Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 20:56:25

    Goďák >> Oni Poláci na mě čumí co si nosím k vodě za ty zbytečnosti 😂

      NGoďák - Profil | St 24.7.2024 20:49:31

      chřenovák >> Bys mu to natřel kdyby jsi tam rozdělal sezení, by čuměl co se děje🤣🤣🤣

        Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 20:38:19

        1Mara >> Byl to Polák 😂

          N1Mara - Profil | St 24.7.2024 20:35:27

          chřenovák >> lže i na moře u nich potřebuješ povolení :-)) Mají tam hlavně platýse,. ale do cca 30cm. :-)) ty mu to maso sežerou :-))

            Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 20:29:56

            1Mara >> Co jsem sním mluvil tak nic
            Den předtím nějaké rybky
            Ptal jsem se na povolení a říkal že není potřeba 🤠

              N1Mara - Profil | St 24.7.2024 20:27:59

              chřenovák >> A chytil něco ? :-)

                Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 20:27:18

                1Mara >> Měl rousnice a kousky ryb

                  N1Mara - Profil | St 24.7.2024 20:23:25

                  chřenovák >> Co tam na to chytá ? Ptal jsi se ? .-))

                    Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 20:20:38

                    Goďák >> Já bych se asi tam ztratil se Slimama 390/240 g co mám sebou 😂

                      NGoďák - Profil | St 24.7.2024 20:18:32

                      chřenovák >> to vypadá na 20 Ft hevíčko 🤣

                        Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 20:14:05

                        1Mara >> Oboje
                        Vláčku moře a řeka
                        Jezero s feedrem
                        Včera jsem viděl profíka na moři

                          N1Mara - Profil | St 24.7.2024 20:12:55

                          chřenovák >> Chytáš na Baltu a nebo na sladkém jezeře ? :-))

                            Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 20:05:30

                            Feederman@ >> Teď jsem byl na hodinku a půl na vlačce ani ťuk
                            Zítra zase ráno zkusím jezero s feedrem 😂
                            Ještě musím vymyslet jak dostat lodičku na D5😂

                              Nigoo - Profil | St 24.7.2024 19:23:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Dnes jsem se vypravil na Dyji a při pohledu na bílou pěnu jsem ani nevylezl z auta. V noci přes elektrárnu pouštěli 12m3 a všechny sračky z přehrady. Plán B byl zajet na stoják a podařilo se mě spoustu malých kaprů a 7 amurů. Nakonec dvě menší ryby splnili dolní hranici, ale při focení jedné mě ulítla kartička tak přikládám data z mobilu.
                              Zapisuji do Specialisty:
                              Amur 62
                              Kapr 62

                                N1Mara - Profil | St 24.7.2024 10:27:26

                                chřenovák >> my měli tresku 😅

                                  Nčongr - Profil | St 24.7.2024 10:04:59

                                  berlinan >> Tak a to je ten vztah přírodě, už to ani nekomentuji!!! 🎣😥

                                    Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 9:57:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Feederman@ >> Kousek co teče z jezera do moře

                                      Nberlinan - Profil | St 24.7.2024 9:47:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      lubo*93 >> na druhou stranu to snad trochu pootevřelo rybářům oči. Ono i mezi těmi “velkými a slavnými” když se točí film, tak to musí nějak klapnout a vypadat… co se přitom všechno s rybama provádí určitě vždy košer nebude…
                                      Třeba moje jedna z nejoblíbenějších sérií vůbec: A Passion for Angling, v zimní části chytá slavný Bob James krásné plotice opravdu úctyhodných rozměrů i váhy. Teprve později se provalilo, že některé z nich byly zasakované skoro dva dny, než jich měli pro větší efekt dostatek…

                                        NFeederman@ - Profil | St 24.7.2024 9:16:06

                                        chřenovák >> Tak si užívej😉.
                                        A nějakou řeku tam někde poblíž nemáš?

                                          Nchřenovák - Profil | St 24.7.2024 8:08:34

                                          1Mara >> Ta dlouhá ryba je candát 🤠

                                            Červené karty: Vydra revírní