Nejlepší Live sonda? poraďte

Chci si pořídit nějakou dobrou live sondu, když koukám na videa tak v akváriu se opravdu lepší chytá..
Autor diskuse: u x a - Profil , 11.12.2024 dravci - náčiní, doplňky

měla by se live sonda v čr zakázat na svazových vodách?

A) ano60%

B) ne 38%

C) zdržuji se hlasovaní2%

Od 25.11.2025 hlasovalo 55 čtenářů.

Npoldeci - Profil | Pá 13.12.2024 15:10:10

BigFlies >> nečudoval,táto tvoja naivita ma dávno prešla

Kľudne môžeš do sz číslo revíru a prídem ti to potvrdiť bez nahodenej udice

    NHugo Fisher - Profil | Pá 13.12.2024 15:08:44

    baronprašil >> nic proti, ale to je strasne mylna predstava. Mylna v tom, ze dostat lod (kajak, nafukovak, lod) na vodu je pekny voser a lidi to po case dost rychle omrzi. A to mluvim ze zkusenosti, protoze jsem zacinal s partou nadsencu pro lov z lodi a zustal jsem sam. Je to kurevsky voser nejen na to dostat lod na vodu, nastrojit, nebo ji uskladnit a mit pripravenou, ale i pro to najit vhodnou vodu. Predne je dost omezeni, kde se chytat obecne z lodi v CR smi. Dalsi omezeni je to, ze je mnoho vod, kde se smi z lodi, ale neni povoleny echolot. A pak je neskutecne malo mist, kde jde dostat lod poradne snadno na vodu. To cloveka limituje natolik, ze predpokladat nejaky zasadni rozmach, je liche. I kdyby vse sakra zlevnilo a bylo to dostupne (coz si osobne myslim, ze ani ted to neni likvidacni castka, pokud vemu v uvahu, kolik penez umi kolegove narvat do rybariny tak jako tak), tak to sice budou mit lide doma, ale ta chut vyrazit na vodu bude znacne limitovana typickou lidskou lenosti. Vice nase vody ohrozuje a nici moznost odneseni DENNIHO limitu dravcu u vsech rybaru, nez to, ze nekdo muze ryby hledat v cele rybolovne plose a nekdo tvrdne na brehu.

      NBigFlies - Profil | Pá 13.12.2024 15:01:46

      poldeci >> by si sa celkom asi čudoval, že v niektorých vodách je toho dosť. Napr. v takých, kde si neprídu na svoje privlastňovači dravcov. Že tam, ale vždy nejde len tak ľahko chytiť rybu, to už je druhá vec.

        Nbaronprašil - Profil | Pá 13.12.2024 15:00:58

        Hugo Fisher >> Úplná romantika. Jen se trošku obávám že existují i malinko jiní rybáři obzvláště u nás. Ono jak půjde cena těchto technologií dolů tak se to dostane i do rukou těm co nebudou třepat nahoru dolu gumovou atrapou a mít plný trencle z toho jak se ´´céčko ´´ houpe společně s nástrahou a jebe na to. Pěkně tam pošlou živou jen tak za krajíček.

          Npoldeci - Profil | Pá 13.12.2024 14:51:19

          Bulldog >> ja ti prezradím jedno tajomstvo, vo väčšine našich a aj vašich vodách je veľké tajomné hovno a tá lajvka tým, ktorí si ju kúpili toto odhalila za relatívne dosť veľa peňazí, fakt nie je čo závidieť a tobôž to zakazovať

          ….a Fisherovi ďakujem za zápis, presne takto to vidím aj ja

            Nbaronprašil - Profil | Pá 13.12.2024 14:46:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Bulda 64 >> A kdyby neměli rovné čepice, nebavili se jak idioti najs kamo apod. , neměli sonar jak televizi. Tak by Vás nerali ? Já myslím že srali a uplně stejně. Každej normální rybář chce mít klid. Je to totiž lov a ne davová zábava, kterou z toho tihle pošuci dělají. Největší problém ani není to že někdo používá moderní technologie ale spíš to že mají tito experti potřebu se pořád chlubit, natáčet se a vydělávat na rybách. Taková je ale doba takže si budeme muset zvyknout nebo se dát na lov bílé ryby, kterých je hromada a nikdo je nechce , tam ten klid mít budeme.

              NHugo Fisher - Profil | Pá 13.12.2024 13:52:15

              u x a >> nene, ja se desne bojim temnych hloubek. Desi me. Ani nesmocim ruku/nohu z kajaku, pokud nejsem v absolutni melcine. Neco by mi ji mohlo ukousnout. Nejsem magor.

                Nu x a - Profil | Pá 13.12.2024 13:49:08

                Hugo Fisher >> co potápění? To tě neláká

                  NHugo Fisher - Profil | Pá 13.12.2024 10:32:44

                  Bulldog >> chytam 37 let a uz od detstvi jsem strasne moc chtel videt, jak se ryby chovaji u me navnady/nastrahy pod hladinou. Takze pro me fakt ne - me to neskutecne fascinuje a bavi. Ale pravdou i je, ze jsem ve veku, kdy jsem si davno zvykl, ze nic nechytim. :) Me naplnuje uz jen ta jizda na kajaku .. a to echo k tomu je pro me tresinka. To tajemno je prave ted pro me mnohem zajimavejsi, protoze vidim realne reakce ryb. A to desne zeru.

                    NBulldog - Profil | Pá 13.12.2024 10:22:22

                    Hugo Fisher >> A není na tom rybaření nejkrásnější to tajemno, ta chvíle překvapení a trochu nevědomosti a pouhých domněnek? Tady vidíš sice všechno, ale podle mě, o to nejkrásnější přijdeš.

                      NHugo Fisher - Profil | Pá 13.12.2024 9:26:06

                      Mam lajvku na kajaku - poprve tuto sezonu. Pouzivam ji jen pro pohled pod kajak, tedy down. Nepouzivam moznost pohledu pred lod. Chytam s tim tedy jen vertikal. Znacku mam Humminbird, protoze nema navic vypocetni black box (jako Garmin / Lowrance), coz mi pri strojeni meho lehkeho kajaku absolutne vyhovuje. Diskuze se tu vic zvrhla v to, jak moc to meni rybarinu ci drancuje vody. Ma zkusenost (pravdou ale je, ze jsem spis podprumerny lovec dravcu) je takova, ze rozhodne zadne velke uspechy neslavim. Vice ulovku fakt nemam. Na celem tom lovu je (pro me, neb to mam rad a fascinuje me to) parada, ze vidim, jak se ryba u nastrahy chova. Co dela. Jak na ni reaguje a jak ji cokoli co udelam nevhodne, odradi. Jak velkou roli hraje velikost a dnes uz zastavam i nazor, ze i barva (na coz jsem nikdy moc neveril) nastrahy. Tedy lajvka mi pomaha lepe pochopit, jak se ktera ryba, co nasla mou nastrahu, chova. Poznam (tedy si to myslim :) ) okouna, candata, kaprovitou zvedavou rybu .. Logicky rozpoznam sumce. Ale ze bych je uspesneji ulovil? Vubec. Videt rybu je je jedna vec. Primet k zaberu druha. A primet k poctivemu sekatelnemu zaberu treti.. Kdybych chytal na odhoz, at uz z kajaku, nebo ze brehu, obchytam mnohem vice prostoru a mam mnohem vice ryb. Lajvka je video hra. Me to bavi. Vas nemusi. Ale neni to zasadni “zmena hry”, co by ohrozila existenci dravcu v CR.

                        Nesox.martin - Profil | Čt 12.12.2024 22:12:36

                        sliver >> Proč někdo pouští 75+. To je jednoduché... protože chtějí chytit rybu 80+

                          NPařezz - Profil | Čt 12.12.2024 21:36:31

                          Ta live sonda má úzký paprsek a ne každý má k dispozici otroka, co mu natáčí sondu. Zajímavé to teprve bude, až se bude natáčet sonda za nástrahou sama dle signálu vysílaného z nástrahy. Už se těším, až s tím někdo přijde 🤣.

                            NRytíř - Profil | Čt 12.12.2024 20:00:58

                            sliver >> jasně..ale je to s nima jak na cvičáku s vlčákama, tak jak mlátí palicí s tím klackem:-))To je ten správnej...Svůj byznys akorát.

                              Nsliver - Profil | Čt 12.12.2024 19:56:57

                              Rytíř >> šak to je bac-hamer, ne ? Prostě jebneš po hlavě a vykrvíš no. Já to schvaluju, ale bacha, neska už sme mimo. Furt samé fotky ocas v ruce, jak odplouvá osumdesátka, to by se nám nemohlo stát. Oni si myslí, že něco zachrání.

                                NRytíř - Profil | Čt 12.12.2024 19:47:20

                                sliver >> jak vrahu..test odolnosti:-))

                                  Nsliver - Profil | Čt 12.12.2024 19:43:10

                                  Rytíř >> ty vrahu :-)

                                    NRytíř - Profil | Čt 12.12.2024 19:38:40

                                    sliver >> Jen ty hlubinný..ježci zas syčí..

                                      Nsliver - Profil | Čt 12.12.2024 19:36:51

                                      Rytíř >> candáti vrčí ? Ty vole, to asi nepiju tu správnou kořalku :-)

                                        NRytíř - Profil | Čt 12.12.2024 19:33:47

                                        sliver >> hele vrazím do tlamy a jak zavrčí tak jí má.Neproduktivní ryba..