2025 12:44:03

                                Diamond >> No jeje :-))).

                                  Diamond - Profil | Po 25.8.2025 12:41:26

                                  kubas. >> jj, to bolo že "must have" ... 🤣

                                    Flip - Profil | Po 25.8.2025 12:40:13

                                    yarda_1 >> V těhle délkách a gramážích žádný xfast ani nemůže existovat. A kdyby existoval tak po záseku by si slabé vlasce nestačil navazovat. S měkkčím prutem a dobře seřízenou brzdou máš šanci,že tu rybu vyžehlíš i na vařené nudli.😊

                                      kubas. - Profil | Po 25.8.2025 12:37:56

                                      Flip >> Ten taky, pak éra Norstream... pravěk :-).

                                        kubas. - Profil | Po 25.8.2025 12:37:28

                                        Diamond >> Kdo neměl Lexus, jako by nebyl :-).