- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
životnost převodů navijáku
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Njanzo - Profil | Pá 28.8.2020 22:49:10
ano - nebo tu rybu vytáhne naviják sám ??
:-)))))
Má to kličku, ložiska a cívku - tedy stejně :-)
Npoldeci - Profil | Pá 28.8.2020 22:47:52
...ja už mám v polovici keramiku ale prašť ako uhoď
Nkubah - Profil | Pá 28.8.2020 22:47:06
No a u nás jsem v konstrukci kde se konstruují a vyrábí balící stroje - ale pravda, něco tak geniálního jako naviják nevymyslíme :-)))
Nkubah - Profil | Pá 28.8.2020 22:45:18
Psal jsem navi 16.000,- vs. navi do 5.000,-
NP!F - Profil | Pá 28.8.2020 22:45:08
Na to, aby si vyrábal naviják ako shimano stella, potrebuješ partičku ludí, ktorý ten naviják navrhnú z technického a dizajnoveho hľadiska, vymyslia nejaký koncept z marketingového hľadiska. Potrebuješ aby to spravili dobre, ako sa na naviják čo sa celosvetovo berie ako etalón triedy patrí. Zároveň nespravili naviják, čo bude vyslovene šrot, alebo nezničitelná vec ako napríklad ochcávka prvej generácie, čo majú v škode rozvešané ako najvačšiu chybu za existenciu pokomunistickej éry. V dnešnej dobe nepotrebuješ zákazníkov, čo si kúpia tvoj produkt a budú ho dalsích 30 rokov bezproblémovo používať, ako príklad mercedes 124 3,0D. To nikto nechce. Ide o to, vyrobiť produkt, čo vydrží o chlp viac ako konkurencia a po dobu používania bude slúžiť lepšie, ako konkurencia. Toto všetko znamená, že potrebuješ ludí, čo vyvinú naviják, ktorý bude úplne popitchi, ale zase nie moc dlho. To nie sú trtkovia, čo budú verne pracovať za 200 korún na hodinu. Samozrejme potrebuješ k tomu budovy, kde ich umiestniš, nebudú robiť v slamennej chatrči, potrebuješ im nakúpiť adekvátne vybavenie, to všetko stojí prachy. Výrobná linka, zase budovy, pre malosériový navijak. Stella sa nepredáva na miliony kusov pre xzy znaciek ako čínske sračky. Marketing, prezentácie, tisíce ludí, čo s tým chytajú. Otvorene, nemám šajn, koľko reálne stojí jedna stella výrobcu, ale ty si v tom úplne mimo. Kludne dalej prskaj, porovnávať bg so stradicom je z technického hladiska rovnaké, ako porovnať suzuki vitara s tankom. Jedno aj druhé teoreticky zvláda terén a ponúka nejaký uživatelský luxus, na duhej strane, porovnávať tank a vitaru dokáže iba idiot. To aktuálne robíš. Na druhej strane, porovnávať bg so stradicom je fajn, výdrž bude cca rovnaká, akurát ten pocit z používania bude inde. BG je lacák čo niečo znesie, kúsok lepsia verzia slammeru, ktorý pôvodne vyvinuli ako tĺčik na mäso ale navíjalo to šnúru...
Nkubah - Profil | Pá 28.8.2020 22:44:08
Njanzo - Profil | Pá 28.8.2020 22:43:30
Nkubah - Profil | Pá 28.8.2020 22:40:16
:-)))))
Má to kličku, ložiska a cívku - tedy stejně :-)
Jediné - můžeš si myslet jaký si king, ten pocit je asi jediný :-))
Njanzo - Profil | Pá 28.8.2020 22:39:43
Áno, 911-tka GT3 RS je auto, rovnako ako aj Fabia RS je auto. Snáď sa ale nemusíme baviť o tom aký je medzi tými autami rozdiel.
Npoldeci - Profil | Pá 28.8.2020 22:39:33
Aj v obchode si sám zdôvodníš prečo chceš drahšiu alebo lacnejšiu šunku alebo pivo z takého pivovaru,efekt ,že sa naješ alebo napíješ je rovnaký ale zas si nemusíš pochutnať
Tipujem,že stellu nemáš lebo väčšinou sa iba tým nepáči prečo si ju druhý kupujú a stále s tým majú nejaký problém
Nkubah - Profil | Pá 28.8.2020 22:33:07
Cena je ujetá a nenabízí víc něž u navijáků do 5.000Kč.
Nebo tu rybu vytáhne lépe než levnější navi ve střední třídě ? :-)))))) Nemusí se točit kličkou ? Máš dálkové ovládání ??
To je směšný tohle :-)))))))
Na strojích máme x dílů s náročnými operacemi, materiál certal ( tedy letecká slitina) a ... :-P
Npoldeci - Profil | Pá 28.8.2020 22:23:19
Skús ten navi vyrobiť doma-jeden=koľko ťa to bude stáť
Prečo stojí iphon tisíc euro,prečo Audi rs6 v základe sto litrov?prečo nie menej ? odpovede sú jednoduché
Nkubah - Profil | Pá 28.8.2020 22:16:56
Materiál pár korun, CNC při tom počtu kusů také pár korun, případné povrchovky pár korun, vývoj dávno zaplacen ............
Nkubah - Profil | Pá 28.8.2020 22:07:51
I ty popisy za to stojí :-))))))
Npoldeci - Profil | Pá 28.8.2020 22:06:29
Chceš to alebo nechceš ,iné neni
NP!F - Profil | Pá 28.8.2020 22:01:08
Čtenáři této diskuse také sledují
NVýroba woblerů31008
NZkušenosti s navijákama daiwa LT510
NBurza na přívlačové nástrahy33425
NDaiwa Certate vs Shimano Twin Power552
NRare woblery - Rapala14054
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NVláčenie z člnu27208
NPrivlac s multiplikatorom31598
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NNejlehčí set na sumčí vláčku163
Kde to žije - dravci
19:37NÚhoří sezona 2012 10523
19:05NTrofeje - lín obecný 1
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
12:50NBurza na přívlačové nástrahy 33425
11:08NFotky ryb pouze na přívlač 107201
SoNRare woblery - Rapala 14054
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














