Nejlepší Live sonda? poraďte

Chci si pořídit nějakou dobrou live sondu, když koukám na videa tak v akváriu se opravdu lepší chytá..
Autor diskuse: u x a - Profil , 11.12.2024 dravci - náčiní, doplňky

měla by se live sonda v čr zakázat na svazových vodách?

A) ano60%

B) ne 38%

C) zdržuji se hlasovaní2%

Od 25.11.2025 hlasovalo 55 čtenářů.

BigFlies - Profil | St 26.11.2025 7:20:11

Keby som niekedy mal niekoho sprievodcovat, cudzieho cloveka, o ktorom nic neviem. Napr
na rieke, tak prve by musel podpisat dohodu, ze z takej akcie by nevznikla ziadna fotka ryby s pozadim, kde bola chytena. Ale nemam to ako biznis plan. U nas je sprievodcovanie uplne mimo, nie je to nijak nastavene a porovnavat sa s krajinami, kde su registrovani sprievodcovia je uplne scestne. Tam, kde to funguje, ti ludia za to aj platia staraju sa o vody, chrania reviry atd... Najskor by sa iu nas museli prijat pravne ramce a vela veci zmenit.

    aleš vavřina - Profil | St 26.11.2025 7:15:23

    Hodně smutná diskuze, je zde dost pravdy, ale ještě více pokrytectví a lidské malosti co ze zjištných důvodů brání neobhajitelné s přáním "alespoň ještě jednu sezonu ...", Názory některých mi přijdou stejné jako tvrzení, že to hovno nesmrdí a oni tak nemusí platit poplatek za veřejné wc... přeberte si to sami.

      jirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 1:19:22

      schiwa >>
      Trosku s Vami nesouhlasím ale nechci se hádat. Uz bylo myslim dost protichůdných myšlenek na jeden večer.

        Kopov - Profil | St 26.11.2025 0:17:47

        schiwa >> píšeš jako bys o tom něco věděl 🤔😅🤣
        Ale pravdu máš. Souhlas. Ryby hladem nebudou a když,tak jen kratce😉

          p.horys - Profil | St 26.11.2025 0:02:45

          schiwa >> :)

            schiwa - Profil | Út 25.11.2025 23:57:42

            p.horys >> Slyšel jsem, že měl rybářský instruktor nějaké "nepříjemnosti" na Labi s RS:)

              p.horys - Profil | Út 25.11.2025 23:49:40

              schiwa >> Ještě tu jsou tací,kteří klidně klienta připraví o noty. :D Není to jejich nevědomostí,jen tím,že to jsou vychc... Zmrdi .

                schiwa - Profil | Út 25.11.2025 23:37:16

                jirka a pepa >> Před pár lety jsem chodil pytlačit na Švihov s jedním současným průvodcem a závodníkem, akorát jsem ho tehdy průvodcoval já, neuměl vůbec nic ani zvolit wobler na štiku, kdybych tušil co se z něj vyklube za komerčního šaška tak jsem ho zkasíroval aspoň o desítku:) Hnus kam se ta rybařina posouvá..Jestli ti mohu poradit tak jako dárek raději koupit povolenku na rybník Velký kousek od Slap v Čímy nebo na Máchovo jezero, vyjde to levněji a zážitek bych řekl, že bude lepší než s průvodcem, který akorát vezme klienta motorovou lodí na flek a bude mu říkat kam má nahazovat a jak tahat, protože ryby i nástrahu vidí na obrazovce a to je celé umění průvodců českého svazolovu, kdyby se livesondy zakázaly průvodci by na přehradách skončili, protože by bez livesondy neměli klientům kromě projíždky na lodi co nabídnout.

                  jirka a pepa - Profil | Út 25.11.2025 23:18:23

                  Bulda 64 >>
                  Ja prave nikdy s průvodcem nebyl tak jsem se ptal jestli s nim nekdo opravdu fyzicky byl.
                  A jestli je to v reálu to stejne jako tady vsichni tvrdí.

                  Jediná moje zkušenost s průvodci je ta, ze jsem průvodce chtel koupit mým dvěma kamarádům.
                  Udelat jim proste takovy rybářský dárek.
                  Volal jsem v říjnu dvoum známým českým průvodcům s tím ze budeme na Slapech v cca půlce listopadu na týden a ze mě je jedno jestli to bude úterý, pátek nebo neděle.
                  Jeden průvodce me řekl ze až do konce roku!! je zabukovaný a druhy me navrhl termin 15.prosince a to jen ze břehu protoze loď uz mit nebude.
                  Byl jsem hodne ale hodne překvapený protože očividně navzdory nadávání které tu v diskuzi panuje je na pruvodcovaní a o průvodce dost velký zájem ☝☝☝

                    schiwa - Profil | Út 25.11.2025 23:16:32

                    burbon9 >>A na těch videí jsou nějaké nepravdy? Ona není vidět nástraha a ryba jak na nástrahu v přímém přenosu reaguje? To, že rybářům nekoušou, ačkoliv jim tajtrdlíkují přes displej nástrahou u držky je tím, že ty ryby už byly několikrát chycené a popíchané, gumy znají jak z rybářského katalogu, btw stačí místo gumy napíchnout mrtvou rybičku a většinou začnou kousat, samozřejmě candáti někde berou třeba jen ráno nebo večer až za tmy někdy jen hodinku za celý den a je třeba mít zkušenosti, aby je dokázal rybář přemluvit k záběru, ale že by třeba týden vůbec nekousali je nesmysl.

                      Bulda 64 - Profil | Út 25.11.2025 23:06:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      jirka a pepa >> jedině kdybys byl kaprař a 14 dní vláčel......
                      ... jinak bys nemohl mít tak blbej dotaz..
                      Proč by normální" vláčkař, kterej si prošel rybářským životem s vláčákem v ruce a celou dobu nabíral poznatky a zkušenosti, lezl do lodi s nějakým průvodcem???..., aby odkoukal jak jezdí s hejlama z jednoho profláklýho placu ke druhému a tak dál.. všude 4x nahodí a takhle furt dokola a ochytávali čudly jak roboti..?
                      Dovedeš si vůbec představit, kolik takový průvodce s kučaftama ochytají a poškodí ryb... jak hulvátsky je zdolávají a hází z5 z výšky do vody??
                      .. no je to hnus ;((, to ti potvrdí všichni, kdo s nima přijdou do styku

                        u x a - Profil | Út 25.11.2025 22:51:11

                        jirka a pepa >> co vím tak Otoš tady z mrku chytá jen s průvodcem...

                          burbon9 - Profil | Út 25.11.2025 22:46:33

                          schiwa >> Kritizovat něco jen z videí je stejné, jako hodnotit prut podle fotky v e-shopu.
                          „Bez vlastního livka a času u vody s tou technikou je ta kritika dost teoretická. O technologii, kterou člověk nemá a neovládá, se těžko mluví jako o odborník.
                          A hlavně pokud nekoušou,tak nepomůže žádná výbava.

                            jirka a pepa - Profil | Út 25.11.2025 22:42:06

                            A můžu se zeptat jestli vůbec někdo byl s jakýmkoliv “průvodcem” v české republice na lodi??
                            Mam s tím někdo zkušenost?? Dobrou i spatnou??

                              Popik - Profil | Út 25.11.2025 22:35:54

                              kubas. >> tak to byl asi nejaky spatny guide. Tady na Jizni Morave to určitě bude jinak.

                                schiwa - Profil | Út 25.11.2025 22:19:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Pařezz >> Já mám zkušenosti s lovem candátů, nikoliv s jejich naháněním přes displej a videa nelžou, akorát pokrytci co nic neumí si to budou pořád alibisticky obhajovat jak je livko neškodné a za nedostatek dravců mohou jen místní rybičkáři a vláčkaři s kýblem od primalexu.

                                  Pařezz - Profil | Út 25.11.2025 22:06:05

                                  Nejvíc mě na této diskuzi fascinuje, že nejvíce se vyjadřuji Ti, co nemají žádné osobní zkušenosti z jejich používání. Čím méně zkušeností, tím pevnější přesvědčení plynoucí z videí.

                                    schiwa - Profil | Út 25.11.2025 21:33:02

                                    u x a >> To by se nic nezměnilo, akorát by si za motorovou lodí zapřáhli člun s veslama a projeli by stejně celou přehradu, jedině zakázat vyhledávače ryb nebo zakázat lov z plavidel úplně.

                                      schiwa - Profil | Út 25.11.2025 21:28:48

                                      jirka a pepa >> Neříkám, že všichni, ale většina si pořídila livesondy, protože neumí candáty najít ani lovit a pro ně i ta čtyřicítka, padesátka, šedesátka je úlovek, stačí se podívat na YT nebo na web lodní ligy, kde se bodují i podměrečné ryby a svaz to dokonce sponzoruje..

                                        jirka a pepa - Profil | Út 25.11.2025 21:05:50

                                        schiwa >>
                                        Tak asi nebudeme diskutovat o tom ze s vybavením které jsem tu popsal si stoupnete s lodi nad stanoviště 40cm candátů a budete je cíleně chytat. To souhlasím že je naprostá fantasmagorie a ten kdo to dělá je dement, to s rybarinou nema nic společného.
                                        Prave proto jsem tady popisoval systém který vám umožní se tomuto vyhnout 👌
                                        Každá vec se dá uchopit různými způsoby. Můžete mít auto s šesti sty koňmi a jezdit ohleduplně anebo můžete mít lepší oktavku a byt na silnicí daleko nebezpečnější!
                                        Proto říkám ze v tomto případě nic neni jen černé a nic jen bílé!