Nejlepší Live sonda? poraďte

Chci si pořídit nějakou dobrou live sondu, když koukám na videa tak v akváriu se opravdu lepší chytá..
Autor diskuse: u x a - Profil , 11.12.2024 dravci - náčiní, doplňky

měla by se live sonda v čr zakázat na svazových vodách?

A) ano60%

B) ne 38%

C) zdržuji se hlasovaní2%

Od 25.11.2025 hlasovalo 55 čtenářů.

Nšampáno - Profil | Ne 15.12.2024 4:54:56

1Mara >> A jezdit jenom na koních, nejlépe na oslu 🤔🤣🤣🤣🤣

    N1Mara - Profil | Ne 15.12.2024 1:31:09

    Mělo by se chytat jen ze břehu a hotovo, to co voda ukrývá je to kouzlo rybařiny a nebo jsme debilové, co chtějí za každou cenu být nejmodernější a koupí si za rok ponorku a budou plavat vedle těch našich ryb v našich vodách...............

      NPařezz - Profil | So 14.12.2024 23:33:50

      sliver >> nechci nikomu brát sny o tom, že v našich vodách jsou velké ryby, myšleno dravci, téměř všude. Live sonda za mě dává smysl v zahraničních revírech, kde se nesadí kapři po tunách. Jakmile mám pod lodí u nás hodně ryb, je třeba se přemístit jinam. Vím, že tam dravci nebudou. Naopak, kde není vidět žádná ryba, tam je šance. Beru s velkým nadhledem videa z našich vod, protože nevím, kolik hodin hoši strávili rybolovem, než dali dohromady nějaký zajímavý materiál. Beru s nadhledem videa Jakuba, protože ten chytí největší rybu zásadně 10 minut před koncem dvoutýdenní výpravy. To dle mě není reálná rybařina, ale jen reklama. Live používám jen na vertikál pár krát do roka. A není to jako na těch videích. Velmi často přijde záběr, že se ryba odlepí z čistého dna z ničeho nic. K tomu live není potřeba a nemám z toho žádné ponaučení vyjma toho, že vím o půl vteřiny dříve, že bude záběr. Anebo na vábničku. Ale opět, více záběrů to nepřinese. Raději se soustředit na techniku vedení nástrahy, než furt koukat do obrazovky a štelovat sondu.

        Nbaronprašil - Profil | So 14.12.2024 20:38:25

        sliver >> Chápu velice dobře jak Huga tak Vás. Jediný čemu nerozumím je pojetí rybařiny very najs kámů z yuťůbu ale to bude tím že sem pěkně zakyslej paprika co má rád pokoj u vody.

          Nsliver - Profil | So 14.12.2024 20:01:57

          Hugo Fisher >> v klidu, to není na tuhle diskuzi. Ale dík za reakci.

            NHugo Fisher - Profil | So 14.12.2024 19:59:29

            sliver >> ja byl k barvam vzdy skeptik - mysleno tou optikou, ze se precenuji. Odstiny ano. Ale velka paleta/ruznorodost barev, ze uz je moc. Z letoska v ramci lajfky mam kupu novych poznatku, i ohledne barev. Presto z toho nedelam zatim zadne jednoznacne osobni zavery. Protoze s lajfkou i bez, vzdy nachytam kulovy. :)

              Nsliver - Profil | So 14.12.2024 19:50:56

              baronprašil >> když jsem na lodi, taky zapnu sonar. Ale jednoduchý, pouze pro kontrolu dna. Mně už se ty novinky nedotknou. když tu Hugo psal, že díky sondě přišel na význam barev u nástrah, tak to jsem si třeba já uvědomil cca před 40 lety jen díky zkoušení a dedukci a od té doby na tom pracuju. Tak asi chápeš můj pohled na ty moderní ,,lovce".

                Nbaronprašil - Profil | So 14.12.2024 18:57:57

                sliver >> Mám rád sonary a většinu míst a ryb jsem našel a chytil jen díky nim. Pravdou je že živá sonda už je hodně na hraně kontroverze. Obzvláště když se tyhle věci dostávají do rukou lidem co neumí držet rypec. U nás má totiž všechno katastrofální dopad. Z mého pohledu je lepší rybář zabiják co nikomu nic neřekne než zahraničím vyškolenej hezoun co informace sype všude kolem sebe jen aby z toho něco měl. A to že pak rybičku pustí je úplně nepodstatný.

                  Nsliver - Profil | So 14.12.2024 17:57:32

                  Pařezz >> velké ryby jsou téměř všude. Je ale propastný rozdíl, jestli ty ryby vytušíš, poznáš, že tam jsou, vydržíš, vymyslíš a nějakou chytneš třeba po deseti letech snažení. Nebo jestli ji náhodou zahlédneš na té live sondě a to pak už je to jenom mechanická práce buď anebo. Když ne teď, tak příště, už víš, že tam je. A to je to ochuzení, vlastně zdigitalizování toho jedinečného ničím nenahraditelného opravdového zážitku z lovu. V praxi se nahrazuje fotkami ChaP a líbáním.
                  Aspoň tak to vidím já, který jsem u lovu dravců zažil už docela dost.

                    NPařezz - Profil | So 14.12.2024 17:13:24

                    siluri >> já jsem vypozoroval, že buď ryba chce a vezme na první dobrou a nebo sleduje nástrahu, očumuje a nakonec odplave. U nás se říká, že do hlavy ženské a do melounu není vidět. Já bych ještě přidal hlavu ryby :-). Když mi někdo prozradí, kde se vyskytují velké a opatrné ryby, udělám výzkum a o výsledky se podělím :-).

                      Nsiluri - Profil | So 14.12.2024 10:58:42

                      Já ll >> "Proč se stále vyvíjí nové prezentace nástrah" - aby mali vyrobcovia zase co predavat :) Nova prezentacia nastrahy = vyvinuli sme teda novu seriu idealnych nastrah, novu seriu udic, novu seriu snov na predaj..
                      Tak ako ste to chovanie ryb pochopili ty a ostatni co pouzivate live - predpokladam ze ste si z toho aj nieco zobrali a teda zvysili uspesnost (inak by to bolo smutne :) a to nemyslim zle) aj u bezne "nechytatelnych" - teda tych vacsich a mozno opatrnejsich ryb, tak isto to pochopi aj vela ostatnych ludi a tym padom sa v konecnom dosledku chyti viac ryb. Vacsina rybarskej verejnosti uz ale peknu rybu nepusti..
                      Neverim ze live je odrybnovac ale rozhodne dalsia pomoc. Nastastie sa technologie zatial neuberaju smerom rozpoznavania leziacich ryb - to by bolo estelen zle

                        Npoldeci - Profil | Pá 13.12.2024 19:41:48

                        Já ll >> jj pravdu maš, u vás už určite zvládli aj malú násobilku

                          NBigFlies - Profil | Pá 13.12.2024 19:33:04

                          Já ll >> veru, tie pustene alebo pusrane ryby sa ucia a tie stare ryby vedia byt vcelku rafinovane😀

                            NJá ll - Profil | Pá 13.12.2024 19:13:11

                            poldeci >> Jestli vlastníš Live sondu a používáš ji - asi blbě jinak by si neprezentoval takové hlouposti ,že se ryba neučí.. Jestli Live sondu nevlastníš,
                            tak se optej kolegů oni ti to vysvětlí. Nebo se mrkni na youtube tam toho najdeš dost.
                            Proč se stále vyvíjí nové prezentace nástrah. Pokus se ulovit nějakého dravce, který byl v průběhu svého života uloven několikrát byl puštěn získal určité zkušenosti. Dříve každá ryba na háčku šla do sáčku a žádné zkušenosti neměla. Chytáš asi dlouho a přesto si nic nepochopil. A jinak s tím sakováním okounů je to naprostá pravda. Puštěný okoun ti odtáhne celé hejno jinam... mnohokrát vyzkoušeno..
                            Live sonda ti nezvedne počet úlovku, opak je pravdou, ale pomůže to pochopit chování
                            ryb a na základě toho tě naučí zlepšit prezentaci určité nástrahy, kterou v určitou dobu
                            upřednostňují. Jenom neznalost z používání Live sondy může vést k názoru, že vlastníci nám vychytají revíry. Několika leté používání Live sondy mě otevřelo oči a změnilo myšlení v pohledu na prezentace nástrah a změnilo pohled na stav dravců
                            v našich vodách. Jen se v našich vodách vyskytuje více zkušenějších a větších ryb,
                            které neskočí na jakoukoli gumu či plech, který projede okolo nich.

                              NHugo Fisher - Profil | Pá 13.12.2024 17:46:00

                              Pařezz >> ja jen podotknu, ze to video, co je nekde nize vlozene, jsem nevidel. Ale asi budu muset mrknout, at jsem v obraze.

                                NPařezz - Profil | Pá 13.12.2024 17:22:32

                                Hugo Fisher >> mám stejný názor i zkušenost. Všichni víme, že candáti v našich vodách byli drasticky redukováni dávno před live sondami. Video je pěkné a kdyby se nechovali jako idioti, tak bych dal prst nahoru. To podstatné, co tam zaznělo, je to šílené množství hodin, které tomu věnuje a díky tomu zná místo a čas. Bohužel, u nás takové tajemství dlouho nevydrží. A lidi, co s live nemají osobní zkušenost na základě takového propagačního videa nabudou dojmu, že live je vražedná zbraň a že každý den je posvícení. Bohužel tam nezazní, kolikrát se nedařilo. A před každým hodem pootočit sondou, abych trefil nástrahu do úhlu paprsků je oprus. To by mě fakt nebavilo. Chytání dravců v našich vodách z lodí už je jen pro opravdové blázny :-).

                                  NBigFlies - Profil | Pá 13.12.2024 15:27:40

                                  poldeci >> chytám asi kratšie ako ty, ale učia sa z čoho ich bolí huba a z čoho nie :-)

                                    Npoldeci - Profil | Pá 13.12.2024 15:26:11

                                    BigFlies >> ja nie som urážlivý
                                    Rybky sa nič neučia, iba žeru a nežerú , ryba nemá na to aby hrala šachy
                                    Je tu taký expert , ktorý odporúča ostrieže “sakovať” lebo inak si to povedia , že si ich prišiel chytať 😀,
                                    Chytáš asi dosť krátko!

                                      NBigFlies - Profil | Pá 13.12.2024 15:15:37

                                      poldeci >> naivita to nie je, tých revírov je málo, ale nájdu sa a je možné taký revír vybudovať. Nemusíš chodiť nič potvrdzovať, je to potvrdené úlovkami, ako aj veľkostne, tak aj množstevne. Len samo, tie rybky sa učia :-( A nemyslím to v zlom voči tebe, aby si sa náhodou neurazil.

                                        Npoldeci - Profil | Pá 13.12.2024 15:12:20

                                        baronprašil >> so živou je to presne tak ako aj s umelou , keď nechcú tak nechcú