Nejlepší Live sonda? poraďte

Chci si pořídit nějakou dobrou live sondu, když koukám na videa tak v akváriu se opravdu lepší chytá..
Autor diskuse: u x a - Profil , 11.12.2024 dravci - náčiní, doplňky

měla by se live sonda v čr zakázat na svazových vodách?

A) ano60%

B) ne 38%

C) zdržuji se hlasovaní2%

Od 25.11.2025 hlasovalo 55 čtenářů.

Naleš vavřina - Profil | St 26.11.2025 10:52:08

jirka a pepa >> ... "by si rádi dobře zachytali ..." - jen se zde vytrácí podstata, že dobré zachytání si je odměnou za individuální kvality lovce ..., obrazně to je stejné jako zaplatit si holku s kozama č.5, protože jinak nemám na to ji sbalit - smutné

    NJendaL - Profil | St 26.11.2025 10:50:05

    Kopov >> takže když se nad tím zamyslím, tak tak krásné ryby jako jste vy nachytal jste chytl s docela (omlouvam se) první generací live sond s jeste docela malým displejem.
    Chci si udělat obrázek o tom, jak moc velký skok v zobrazování ryb, stromů na dně a vůbec všeho bude když někdo použije vybavení které tady bylo popsáno. To znamena mega 360 imagine, 2x live sondy a 19 nebo 22 palců velké obrazovky, samozaměřovací systém live sond atd. Protoze já osobně jsem mel u nás na Labi možnost vidět rozdíl mezi 7", 9" a 12" displejem a ta 12" displej byla daleko jednodušší na čtení ryb než ta 9". I když to jsou jen tři palce tak rozdíl byl velký!

      NKnapík - Profil | St 26.11.2025 10:47:56

      u x a >> na blízko ještě ok, na dálku je to horší.

        Naleš vavřina - Profil | St 26.11.2025 10:47:11

        Kopov >> ty poslední dvě věty jsou pravdivé, jen ten smutný pohled bude kvůli těm bezbranným rybám a osobní opakované ztrátě iluzí v kolegy rybáře ...

          Njaka - Profil | St 26.11.2025 10:46:00

          Kopov >> To je další věc, někteří i přesto, že tak nějak cítí, že to není ono, nemohou si pomoct a pomocí lajvky chytají a pak se jezdí s rybou třeba fotit, aby to vypadalo, jakože byla chycena ze břehu.

            Njirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 10:36:55

            u x a >> v lednu nejsme společně na slapech 😀😀😀

              NKopov - Profil | St 26.11.2025 10:35:20

              JendaL >> to nemám problém napsat co mám . Jen je to takové bezpředmětné . Mám to už pět let - tudíž mám to první co tu bylo. Hds live 9 + active target 1. Propojené s motorem Ghost . Dnes jsou ty mašinky daleko lepší . Umí kreslit líp a přesněji. V podstatě dokonale zbraně 🫤
              Sám s tím chytám ale neměl bych problém se toho pro dobro ryb vzdát. Jen tenhle vlak pojede i dal i bezemě. Buď jedeš v něm a nebo se jen smutně koukáš na fotky lidi co s tím budou těžit dal

                Nu x a - Profil | St 26.11.2025 10:34:10

                jirka a pepa >> četl v lednu se dárky nedávají?

                  Njirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 10:33:34

                  u x a >>
                  Ja jsem psal ze jsem to chtel koupit kamarádům jako dárek. Vy jste to nečetl?

                    NJendaL - Profil | St 26.11.2025 10:29:26

                    Kopov >> ale mohl jste popsat co máte za vybavení. abych si nejen já mohl udělat obrázek s čím jste nalovil tak krásné ryby? máte s tím problém to popsat co používáte??

                      Nu x a - Profil | St 26.11.2025 10:28:06

                      Knapík >> tak ty už máš zkažené oči z monitoru z práce a ještě si je kazit na rybách to by bylo něco..

                        Njaka - Profil | St 26.11.2025 10:27:50

                        JendaL >> Tohle není čecháčkovství, které jste tuším sám kritizoval někde níž. Tyhle poznámky o tom, jak někdo na něco nemá a proto to kritizuje to je velká lacinost namísto snahy o pochopení.

                          NTom - Tuk - Profil | St 26.11.2025 10:26:41

                          aleš vavřina >>
                          Dokonale napsané a ještě ve zkratce. Bravo! DĚKUJI UCTIVĚ.

                            NKopov - Profil | St 26.11.2025 10:26:03

                            JendaL >> horší než jsi tu popisoval. I tak se s tím daji ryby doslova těžit když člověk ví co dělá. Kamarád třeba letos prodává to staré s tim ,že chce na novou sezonu novější ,lepší. A já mu říkám - proč? Potřebuješ chytat víc. Máš málo?
                            On si to málo kdo umí přiznat,každý chce být ten nejlepší s nejlepšímy výsledky ale asi to z nás dělá tahle divna doba kdy člověk otevře třeba facebuk a vyskočí na něj tisíc fotek obřích ryb. Bez toho by jsme myslím byli dakeko spokojenější a ne furt ve stresu. Bez potřeby dohánět to okolí.

                              Nu x a - Profil | St 26.11.2025 10:26:03

                              jirka a pepa >> tak si ho objednej na leden to by mohl mít volno Teo Dašek

                                NKnapík - Profil | St 26.11.2025 10:20:16

                                jirka a pepa >> nejsem nejspíš etalon ideálního rybáře, ale já chci u vody držet prut v ruce, sedět u něj, hlídat ho, koukat na vodu, okolo ní po břehu, do vzduchu, a co vím jistě je to, že za žádnou cenu nechci koukat u rybaření na telku i kdyby mi to mohlo přinést ryby netušených velikostí.
                                "Kouzlo" rybaření zahalené tajemstvím vody a věčné dohady, co tam pod ní asi může být, jsou s touhle technikou ty tam a to já si vzít nenechám.

                                  Nschiwa - Profil | St 26.11.2025 10:19:34

                                  JendaL >> Stačí zalistovat o několik stránek zpátky a najít si příspěvek ze St 11.12.2024 13:51:18. Mně to prostě přijde k rybám nefér a jako neúcta, jde mi o udržitelnost rybolovu a zachování ryb i pro další generace. Opravdu to vidím na stejné úrovni jako to harpunování a nemyslím si ani, že je to dobrá investice, je jen otázka času, kdy se to zakáže nebo většina dravců vychytá a táhnout se s lodí několik hodin, abych za den ulovil jednoho hurvínka mi nedává moc smysl. Raději si splním celoživotní sen a ty peníze utratím za lov tajmenů na Sibiři, bude to pro mě lepší zážitek.

                                    NJendaL - Profil | St 26.11.2025 10:19:19

                                    Kopov >> a jaké vybavení prosím máte? at si dokážu udělat představu.

                                      Njirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 10:16:34

                                      aleš vavřina >>
                                      Ja jen psal (a mam nejake zkušenosti s tim kdyz si objednáte webovky a co asi stoji prace)
                                      ze pan Dasek to ma fakt dobry.
                                      Urcite je to presne styl jaky ted frčí a je zaměřeny na klientelu ktera ho využívá
                                      Jak jsem jiz psal, volal jsem mu, chtel ho objednat a bylo to bez sance na termin ktery jsem potreboval.
                                      Videl jsem jeho videa a nepřišlo me tam neco co by pobuřovalo.
                                      Pruvodcovani se dá dělat jak spatne tak dobre. Problem je ten ze je všechno vidět na kameře a každý kritik na to může snadno a rychle poukázat.
                                      Pokud někdo bude dělat průvodce tak jak by se to mělo a vyvaruje se porodních bolestí které udělali jeho předchůdci tak nevidim žádný problém.
                                      Tady na mrku je totiž každý druhý asi perfektní rybář s perfektním citem a znalosti vody. Jaksi se ale pozapomíná na to, že je hodně lidí co by si rádi dobre zachytali, neumí to třeba tolik, nemaji ani moznost zkusit takove vybavení a hlavne netouží po fotce. To znamená najmou si průvodce a nemusí bořit internet každou rybou co chytnou ☝☝☝

                                        NKopov - Profil | St 26.11.2025 10:12:22

                                        JendaL >> Myslim že se dost pleteš. Znám pár lidí co live mají,umí s ni,jsou úspěšní rybáři a přesto jsme se shodli že zakázat. Nic dobrého nám to nepřineslo. Díky tomu jsme si sáhli na ryby na které by jsme před tím nesáhli,ale zároveň nám to vzalo tu radost z toho. Je to vše takový polovičaty. Já sám do toho mám nakoukano tisíce hodin a a vím jaká to může být pro naše už tak vydrancované vody past. Ono hledat s tímhle ty poslední zbytky ryb co tu máme není pro ty naše vody nic dobrýho. Jsou lidi co ty ryby pustí ,i tak ty ryby trpí. Pak jsou lidi co se s tím naučí ,vezmou co muzou a ty poslední zbytky ryb dodelaji.
                                        On to tu dobře napsal Shiva - když ty ryby nezerou tak jsou částo už proste jen ochytane a nebo je tam člověk ve špatnou dobu. A takový průvodce co to zná a umí a bude s klienty pořád dokola objíždět ty správná místa aby ty lidi uspokojil. To je pro ty vody pomalá smrt.
                                        Přijde mi to zvrácené. Stejně tak jak když porybný tu chválí člověka co nemá pro laiky,fotky a klienty problém chytat dravé ryby v době jejich tření ,a třeba na hloubkach . Prostě za každou cenu jen aby byl výsledek. A to vše za hurónského pokřiku yes...