Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    NKondrakar - Profil | St 3.3.2021 20:54:42

    hechtmrk >> Jop, však to píšu. Jedna 28, druhá 35.

      Nhechtmrk - Profil | St 3.3.2021 20:52:09

      Kondrakar >> asi jsem zabržděnej, oni jsou ty hrazdy každá jinak dlouhá? Takže se ty pruty od sebe rozbíhají? Je vidět, že jsem jen dosavadní uživatel vidliček :-) Ptám se, protože využívám nasvěcování špiček potmě a snažím se dávat ty pruty co nejblíž, líp se mi na to kouká.

        NKondrakar - Profil | St 3.3.2021 20:51:41

        fheavy >> Teď s nima chodim často a spokojenost veliká.

          NFeederman@ - Profil | St 3.3.2021 20:50:54

          Kondrakar >> Jojo

            Nfheavy - Profil | St 3.3.2021 20:50:35

            Kondrakar >> však já to myslím v dobrým,ať ti dobře slouží.

              NFeederman@ - Profil | St 3.3.2021 20:50:12

              Ciffik >> Jojo jasně😉a alespoň ses vyvětral a za měsíc to už bude o něčem jiném a ryby by už měly jít o mnoho lépe✌

                NKondrakar - Profil | St 3.3.2021 20:50:10

                Feederman@ >> Hele, to nevim, prudkej záběr jsem ještě neměl, co je mám, ale věřím že ano. Jsou dost hluboký a vnitřek tý rohatky je z nějaký měkčí gumy, takže v tom ten prut nelítá.

                  NFeederman@ - Profil | St 3.3.2021 20:47:19

                  Kondrakar >> A podrží prut i při prudším záběru z boku?

                    NFeederman@ - Profil | St 3.3.2021 20:45:22

                    marmyš >> A jinak k těm hnojákům, máš pravdu to je taky jedna z top nástrah, hlavně jak jsi psal na ostroretky, podoustve ale i cejny.

                      NKondrakar - Profil | St 3.3.2021 20:40:15

                      Emilooo >> Já už ne 😂 jsem to zkrmil nebo schytal. Navrch se začly hromadně kuklit, takže v neděli byla konečná na rybach. Všechno jsem použil.

                        NKondrakar - Profil | St 3.3.2021 20:38:34

                        fheavy >> To bych netvrdil. Pruty v medium verzi jsem hledal od půli října. A ono z čeho vybírat? Trabuca, Matrix, atd nemám kde osahat ani nevím od koho vzít relevantní info. A na info o Nzon jsem využil Dana. Takže tak 😂

                          NCiffik - Profil | St 3.3.2021 20:37:45

                          Feederman@ >> Jj. Absťák mě už dohnal. Červy už jsem objednal ve větším (zamrazím), tak to snad bude příště lepší. Stejně budu muset počkat, až ten bordel odteče. Se fakt nedalo. Kdybych to nebral jako větračku spíše než rybačku, tak bych byl i naštvaný.

                          Ale v mezičase jsem koukal na fotky z loňska a z 14. března už mám nějaké ryby z řeky, a v dubnu už jsem chytal rybu za rybou na plavačku bolo/klouzák, takže už to dlouho trvat nebude a...

                            NMirek.V - Profil | St 3.3.2021 20:37:24

                            Bery. >> Už se smí chytat, nebo až po uzavření přihlášek 7.3.? :-)

                              NEmilooo - Profil | St 3.3.2021 20:31:06

                              Kondrakar - Já mám v lednici ještě ty co jsem bral i pro tebe.Pořád OK.Jednou za týden je nechám proběhnout.

                                Nfheavy - Profil | St 3.3.2021 20:23:40

                                Kondrakar >> pěkný,vidim žes podlehl taky Nzonmánii👍

                                  NKondrakar - Profil | St 3.3.2021 20:06:15

                                  simak.cz >> Jak kde, asi. A poštou to objednávat nechci.

                                    NKondrakar - Profil | St 3.3.2021 20:05:40

                                    Feederman@ >> Jop. Chtěl jsem ty oboustranný rohatinky od Korumu, jenže nebyly, tak jsem vzal tyhle. Spokojenost s nimi je. Jsou dobrý a napolohuješ jak potřebuješ.
                                    A jo, mám to menší Matrix křeslo.

                                      Nsimak.cz - Profil | St 3.3.2021 20:02:49

                                      Červi se dají sehnat úplně v pohodě. Spousta krámů má otevřeno, nebo objednat...

                                        NFeederman@ - Profil | St 3.3.2021 19:58:51

                                        Kondrakar >> A jestli dobře vidím i Matrix křeslo? A které, vetší či menší?

                                          NFeederman@ - Profil | St 3.3.2021 19:55:59

                                          Kondrakar >> Myslím že to je s tím zmražením dobré řešení...

                                            Červené karty: Vydra revírní