Etologie říše podvodní

V naší silně konzumní společnosti se zabýváme hlavně otázkou. "Co vše musíme vlastnit abychom byli úspěšní?". Platí to i v rybolovu a v mnoha případech to k vodě lze pouze dovézt. Podle mne onou devizou přímo nejvyšší je znalost chování ryb a v případě muškaření hlavně hmyzu , který je rozhodující složkou potravy. Jako lovci na samém úsvitu věků jsme museli znát hlavně chování a zvyky lovených živočichů. Tato dovednost byla přímo klíčová v otázce našeho přežití. V muškaření tohle platí nejvíce, neb se zde nekrmí a je jen a jen na nás jak pochopíme neviditelný svět pod hladinou. Tohle poznání nejde koupit a jen ono pomyslné poodhrnutí opony nám umožní shlédnout ono fascinující divadlo podvodní říše , které je tu s námi déle jak 400milonů let.
Jaké jsou vaše zkušenosti se světem pod hladinou kam nevidíme a lze tam nahlédnou spolu s naší představivostí jen muškařským prutem. Kde, kdy , jak se hmyz líhne. Postřehy, které nejdou koupit, neb všude je to úplně jiné a přece pro naši úspěšnost nosné a rozhodující.
Autor diskuse: Chicken - Profil , 18.3. muškaření - ostatní

NSharry - Profil | Po 12.4.2021 19:36:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Chicken >>
dal jsem do oblibenych..., jsem zvedavy, zda nekdo hodi nejaky postreh a info...👍👍
ono, dost lidi cte knizky a jen tak postrehy od vody nepusti na svetlo sveta 😊😊

Ja chodim na jednu reku, kde "pro me" je zajimave za na useku nekolika kilometru jedne reky, se minimalne 3x zmeni barva schrankovych chrostiku..

od cerne, svetle hnede az po svetle /tmavou zelenou... Ja teda dostal info, ze mucha dela tak 30% uspechu v lovu..., ze zbytek je technika a um...
no nevim...☺

kdo vi.., co ma na uspech vliv a v jak moc velkem meritku a hlavne, u jakych musek...
mokrych, suchych, nymf bez kulicky i s kulickou..🙃🙂

NNed - Profil | Po 12.4.2021 7:29:22

Chicken - >> úžasná diskuse, tři zápisy a dvě redky. Tady mohla být radost diskutovat. Naštěstí to tu umřelo dřív než počet redek převládl počet zápisů 🤣😂🤣

NChicken - Profil | Pá 19.3.2021 11:24:06

Chrostíci. Někdy to líhnutí dá docela fušku a v té podobě ve které opouští schránku to asi umí i po trávě nahoru. Tohle by mohlo být dost inspirativní na změnu taktiky lovu.

NPřemet:-) - Profil | Čt 18.3.2021 23:15:25

u x a >> tak hlavně že ne Francovku... 😂

NPumprdelník - Profil | Čt 18.3.2021 20:54:00

Bacha San >> ja bych jeste zmeril tlak, teplotu a rosny bod...

Červené karty: u x a, Bacha San