Nejlepší Live sonda? poraďte

Chci si pořídit nějakou dobrou live sondu, když koukám na videa tak v akváriu se opravdu lepší chytá..
Autor diskuse: u x a - Profil , 11.12.2024 dravci - náčiní, doplňky

měla by se live sonda v čr zakázat na svazových vodách?

A) ano60%

B) ne 38%

C) zdržuji se hlasovaní2%

Od 25.11.2025 hlasovalo 55 čtenářů.

schiwa - Profil | Út 25.11.2025 16:28:54

jirka a pepa >> Počet dravců už je nedostatečný a právě proto by se mělo spíš dělat něco pro jejich ochranu a né je lovit za pomocí vyhledáváčů ryb v přímém přenosu, mělo by se to zakázat, je to podobné jako lovit lipany a potočáky na žížaly nebo candáty za pomocí potápěčského vybavení a harpuny.

    BigFlies - Profil | Út 25.11.2025 16:24:10

    jirka a pepa >> ono pride aj k zakazom tych live sonarov, len treba pockat

      jirka a pepa - Profil | Út 25.11.2025 16:22:10

      BigFlies >>
      Myslim ze davam násobně více do zarybnění než kolik bych vodě “ublížil” i v případě ze budu používat hodně často live sondu.
      Takze je to případ od případu si myslim.
      Technologický pokrok nezastavíme. Jak zaznělo ve filmu Terminátor: soudný den nejde zamezit, jen odložit.

        BigFlies - Profil | Út 25.11.2025 15:49:19

        jirka a pepa >> jo take, uz kazdy rok. Ale myslim, ze tolko nebudete moct prispievat, ked nastane ten pravy rozmach live sond. Blizi sa to.

          jirka a pepa - Profil | Út 25.11.2025 15:37:57

          BigFlies >>
          Uz víc než deset let každý rok přispívám na zarybnění se svoji kapsy. Vy také??

            BigFlies - Profil | Út 25.11.2025 15:29:53

            jirka a pepa >> veď raz z toho live ošiaľu ešte vytriezvieš neboj, len treba počkať :-) Ale možno potom ty budeš ten, kto zaplatí, aby v tej vode ešte bolo čo chytať, ale silno o tom pochybujem.

              Vévoda z Wellingtonu - Profil | Út 25.11.2025 15:06:50

              jirka a pepa >> Já jsem ale nic o množství ani velikosti chycených ryb nepsal. Pro mě nejlepší rybář nerovná se nejvíce ulovených ryb, či dokonce těch největších. Divné, že?

                Vévoda z Wellingtonu - Profil | Út 25.11.2025 14:27:12

                jirka a pepa >> jasně, a potom poslední guide zhasne, a přestěhuje se guidovat na soukromáky, nebo do zahraničí, že.

                  jirka a pepa - Profil | Út 25.11.2025 12:30:54

                  baronprašil >>
                  No jo, jenže když bude min a min dravců tak bude větší a větší motivace lokalizovat rybu.
                  Nebo si myslíte ze po tom co poklesne počet dravců tak vlackari houfně prodají svoje vybaveni?? Uz ted se hledá každá zázračná nastraha, zázračná věc která dopomůže k lepším výsledkům. A toto je hodně velká pomoc👍👍👍

                    jirka a pepa - Profil | Út 25.11.2025 12:15:08

                    Vévoda z Wellingtonu >>
                    S dovolením vstoupím do diskuze. Vás příspěvek je pěkně napsaný a určitě za něj sklidíte hodně lajků ale je to blbost naprostá a vy to podvědomě samozrejmě cítíte.
                    Uvedu příklad
                    Pan Vágner je bezesporu skvělý rybář-hodnotím teď rybářské dovednosti- , byl u vody na místech o kterym se nám ostatním rybářům muže jen zdát. Chytl ryby které jsme my ostatní ani neviděli.
                    A přesto po tom co začal s live sondou chytl během posledních měsíců ryby které předtím 35let nedokázal chytnout.
                    Zafungoval totiž efekt součinitelů.
                    Loď z lodě-vyhoda
                    Kvalitní vybavení-výhoda
                    Výborný lovec-výhoda
                    Špičkový sonar/live sonda- výhoda
                    Kdyz se tohle všechno sečetlo tak to dalo dohromady procenta navíc které dělají ten rozdíl.

                    Sonary nejenže nahradí ale totálně zastíní na neznámé vodě kohokoliv s “rybářským citem” co se týče vyhledávání ryb.
                    Nez vy přejdete a osaháte si celou neznámou přehradu tak človek se systémem který jsem tu popisoval už dávno chytá na perfektních místech. Jestli toto chcete rozporovat tak běžte na king of the lake bez sond a ukažte co s citem pro vodu dokážete.
                    Jestli ryby člověk nachytá i když je vidi je věc druhá.
                    Jestli ryba chycena s live sondou ma stejnou cenu jako ryba chycena ze břehu je podle me samozrejme neporovnatelné ale to at si kazdy clovek rozhodne sam.

                      Tom - Tuk - Profil | Út 25.11.2025 12:13:01

                      baronprašil - 25.11.2025 12:01:51 >
                      Pěkně! Klobouček, pane =)

                        baronprašil - Profil | Út 25.11.2025 12:01:51

                        JendaL >> Jendo, já ty elektronické lodní sračky používám taky. Mě je úplně jedno co si kdo namontuje do lodě nebo na kaprařský stojan. Co mi ale jedno není je skutečnost, když někdo neumí držet pusinu a musí všechno ventilovat nebo na tom vydělat. Průvodcování je v našich mikroskopických revírech úplná střelba do vlastních nohou. Za posledních deset let natolik poklesl stav dravých ryb a narostl počet rybářů že už ani nemá smysl se tu nějak dohadovat protože není o čem. Akorát sumci na nových mlýnech asi nebudou mít na pár příštích sezón lehké spaní, to je totiž asi tak jediný dravý artikl, který lze ještě opotřebit v MRS.

                        Dobrý rybář není ten, který umí ulovit rybu ale ten, který o tom dokáže pomlčet. Chytit rybu už totiž umíme díky sociálním sítím všichni.

                          Vévoda z Wellingtonu - Profil | Út 25.11.2025 11:41:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Nejlepší Live sonda je intuice lovce, která odhalí dění pod hladinou na základě jeho citu, zkušeností, schopností číst vodu.
                          Je to dostatečně k tématu?
                          Kdo na tohle rybářsky nemá a musí čumět na displej, aby se těm nejlepším rybářům vyrovnal, ten ať si jde hrát klidně na loď videohru, ale ať taky nečeká žádné uznání.

                            JendaL - Profil | Út 25.11.2025 11:35:16

                            baronprašil >> zavání mě Vaše reakce takovým lehkým čecháčkovským pokrytectvím.
                            Je používání GPS vyváženích lodiček pomoc? Rozhodně je a nikomu to nevadí.
                            Je sakování velkych kaprů do druhého dne kvůli fotce OK? A taky to moc lidem nevadí.
                            Jsou příposlechy velká pomoc u kaprařiny? Jsou a nikomu to nevadí.
                            Závodní kaprařské týmy nachytají poměrově nejvíc ryb a taky to nikomu nevadí.

                            Tak nevím co je špatného na tom vybavit lod maximální možnou technikou a ukázat lidem podvodní svět? Umožnit jim nahlédnout jak se ryby chovají. Ukázat to co každý (alespoň podle mě) chtěl tak nějak někdy videt.
                            Jestli budou mít zájemce to se uvidí časem ale myslím že pár lidí co to vidí podobně jako já mít budou.
                            Rád chodím vláčet ale jednou, dvakrát za rok bych si je najal abych viděl co se děje a tím se mohl zlepšit i já. Co je na tom špatného???

                              baronprašil - Profil | Út 25.11.2025 10:05:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              JendaL >> Tak to jsem rád že i na Moravu se dostane takový pokrok, gájada tu potřebujeme jako sůl. Bez těchto služeb jsme v nekonečné rozloze revírů MRS úplně ztracení.

                                JendaL - Profil | Út 25.11.2025 7:53:59

                                p.horys >> sorry, špatně jsem to pochopil. Myslel jsem ze někdo bude chtit u vody sledovat jiné věci než to co se děje pod hladinou :-)

                                  p.horys - Profil | Po 24.11.2025 23:18:20

                                  JendaL >> O pornhubu jsem nepsal,zase děláš reklamu,psal jsem o revírech a jejich zneužívání nad rybáři :) .Nebo jsi to nepochopil ? :)

                                    sliver - Profil | Po 24.11.2025 22:39:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    JendaL >> no jako, já bych byl ochoten tu lajfku akceptovat při lovu kaprů v kalné vodě na bow fishing. To by se hned vidělo, kdo je frajer :-))) a kdo umí číst na sonaru.

                                      JendaL - Profil | Po 24.11.2025 22:31:16

                                      sliver >> to souhlasím, s tím asi na pálavě budou mít trosku problém... ale treba uvidí tu legendární čtyřicítku.....

                                        JendaL - Profil | Po 24.11.2025 22:30:37

                                        p.horys >> tak primárně co jsem pochopil tak si to borci staví pro sebe a guiding bude přidaná hodnota.
                                        A jestli ve zlatém členství na pornhubu je rozlišení 4K to fakt netuším, ale asi by to displej zvládl vykreslit pěkně :-)