Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NKaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    Nlubo*93 - Profil | St 24.7.2024 7:13:48

    berlinan >> já z toho byl v šoku ale pak jsem si právě uvědomil, že v dnešní době umělé inteligence se už ničemu věřit nedá...

      N1Mara - Profil | St 24.7.2024 4:22:02

      chřenovák >> takhle ta ryba chutnala Andy, treska v tom obalu 😉🫠

        Nchřenovák - Profil | Út 23.7.2024 22:25:00

        1Mara >> Je docela tepla
        Závisí jak fouká 🤠
        Tobě byla zima i přes tu izolaci co si nosíš 🤣

          Nchřenovák - Profil | Út 23.7.2024 22:23:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Feederman@ >> Ryby i kolo 🤠

            NLukas S - Profil | Út 23.7.2024 22:17:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Ahoj, dneska při pokusu o parmu se povedla ,,bodovaná ''tkanička 😃prosím do Specialisty zapsat Úhoře

              Npeterb - Profil | Út 23.7.2024 22:04:25

              Kaďa >> Jop to je pravda. Ibaze ja si myslim ze mam najlepsie miesto ake mozem momentalne mat 😂

              Skusal som rozne ine miesta. Chytil som tam menej ryb. Miesta dalej od splavu boli dost biedne. Zas feeder nie je muska. Nechce sa mi s feedrom kazdu hodinu stahovat 😂

              Navyse rieka je teraz hodne zarastena. To by som sa riadne namakal aby som si urobil dalsie miesta.

                Npeterb - Profil | Út 23.7.2024 22:01:03

                Kaďa >> S methodom chytam uplne vsade. Aj v silnych prudoch. Iba upravim lepivost podla prudu. Kvalitne rybacie mucky su extremne atraktivne. Je tam vidiet ze ryba ide po krmive a necha sa na to nalakat. Uz sa spolahnem nato comu verim. Bud zacnu brat alebo na ne natrafim zasa nahodne niekedy. Ale parmu a ostroretku si nechavam na jesen. Este mozno skusim jesena.

                  NKaďa - Profil | Út 23.7.2024 21:50:08

                  peterb >> já zase na změnu místa celkem věřím, i v jiných rybolovných disciplínách. Třeba když jdu s muškou po řece, tak raději po pár nàhozech přejdu k dalšímu místu a hledám, kde na mě ryby mají náladu, než bych zkoušel všemožný nástrahy a možnosti jejich vedení. Stejně to vnímám i s feedrem, když se lov nevyvíjí podle mých představ, tak neváhám a klidně i několikrát se stěhuju.

                    NKaďa - Profil | Út 23.7.2024 21:43:31

                    peterb >> přesně jak říkáš, přijde až bude po výzvě 😁. To je pro mě celkem zvláštní, že ti klasika oproti metodu moc nefunguje. Znám to třeba z Nových Mlýnů nebo jiných přehrad, že tam v plné sezóně metod válcuje vše ostatní, ale na řece teda čučím.

                      Npeterb - Profil | Út 23.7.2024 21:39:01

                      Kaďa >> Raz prijde. Tak v rijnu 😂 Skusil som klasicky feeder s pecivom a kuku z plechovky. Vysledok bol o dost horsi oproti method. Podstatne menej ryb a druhovo to iste. Nikdy mi moc experimenty nefungovali. Aspon viem ze ryby co tam beru viem na method odchytat. Zmena miesta moc nepomoze. Takze len cakat a skusat.

                        NKaďa - Profil | Út 23.7.2024 21:34:47

                        peterb >> jednou musí přijít 😉, důležitý je vytrvat. Já teď mám pár blbejch dní před sebou, kdy se k vodě nedostanu. Ale jak pak uniknu z práce, tak jdu zas na něj 😁

                          Npeterb - Profil | Út 23.7.2024 21:29:59

                          lubo*93 >> Ajeje tak to ma mrzi. Skoda ho.

                            Npeterb - Profil | Út 23.7.2024 21:29:28

                            Kaďa >> Ja dalsi lov bez perlina 🤦

                              Nlubo*93 - Profil | Út 23.7.2024 20:58:27

                              peterb >> bol.. bol s 4012 TDF 🫣😑😭

                                NKaďa - Profil | Út 23.7.2024 20:51:39

                                numen >> jinak ten můj fórek byl jen na to, žes chytil těch šest perlínů za jeden den, když já nejsu schopen chytit ani jednoho. Jinak klobouk dolů, že se ti podařilo pomoci navrátit je zpět do revíru 👍

                                  NPindˇa - Profil | Út 23.7.2024 20:51:15

                                  marmyš >> 👍

                                    Nmarmyš - Profil | Út 23.7.2024 20:39:43

                                    Pindˇa >> Už na tom pracuji. :-)

                                      NFeederman@ - Profil | Út 23.7.2024 20:35:56

                                      chřenovák >> Takže cyklo dovolená😉?

                                        NFeederman@ - Profil | Út 23.7.2024 20:34:55

                                        quietJT >> Když někde jdu a nevím jak těžká krmítka budu potřebovat, tak beru pro jistotu více gramáží abych to nějak pokryl...
                                        Podle mě něco kolem 45 - 60g by ti tam mělo stačit, jestli nebudeš někde vysloveně v proudu.

                                          NFeederman@ - Profil | Út 23.7.2024 20:29:52

                                          andrei11 >> Dík

                                            Červené karty: Vydra revírní