Naše organizace nevydává povolenky na rok 2021!

Ahoj, naše místní organizace vyvěsila oznámení, že povolenky nevydává (kvůli kovidu). Staré ovšem musíme odevzdat. Jistě mezi Mrkaři - rybáři bude nějaký právník. Docela by mě zajímalo, jak to je. Bez povolenky rybařit chodit nesmím, organizace mi ji nevydá a až k tomu dojde (není sdělen žádný datum), jistě bude povolenka stejně drahá jako celoroční. Mně to přijde divné.
Autor diskuse: Olda K - Profil , 29.12.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

kaprus - Profil | Pá 1.1.2021 17:46:06

sven >> kdyby ta mapa nebyla na 3vrstvem Harmony, asi bych to pro jednou oželel 😂

    sven - Profil | Pá 1.1.2021 15:44:42

    kaprus >> No tomu věřím, .-) Kdepak, papír je papír..
    Kdysi jsem ve sněhové vánici, zůstal autem viset na horské silničce..
    A jako na sviňu, to na mě při vykopávání přišlo...
    Naštěstí jsem sebou vozil automapy .-) Mít už tenkrát navigaci, tak jsem byl v řiti... :-))

      u x a - Profil | Pá 1.1.2021 14:14:12

      kubas. >> přesně ,budu ještě do 10tého vláčet catany se musí využit,když mi chytnou nebudu mít alespoň starost s vrácením povolenky a pak kdyžtak přijdu k jiné organizaci..

        kaprus - Profil | Pá 1.1.2021 14:11:16

        sven >> a co balné a manipulační poplatek 😀
        Možná by nebyla špatná taková e-povolenka. Na jaře by to z první spadlo a kouslo a měli bysme po ptakách. Nebo spíš po rybách...

          kaprus - Profil | Pá 1.1.2021 14:04:18

          Čík >> však v pohodě.
          Můj názor je ten, že kdyby nebyla jiná možnost tak bych to využil určitě a za normálního režimu nejspíš taky. Kdyby nebyl čas lítat po úřadech.
          Přeci když není jiná možnost tak co.
          To je jako bych se rozčiloval že si musím telku koupit v e-shopu a platit poštu když je kamenný kšeft zavřený kvůli koróně.
          Já sem byl na jaře v situaci kdy byl problém v naší mo ty papíry jakkoliv získat. Jako já už jsem je měl ale známí třeba ne.

            Čík - Profil | Pá 1.1.2021 11:27:39

            kaprus >> Jen jsem se ptal, protože spoustě rybářů se to u nás nelíbí:-((( Tak se ptám na názor ostatních.

              Slavíček - Profil | Pá 1.1.2021 10:36:04

              Už ji mám hradecká organizace je prodává od prosince.

                kubas. - Profil | Pá 1.1.2021 10:21:59

                u x a >> A když 10. vychází na víkend, tak ještě celý další týden. Letos to vyšlo dobře...

                  u x a - Profil | Pá 1.1.2021 10:19:16

                  Stará povolenka platí do 10 ledna já jdu teď na ryby

                    kaprus - Profil | Pá 1.1.2021 9:50:19

                    Čík >> proč bych nebyl. I kdyby to poslaly z naší organizace i bez covidu. Především čas jsou peníze.
                    Navíc to stejně prostě jinak nešlo.
                    A u nás to nešlo vůbec nijak údajně

                      sven - Profil | Čt 31.12.2020 11:59:38

                      Čík >> Já vím. Ale protože posílám nebo dostávám něco poštou dost často, tak už předem u okénka hlásím, že žádné doplňkové služby nechci, žádná aviza a potvrzení nepotřebuji bo si je najdu v jejich informačním systému sám a pojištění mi stačí jen to základní. U důvěryhodných partnerů, platím zásadně převodem, bez dobírky. Většinou lidi jen položí dopis nebo balíček na pult okénka a děj se vůle Páně :-)
                      Pak tam úřednice přimastí všechno, co je jen možné.. ..bo to tak má nařízeno...takové zkušenosti také mám.
                      Ale už si dávám pozor.

                        jpavmrk - Profil | Čt 31.12.2020 11:53:36

                        Nils Master - 30.12.2020 12:02:30 >> mam pracovni telefon, kde mam veskere DMS zakazane. Pokud by k tomu nedej boze doslo, tak nevim, jak bych to poslal :-)

                          Čík - Profil | Čt 31.12.2020 11:46:08

                          sven >> Je sice hezké, že ty to vidíš na 66,-Kč, ale záleží kolik tam musíš přidat těch doplňkových služeb tak, aby zásilka odpovídala tvému zadání. A to pak pošta vidí úplně jinak:-(((
                          Jinak s tebou souhlasím, zaslání povolenky domů je prostě služba navíc a tu si musíš zaplatit jako v každém eshopu.

                            Rytíř - Profil | Čt 31.12.2020 11:37:13

                            sven >> Dneska už v hodně e-shopech při nákupu nad litr poštovné neplatíš..ale máš pravdu,že ten sortiment všade něco je naprd..

                              sven - Profil | Čt 31.12.2020 11:31:14

                              Rytíř >> stejně tak.. vidím tam cenu max. 66,- i s obálkou.
                              Já to beru asi takhle... potřebuji to ? Tak to holt zaplatím.
                              Když nakupuji něco v eshopech, tak také musím platit poštovné. Může se mi to nelíbit ale bohužel, na pultě to není k mání... V rybařině to je klasika.. když potřebuji doplnit sortiment pro novou sezonu, tak musím nakoupit v několik obchodech..bo jeden má jen něco, druhý něco jiného a třetí to, co nemají ty dva první.. bohužel tak to je..

                                Rytíř - Profil | Čt 31.12.2020 11:24:22

                                Čík >> no nic tudy neposílám už dávno..ale jestli po sečtení všech polatků jsem na 120 kč,tak se divím,že to ještě stojí..no hold dotovaný "podnik" státem..

                                  Čík - Profil | Čt 31.12.2020 11:21:29

                                  Rytíř >> Díky za info, když to vysčítám s pojištěním, obálkou, dobírkou nebo platbou na účet atd tak ne těch 120,-Kč prostě vylezu. Bohužel podmínky pošty jsou takové:-(((

                                    Čík - Profil | Čt 31.12.2020 11:15:06

                                    Rytíř >> Koukni, a pak mi dej info. Já dostal u nás no poště takovéto informace. Jako doporučené psaní to prý nejde, protože nelze pojistit na cenu co já potřebuji a to je cca 2100.-Kč

                                      Rytíř - Profil | Čt 31.12.2020 11:12:59

                                      Čík >> tak nevim..podle tohodle se mě to nezdá..
                                      https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/cr/cenne-psani

                                        Rytíř - Profil | Čt 31.12.2020 11:07:35

                                        Čík >> to se tedy kouknu..

                                          Čík - Profil | Čt 31.12.2020 11:02:00

                                          Rytíř >> Jo, a ještě si musíš koupit jejich speciální obálku za 8,-Kč:-(((

                                            Čík - Profil | Čt 31.12.2020 11:00:41

                                            Rytíř >> Budeš se divit, ale musíš to poslat jako cenné psaní s pojištěním a tam je cena dle váhy od 125-150,-Kč. Bohužel to má pošta takto nastavené:-(((

                                              Rytíř - Profil | Čt 31.12.2020 10:58:25

                                              Čík >> doporučený psaní třeba v tomhle případě stojí 150 kč??To snad ne..

                                                Čík - Profil | Čt 31.12.2020 10:55:25

                                                kaprus >> Jedna technická, jsi ochoten zaplatit za poslání povolenky poštou 150,-Kč?

                                                  kaprus - Profil | Čt 31.12.2020 10:13:52

                                                  Loni v naší mrs organizaci koupit povolenku nelze. Za humny v crs organizaci lze skrze poštu, telefon.
                                                  Je naše organizace tak schnilá poslat povolenku, nebo se snad organizace crs dopustila něčeho protiprávního?
                                                  Podle mě čistá arogance, alibismus a neproduktivita.

                                                    Fantozi (Aladin) - Profil | Čt 31.12.2020 8:47:34

                                                    Bacha San >> .

                                                      hering - Profil | St 30.12.2020 22:06:01

                                                      Dart Ness >> Nesmíš se nechat hned odradit :-)

                                                      Ne, dělám si legraci. U nás by se Ti to nestalo. Umíme ocenit ochotu se zapojit.

                                                      Je to problém s tím uvědoměním si, že už tomu nemám co dát a je třeba uvolnit místo a nechat to mladším. Vím o čem píšeš...

                                                        Dart Ness - Profil | St 30.12.2020 12:09:24

                                                        Bacha San >> 10:25:05 : Tak to je dobrá prasárna. A když na to upozorníš, tak tě ještě vydírají "Nelíbí? Nemusíš...." A sven to Mjaškovi v 10:40:54 popsal taky naprosto přesně, jak to mnohde chodí (i u nás). A ozveš se a ještě málem dostaneš po hubě .... Jojo, to jsme to dopracovali.

                                                          rybomil - Profil | St 30.12.2020 12:08:38

                                                          hraji >> JJ, v sazebníku za některé přestupky a je jich vcelku dost je max. 30 000 czk. ale možná když je souběh vícero přestupků by se to dalo sečíst ?

                                                            Nils Master - Profil | St 30.12.2020 12:02:30

                                                            hoši a už jste někdo překročil řád... a dal Dárcovskou SMSku? :D