- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nejlepší Live sonda? poraďte
měla by se live sonda v čr zakázat na svazových vodách?
A) ano60%
B) ne 38%
C) zdržuji se hlasovaní2%
Od 25.11.2025 hlasovalo 55 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nsliver - Profil | Po 24.11.2025 21:54:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Np.horys - Profil | Po 24.11.2025 21:48:48
NJendaL - Profil | Po 24.11.2025 21:33:44
v mém výčtu co cca stojí top sonarové vybavení jsem zapomněl na baterie, kdo to myslí vážně s takovým systémem tak zjistí ze baterie bude opravdu výrazná položka cca 100tis odhad tak aby to utáhlo jak příďový motor který je na 24/36V tak obrazovky, sondy atd atd.
Oslovil mě nejaký pravděpodobně nově vznikající Guide team z jižní Moravy, který po mě chce dovést právě komponenty z Německa. U nás jsou nesehnatelné, nebo obtížně sehnatelné a za výrazně vyšší ceny. Podle výšky nabídnuté provize za dovoz předpokládám že si na celý systém úvěr neberou :-)
Odpověď o kutilství s předěláním projektoru nebo LCD televize je ulpně bezpředmětná.
19" obrazovka od garminu má rozlišení 4K což asi velké procento populace nemá ani doma na TV.
Problém zatím je, ze sonda LVS 34 neumí zatím poslat 4K Signal.
Sám jsem zvědavý jestli ten Guide team na Moravě se bude potýkat s takovou nenávistí a odporem lidí jako vidím tady v diskuzi. Já osobně bych si je najal, to říkám bez jakékoliv přetvářky.
Chtěl bych vidět jak ryby reagují, co dělají, kde stojí, jestli jsou na hloubkách nebo stojí uprostred sloupce vody atd atd. Chtěl bych vidět top vybavení co je možné pořídit,protoze cena s lodí bude určitě přesahovat částku 2mil a to já prostě do rybařeni dát nemohu i když bych chtěl.
Ve videu které jsem posílal o TargetLocku má na lodi na špici namontované obrazovky 13 a 16 a to už vypadá jako brutálně velký displej. Nedokázi si ani tu 19ku naživo představit.
Np.horys - Profil | Po 24.11.2025 20:58:00
Nu x a - Profil | Po 24.11.2025 20:09:40
NJendaL - Profil | Po 24.11.2025 17:52:58
Místo toho aby se debata točila okolo "nejlepší" live sondy jsem tu musel číst 9 stránek strašných ale fakt strašných keců.
Live sonda je tady, chytá se s ní a chytat se bude. Kdo a jak ji používá je samozřejmě jiná věc ale s touhle debatou to nemá co dělat.
Zakázat ji nejde, velice často je totiž součástí více sonarových systémů na lodi a i když ji člověk fyzicky mít bude tak může na displeji mít zobrazeno nebo úplně jiného.
Dám ruku do ohně za to že kdyby se prodávalo boilies u kterého by nějaký vědec rozklíčoval "ingredienci" a toto boilís by pak přitáhlo kapra třeba jen řekněme třeba z 10ti metrové vzdálenosti a donutilo ho boilies sežrat tak tuto kouli mají pod háčkem všíchni ale všichni kapraři.
Co tady nezaznělo je to, že podle me Live scope od garminu byl opravdu dlouhodobě nejlepší.
Letos ho hodně dohnala MEGA Live 2 (nová generace od cca ledna 2025) od Hummminbirdu.
Co ale nezaznělo vůbec je ze žáleží strašně na velikosti displeje. Displej 9 palců je jakýsi standart kde cvičeny borec dokáže dělat ryby. 10 palců lepší, a 12 palců displej má docela dost závodníků na lodích. Pokud někdo vlastní treba 16ku displej tak je uz je to fakt velká televize kde je toho videt o hodně víc než na 9 a 10 palců velkych obrazovkách.
No a pokud má někdo finance může zainvestovat treba do 19palců displej. Ale to se bavíme u Garminu jen u obrazovky cca 280tis a Humminbird cca 190tis. Lowrance 19 palců ani nedělá. Přičemž minimum je dvě obrazovky na lodi, lépe tři.
Co tady taky chybí je v zahraničí na profi lodích Target/lock systém na live sondu.
nemusíte sahat na sondu a ovládáte ji nohou, za mě velká výhoda Humminbirdu, samozrejme samotný nosic bez live sondy je tak 70tis a jeste se nejčastěji montuje s přídákem Ultrex quest který sám o sobě stojí cca 140tis ale zase tento příďový motor uz má vestavěnou sondu, bud chirp nebo MSI/MDI
Zajímavá věc
https://www.youtube.com/watch?v=JwffMVc4WIA
Suma sumárum jsem si chtěl počíst o nejlepších sondách ale nic moc jsem tu nenasel
Každopádně top, ale top system kdyby člověk chtěl při dvou vetších obrazovkách, dvou live sondách (dopředu a pod sebe) je tak 700tis.
Při třech obrazovkách a treba systému mega 360 i prez milion korun jen za sonarovnou sadu s kompatibilním přídákem.
Přidávám jeste pro představu rozdíl mezi 16" obrazovkou (ta je fakt uz velká a moc závodníků ji ani nemá) a obrazovkou 19
rozdíl je šíleny jak vzhledově tak cenově
https://www.youtube.com/watch?v=eypYT8xLGLI
NTom - Tuk - Profil | Po 24.11.2025 14:17:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Live sondy a chytání s takovými srágorami - pche - toť výhradně pro buzny a lemply hovnochytné =)))))
Nmartinsp - Profil | Čt 20.11.2025 6:27:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nbaronprašil - Profil | St 26.2.2025 18:32:24
Njá 2 - Profil | St 26.2.2025 16:36:25
Nveverkatom - Profil | St 26.2.2025 15:42:22
NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 26.2.2025 15:33:36
NRytíř - Profil | St 26.2.2025 15:15:09
NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 26.2.2025 15:08:13
Njá 2 - Profil | St 26.2.2025 14:39:24
NKnapík - Profil | St 26.2.2025 14:22:34
Nevím, jestli by to pobočné spolky respektive svaz dokázaly kapacitně zvládnout, spíš si myslím, že sotva.
Njá 2 - Profil | St 26.2.2025 14:14:33
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33406
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NJak na sumce ?128
NVláčenie z člnu27208
NÚhoří sezona 201210514
NGalerie okounů ...1092
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NLodě a jejich úprava1035
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NKayakfishing a kajakorybaření20680
Kde to žije - dravci
17:41NKayakfishing a kajakorybaření 20683
16:32NBurza na přívlačové nástrahy 33407
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...














