Přírodní park horní Berounka

Bydlím kousek od tohoto parku a v oblasti pravideně rybařím. Jaké máte názory na zřízení tohoto parku? Chci chránit přirodu a po sobě si vždy uklidím, ale problém vidím hlavně s autem. Vjezd + parkování.

Poslední dobou bývá kolem Berounky problém se k vodě vůbec dostat. Samé závory. Na přívlač to projdu, ale pokud si chcete sednou s krámama na feeder či kapry, tak je to už problém.

https://www.crsplzen.cz/inpage/narizeni-o-zrizeni-prirodniho-parku-berounka/
Autor diskuse: Deawon - Profil , 8.7.2021 všeobecné - revíry, cestování

NKondrakar - Profil | Čt 21.4.2022 17:25:17

teo07 >> Berounce a krajině okolo možná prospěje nižší tlak ze strany rybářů, ale co vodáci? Je někdo bude kontrolovat? Co ti dokáží spáchat. Olámaný větve, aby bylo na oheň, protože děcka chtí buřty, bordel atd.
Horní Berounku jsem přestal de facto jezdit. V létě takřka nechytatelná kvůli vodákům a tenhle zákaz byl jen poslední důvod. Chytám převážně feeder a fakt se mi nechce šlapat s plnou polní několik kilometrů z kopce a do kopce kvůli 2-3 hodinam chytání.

NXOCO - Profil | Čt 21.4.2022 14:54:22

teo07 >> Když přes internet zadáš tu "captchu" nebo jak se to jmenuje, tak se ti tam pořád vlastníci zobrazí. Mě se docela osvědčila tady ta mapa, kde můžeš alespoň dohledat, kdo na pozemku hospodaří.

https://eagri.cz/public/app/lpisext/lpis/verejny2/plpis/

Nteo07 - Profil | Čt 21.4.2022 14:05:34

Jo a nahlížení do katastru zdarma už není možný 🤔

Nteo07 - Profil | Čt 21.4.2022 14:01:15

XOCO >> Také zákon respektují,Berounce to prospěje, už to bylo asi neúnosné. Ale že mě budou vyhánět ze zpevněné cesty to už je moc. Zbytek si dojedu vozíkem a na lovným místě po mě nezůstane žádný bordel, tak ať mě, nás slušný rybáře nechal na pokoji. Za chvíli už nebudeš moct jít ani do lesa na houby, bez zaplacení poplatku na úřadě.

NXOCO - Profil | Čt 21.4.2022 13:31:14

Bydlím u Berounky a za rybami se pohybuji od Plzně přibližně k Čivicím. Dají se tady najít místa, kde se dá k vodě zajet autem bez rizika, že budete mít nechtěnou návštěvu. Já ten zákaz ale respektuju a před a po rybačce si udělám procházku. Tak jako obsah výbavy přizpůsobuju technice a revíru, kde chytám, dokážu ho přizpůsobit i tomu, že se nedostanu autem přímo k vodě. V Přírodním parku Horní Berounka tak si tak hold neužiju kaprařinu, ale místo toho se nalehko projdu kolem břehu se splávkem nebo vláčkou.

Jinak podle toho co vidím kolem vody mám pocit, že ten zákaz je výsledkem několikaletého snažení pár mistrů, kteří si myslí, že jim patří celý svět a můžou si dělat všechno co chtějí. Nechápu ani uvažování lidí, kteří si na cizím pozemku postaví na několik dní stan (bivak), bez toho, aby se domluvily s jeho majitelem, kterého dohledat není v době internetu moc složité.

Nteo07 - Profil | Čt 21.4.2022 13:00:01

Stupin >> jasný že policajti tam nebudou jezdit sami od sebe

NStupin - Profil | Čt 21.4.2022 11:59:45

teo07 >> Myslim, ze to ani tak nebude o samotnych policajtech, jako o udavacich.....

Nteo07 - Profil | Čt 21.4.2022 9:52:20

Něco nového ohledně parku, prý už vyhání auta i z cest, až na okraj parku což je několik kilometrů 😆. Prý vadí i bivaky

NResco009 - Profil | St 6.4.2022 9:07:18

Stále je to jen o tom, co všechno jsme ochotni k vodě tahat. Prostě si vezmeme jen batoh na záda,2 pruty do ruky, do druhé ruky židli a jde se. Špatné to bude u starších lidí, ti budou odkázáni na frekventovanější místa.
Za mě je to takhle jedině dobře, co se poslední roky děje kolem Berounky, je děs.

Na druhou stranu, stále je dost míst, kam se autem dá zajet. Ale pokud mám ve Šlovicích jasně danou informaci, že má auto zůstat na cestě, tak má zůstat na cestě. Kdyby po nás nezůstával bordel, ohniště na loukách atd, tak by to nikdo neřešil. Pak se nikdo nemůže divit, že majitel zavolá policajty.
Kolem Zvíkovce, Liblína a jiných lokalit je stále hodně krásných míst, kam se dá od auta dojít za 10 minut.
Rybačky na více dní v bivaku se přesunou na přehrady a jezera, nebo to dopadne tak, jak občas vídám. Rybář zaplatí obnos majiteli pozemku a ten mu dá klíč od zámku a souhlas ke vjezdu.

NDeawon - Profil | Út 5.4.2022 8:36:55

Pomalu a jistě je strašně težké se k té vodě vůbec dostat. A to jsem vláčkař. Neumím si představit táhnout se tam s kaprařinou atd.

NNick 24 - Profil | So 19.3.2022 21:18:04

Někde jsou a jinde zase nejsou..myslím tím m B6 a B7.
Jinak už mi zakázali tři příjezdové cesty..
Okolo Dolan jsou louky prej soukromé a policie to tam vybírá..stejně tak u plané a na kobilce a všude vlastně kde je nějaký kemp kde jste vidění jak jedete k vodě autem hned je na vás volají..

Nrapalla - Profil | So 19.3.2022 17:34:54

Jak je to se zákazovýma značkama Už jsou osazený? Nedávno jsem jel přes Dolanský most a nikde na příjezdových cestách nebyly...

NNick 24 - Profil | So 19.3.2022 12:02:57

No asi to bude zajímavé. Znám místa na B6 a B7 kde to někdy vypadá jak kdyby v louce rostly auta. No na druhou stranu když je tam cesta pro zemědělce tak proč bych ji nemohl využít..

Nteo07 - Profil | So 19.3.2022 9:50:30

Taky jsem viděl jet chlupatý po louce na B7 pod kempem v Mloka. Asi obhlídka terénu 🤔

NNick 24 - Profil | Pá 18.3.2022 16:03:59

Ahoj rybáři, tak to máme rok 2022 .
Už jste byl někdo na rybách na Berounce v ChKO
Řeší se to nějak. Viděl jsem minulý týden na kobilce policii jak kontrolovali rybáře a měli nějaké připomínky ohledně ChKO.
Spíše to ale bylo na udání, projeli autama kempem.
Dík za každou informaci ohledně tohoto nařízení

NNick 24 - Profil | So 14.8.2021 17:53:01

Ahoj, sám jsem zvědav kdy už tohle vezme nějakého konce.
Přijde mi ,že tohle je způsob řešení problému s velkým množstvím rybářů kteří se k vodě musí nějak dostat. Přece jenom už se nechodí na ryby s prutem v ruce a taškou přes rameno.
Mělo se řešit před několika lety rozdávání papíru řekl bych na potkani. Neřešili se žádné zkoušky prostě nic a to je špatně. Dali to každýmu kdo přišel s penězi. Neříkám že všechny organizace ale o spousty vím že to tak bylo.
Ahoj a ať se Vám klacky ohýbají

Nteo07 - Profil | So 14.8.2021 12:35:58

Tak co je nového ohledně parku, už byl někdo vyhozen, popřípadě pokutován???

Nzdeko - Profil | St 14.7.2021 18:53:38

Když jedu na Berounku chodím vždy několik stovek metrů pěšky ověnčenej báglama, 600 m. je minimum. Vadí mě že lidi co tam popřípadě mají někde chatu, můžou po polní cestě jet klidně několikrát denně, zatímco já jako rybář na stejnou cestu nesmím ani vjet. Teď podle nových podmínek parku už ani nemůžu nechat auto zaparkovaný na začátku tý polní cesty. Jak se říká, všechno špatný je pro něco dobrý, ale nesmí toho být moc. To že nesmím nechat auto odstavený někde na kraji polní cesty u silnice abych si došel k vodě pěšky mě už přijde trochu přitažený.

NDeawon - Profil | Čt 8.7.2021 10:38:13

Prostě lidi jsou prasata a o to smutnější je, že i rybáři.

NResco009 - Profil | Čt 8.7.2021 10:21:36

Ahoj, už jsem to psal v jiné diskuzi. Za mě je to jedině dobře. Bydlím kousek od Zvíkovce, včera jsem vzal dceru pod Chříč,že si posedíme,nachytáme pár rybek na feeder a bude nám fajn. Autem jsem sjel k řece a zbylých 400 metrů ke skále jsme došli.Došel bych i s kaprařskou výbavou,je to po rovině.
Bohužel jsem prvních 30 minut uklízel(zátky od piva, všude ubrousky,nasráno,krabičky od červů a žížal,napůlené boilies všude,atd). O ohništi plném bordelu nemluvím. Minulý týden to tam nebylo,je to po prodlouženém víkendu.
Takže za mě jedině dobře. To ,co se děje na jiných místech řeky,třeba v Robčicích,je peklo. A ano,dělá to jen pár lidí a ti to pohnojí všem. Nikdo nevidí většinu,která se chová slušně,ale těch pár troubu,kteří dělají bordel. Můžeme si za to sami,jako rybáři jsme nebyli schopni s tím něco udělat,tak to udělal někdo jiný.
Ve Šlovicích to došlo tak daleko,že tam jezdí na zavolání policajti,pokud stojí auto na louce. A bývají tam docela rychle.
Než někdo začne napadat vodáky...naproti je vodacký tábor. Když vyndali lodě z vody,tak první co řvali vedoucí bylo,aby si všichni po sobě uklidili. Potom to ještě prošli. Čím neříkám,že tam je taky část lidí,kteří stojí za prd. Je to jako v každém spolku.
Za sebe říkám,že se raději trochu omezím a přizpůsobím, pokud to povede k většímu pořádku a čistotě u vody.