Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁12%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁62%

Od 7.3.2026 hlasovalo 95 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Kaďa - Profil | Pá 26.6.2026 16:13:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Feederman@ >> máš nějakej nápad na to téma? Já jsem včera večer byl ještě zkusit amura, ale nic jsem neočekával a to se taky potvrdilo 😁. Tak pro letošek už jim dám pokoj. V neděli ráno bych rád zajel zafídrovat někam na řeku tady v okolí, pochytat aspoň nějaký ty říční rybky a zase pozvolna přesedlat k feederu. Teď jsem se skoro dva měsíce věnoval jen kaprům a amurům, výjimkou byly dvě vycházky na pstruhovku. Přidávám fotky dvou největších letošních ryb.

    Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 20:28:32

    Ryby máte dopsané

      Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 20:28:16

      numen >> Pěkně vybarvená plotice😀

        Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 20:27:50

        Dawe323 >> Hezký západ slunce😀

          Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 20:27:20

          Lada66 >> Pěkná kartička😀

            Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 20:16:10

            Martin M. >> A jo to jsem postřehl, ale dál se to už tady nerozebíralo...

              Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 20:14:45

              numen >> To je fajn že se je podařilo navrátit. A taky jsem je nachytal na různé nástrahy, ale řekl bych že nejčastěji na červy nebo kukuřici...

                Kaďa - Profil | Út 23.7.2024 20:09:01

                numen >> neser😁😁😁

                  numen - Profil | Út 23.7.2024 19:55:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Feederman@ >> dnes mám již 6 perlinu. Na hlavním toku Oharky. Kdysi jsme se snažili je sem vrátit. Sehnal jsem na chovný 30 perlinků. Větších na vytření,pak asi 300pidi na vysazení. Rovnou. 5 let a máme jich tu celkem dost.
                  Chytám je normálně ze dna na červy. Jen se mi zdá že jim více chutná ostré krmení.
                  Já teď chytám satanka od Václavíka. A i na kuličku jsem ty větší chytl,na metod.

                    Pindˇa - Profil | Út 23.7.2024 18:56:46

                    quietJT >> To by ti měl poradit @marmyš pokud se nepletu

                      quietJT - Profil | Út 23.7.2024 17:18:20

                      Zitra jedu pracovně na montaz do Znojma-nabizi se toho vyuzit a vzit si hulku s sebou a zkusit nekde reku.
                      Chci jit jen uplne nalehko,nevim jestli to vubec stihnu a kdyz,tak max na hodku a pul. Myslenka je jit s jednim proutkem v ruce,bez zbytecny bagaze.
                      S jakymi krmitky cca mam pocitat na Dyji ve Znojme nebo lehce pod nim? Nekde necham auto a zkusim si projit treba dve nebo tri mista kousek od sebe

                        1Mara - Profil | Út 23.7.2024 16:59:07

                        chřenovák >> kolik má voda st. ? Já když tam byl, byl červen a voda úplně ledová jako kráva :-)

                          Pindˇa - Profil | Út 23.7.2024 16:56:35

                          chřenovák >> Nejsi tam už nějak dlouho? 😁

                            chřenovák - Profil | Út 23.7.2024 16:52:51

                            Feederman@ >>

                              berlinan - Profil | Út 23.7.2024 15:55:34

                              Martin M. >> to video je už z minulého roku, samotný MB se k tomu vyjádřil ve smyslu, že je smutné, že se ho někdo snaží vláčet špínou a postupuje proti dotyčným právní cestou. Z toho bych usuzoval, že ta pravost videa zřejmě trochu pokulhává… ale stopro to není vyvráceno nikde.

                                Martin M. - Profil | Út 23.7.2024 15:44:06

                                Feederman@ >> bylo tu video, kde (udajne) Bowler povida, ze ted tu rybu prepichnou na jiny hacek. Nebylo videt do obliceje.

                                  Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 15:36:46

                                  K těm perlínům..
                                  Mám lapnuté pěkné perlíny i z proudnější části řeky, tak si myslím, že nějaká lehčí nástraha (nemusí být plovoucí) v proudu asi taky nějakým způsobem poskakuje nebo dokonce plave nade dnem...
                                  Takže při lovu perlínů bych myslel i na tohle.

                                    Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 15:33:31

                                    chřenovák >> Ty jsi někde v zahraničí na rybářské dovolence?
                                    Taky tam mají problém se sinicemi...

                                      Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 15:31:16

                                      Martin M. >> Co to bylo za kauzu o tom nic nevím?

                                        Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 15:28:21

                                        Borci předpokládám, že každý z nás umí vyhodnotit, že když je to zrovna nějaký přítok přehrady, kde je to ještě regulerní řeka a kde už je to prostě přehrada-stoják. Takže prosím vás myslete a dbejte na to, ať je to spravedlivé a zrovna Perlín bude rozdílová ryba která kromě bodů za jeho délku může někomu přidat i bonusové body za druhy…

                                          Feederman@ - Profil | Út 23.7.2024 15:23:31

                                          Morwex >> Určitě se jenom spletl, asi myslel u Drnholce od mostu nahoře proudem je to už normálně řeka.

                                            Červené karty: Vydra revírní