Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NFeederman@ - Profil | Ne 21.6.2026 11:37:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ještě pár fotek z dnešního methodu na pětce…
Ryb hodně hlavně cejnů.
Jedna nízká trochu lepší sedmdesátečka, ale takové podobné dvě jsem chytnul kromě jiného i z patku na sobotu na přesnocce na řece.

    NFeederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 20:53:55

    Přemet:-) >> Mimochodem zetkový N-zon má fakt kvalitní korek👌

      Npeterb - Profil | Čt 18.2.2021 20:51:26

      Feederman@ >> Parabolix su fakt pekne pruty. Hlavne novy distance sa mi paci.

        NPřemet:-) - Profil | Čt 18.2.2021 20:50:11

        Martin M. >> takže vlastně není stále moc co na výběr... Takže se budu držet f.s. a budu rád, že je mám... 😂

          NPřemet:-) - Profil | Čt 18.2.2021 20:49:03

          Martin M. >> vydrolený korek nebo výplň korku? Trošku mě překvapuje, že třeba i prut přes 6 tisíc má dokytovávaný korek... Tak to prostě bohužel je... 🙈

            NFeederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 20:47:56

            Martin M. >> Jojo😉

              NFeederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 20:47:19

              peterb >> Mě se líbí obojí i v kombinaci😉

                NMartin M. - Profil | Čt 18.2.2021 20:46:41

                Přemet:-) >> mam FS 390cm 3dilny a FS 330 2dilny.

                  NPřemet:-) - Profil | Čt 18.2.2021 20:46:19

                  Martin M. >> mě osobně by třeba zajímalo, jaké dvojdíly by jsi dneska doporučil... Konkrétně spolu jsme si asi před třemi lety psali právě o dvojdílech a to ještě nebylo moc co na výběr...

                    NFeederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 20:46:05

                    fheavy >> V čem? V tom v té druhé vrstvě u pinpongové pálky 😁😉

                      Nskroby - Profil | Čt 18.2.2021 20:45:28

                      ˘Ö˘ Krab >> mě asi ani nevadí, že to není pravý korek, mě se to líbí vzhledově, což o pěně říct nemůžu

                        Npeterb - Profil | Čt 18.2.2021 20:45:24

                        fheavy >> Parabolix hruza? To nee. Toto su jedny z najlepsich prutov v UK 🙂

                          NMartin M. - Profil | Čt 18.2.2021 20:44:50

                          Feederman@ >> mne nevadi ani igelit na rukojeti, takze guma taky v pohode :) Daleko vice mne stve vydrolenej korek - nektere pruty se kvuli tomu i stydim prodat, pritom jinak jim treba nic neni a nekdo jiny by rekl, ze perfektni stav.

                            NFeederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 20:44:08

                            fheavy >> Proč hrůzu, zaleží od každého vkusu...

                              NPřemet:-) - Profil | Čt 18.2.2021 20:43:58

                              Martin M. >> takže ne 12 ft? Já myslel, že máš nějaké ty f.s. ve 3,60?

                                Nskwor - Profil | Čt 18.2.2021 20:42:54

                                peterb >> Sphere jsou skvělý pruty. Vzhledově až zbytečně moderna, u feederu jsem konzervativní (u vláčky ne, chytám i na Shimano stradic spinning prut), ale tenhle se fakt povedl.

                                  N˘Ö˘ Krab - Profil | Čt 18.2.2021 20:42:46

                                  skroby >> Stejně to co se dává na pruty za trojku korek nevidělo ani z rychlíku, jenom materiál na jednu rukojeť přijde na litr, já naopak nástup syntetických materiálů kvituju.

                                    NMartin M. - Profil | Čt 18.2.2021 20:42:38

                                    Přemet:-) >> jo uz mam i 2dilne pruty, ale drzim se pod 170cm transport.

                                      NFeederman@ - Profil | Čt 18.2.2021 20:42:34

                                      Martin M. >> Jo ale ani ta guma nemusí být špatná na dotek.

                                        NPřemet:-) - Profil | Čt 18.2.2021 20:38:43

                                        Martin M. >> a dnes se Ti to už líbí? 😀

                                          NMartin M. - Profil | Čt 18.2.2021 20:33:25

                                          scjsci >> ja jsem o nich hodne premyslel, ale byly jen ve 2dilu a to se mi tehdy jeste nelibilo.

                                            Červené karty: Vydra revírní