- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Povinné osvětlení místa lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nsven - Profil | Čt 16.7.2020 10:27:13
Zasedání Rady ČRS
Ve čtvrtek 4. července proběhlo řádné zasedání Republikové rady. S ohledem na aktuálně platná opatření Vlády ČR se jednání konalo ve venkovních prostorách rekreačního střediska ČRS Chudoním.
Klíčovým tématem zasedání byly návrhy na změny BPVRP ČRS, týkající se především osvětlení místa lovu.
Z důvodu bezpečnosti lovících a kontrolní prevence je nezbytné, viditelně rozlišit lovící osoby tak aby se v případě kontroly ze strany RS, předcházelo nežádoucím genderovým stereotypům.
Lovící osoby mužského pohlaví budou osvětleni neoslnivým modrým světlem umístěným na spodní části těla.
Lovící osoby ženského pohlaví, neoslnivým červeným světlem na vrchní části těla.
Lovící osoby LBGT, neoslnivým světlem v spodní i vrchní části těla, v 63 různých kombinacích barevného spektra, dle vlastního uvážení.
K předloženému návrhu byla podána řada doplňujících připomínek nejen organizačními složkami Svazu, ale také některými rybáři. Tyto připomínky budou posouzeny právní komisí z pohledu proveditelnosti (souladu s platnou legislativou, zejména občanským zákoníkem) a následně předány Republikové radě na dalším zasedání.
Předseda ČRS Mudr. Macháček poděkoval všem za podané připomínky a konstatoval, že je nutné klíčové návrhy změn podrobně diskutovat na konferencích a členských schůzích, což v letošním roce nebylo z důvodu omezení způsobených epidemií koronaviru možné. Tento návrh členové Rady jednomyslně podpořili; nadále tak bude pokračovat diskuze o navrhovaných změnách, které po projednání napříč Svazem budou předloženy na mimořádném Republikovém sněmu v roce 2021, který bude svolán přímo za tímto účelem.
https://www.youtube.com/watch?v=WtYa5qCp_K4
Nnofish - Profil | Čt 16.7.2020 10:25:49
Co pak komu dají svazy, MO, nebo kdokoli jiný je jen jejich dobrá vůle a nevím, kdo má přehled, co se rozdává.
Hlavně mě nebaví zas celý den řešit to, že mám mít někde u sebe v noci nějaké světýlko. Nevymyslel jsem to, zvládám to splnit a zatím mi to nijak neublížilo. Jestli je to dobrý nápad, nebo ne, nevím a je mi to jedno. Pokud to někomu tak strašně vadí, má možnost přes jeho MO při schvalování BPVRP na následující rok prosadit pokus o zrušení tohoto nařízení.
Npetrikveprik - Profil | Čt 16.7.2020 10:12:23
(i já se s tím popral a v noci spím naštěstí vklidu). Jen poukazuji jak nesmyslně se vybíjí klín klínem. Tímto jsem své argumenty vyčerpal. Měj se.
Nnofish - Profil | Čt 16.7.2020 10:03:48
Na SM máš stovky členů RS. Myslíš, že zřizovatel, tedy úředník, někomu něco dá? Natož stovky dalekohledů s nočním viděním :-D Dá jim odznak a průkaz a tím účast státu na dohlížení na dodržování zákona o rybářství, končí.
Uvidíš, třeba někdo uvidí lampičku a přijde tě zkontrolovat. Já nevím, asi je to velký problém, já se s tím popral a zvládám to, ani vliv na klidný spánek to nemá.
Npetrikveprik - Profil | Čt 16.7.2020 9:24:21
Nevím ale když jsem v noci ve tmě zalezený v houští a hážu.....tak se nebojím toho, že by zrovna do mě narazila loď, auto,... nebo dokonce i RS!! :-))
Pokud vím tak jsi rovněž RS - disponujete tedy prostředky pro kontrolu i v noci? Vybavil Vás tím úřad? (mám na mysli např. to noční vidění apod.)?
Npetrikveprik - Profil | Čt 16.7.2020 9:16:15
RS bude kontrolovat svítící, kontrola bude lepší, jednodušší a nejkulaťoulinkatější.
Já bych nařidil lov v noci jen do 100m od příjezdové cesty. Kdo by kolem břehu za těmi rybáři do houští v noci chodil. To by taky usnadnilo kontrolu.
Oni ti osvětlení rybáři jsou totiž dle tohoto ustanovení tady pro rybářskou stráž.......ne naopak že ta rybářská stráž je pro rybáře..
N_Beny - Profil | Čt 16.7.2020 4:35:38
U vody chci mít klid, pocit lovu a být v maximálním souznění s přírodou, nejlíp co nejdál od lidí. Nechci na sebe upozorňovat a svítit na lesy jak debil, otravovat široké okolí, působit zbytečně rušivě nebo lákat otravný hmyz. Nesvítím a nikdy jsem u přívlače nesvítil (kdyby něco, mám čelovku).
Pod nohy, vedle sebe nebo metr za sebe žádný světlo dávat nebudu, pro vláčkaře je to nesmysl. Další vybavení navíc tahat taky nechci. RS mě kontrolovala asi 3x v životě a to přes den, v noci nikdy. Kdyby náhodou v noci prohledávala břehy a projížděla revír, tak můžu přestat nahazovat a probliknu čelovku, abych na sebe upozornil, slyšet nebo vidět by byla stejně s velkým předstihem.
A pro ty, co jezdí s bivaky , koulema, chlastem, muzikou na několikadenní výpravy, oslňují půlku přehrady, často rozdělávají oheň a jsou spíš na diskotéce než na rybách to význam taky nemá. A samozřejmě spí, když mají nahozeno, protože největší kapři berou ve 2 nebo ve 3 hodiny ráno. Ty na sebe upozorňují už takto. Pokud není RS hluchá a slepá, snadno je najde.
N_Karel_ - Profil | St 15.7.2020 23:42:07
Nejspíš: "ježiší, tím ukazováčkem rybě určitě zmáčkl dvanácterník!".
NSharry - Profil | St 15.7.2020 23:34:58
Jj, mas recht.., taky jsem si vsiml, ze minusuje kde co, asi zase zvlastni pripad... 😂😂
Je jich tu vic..., nenadelame nic 😉😉
N_Karel_ - Profil | St 15.7.2020 23:27:42
Nnofish - Profil | St 15.7.2020 21:41:47
NBacha San - Profil | St 15.7.2020 21:14:38
Nnofish - Profil | St 15.7.2020 20:55:15
Nejsem z toho nadšený, je to povinné u nás na severní moravě, když to bude stát za prd, předpokládám, že to zruší. Mi to fakt nevadí, hodím na louku za sebe světlo a v klidu. Na mouchu za tmy nechytám, Loď má být v noci osvětlená i tak.
MI to připadá, že zrovna tohle fakt není problém dodržet a je to zas jen hromada hloupých řečí.... kdo nemá na baterky ať se staví, platím to.
To jsou kecy jak když se zavedlo povinné denní svícení u osobáku. Hromada hrdinů kecala jak je to na hovno, jezdím denně, ne malým autem a dost po okreskách. Všichni věděli, že je to špatně, já vím, že když je to auto co fakt svítí a nemá tam bludičky z kaufu z akce co nejsou ani homologované, tak to fakt občas pomůže.
Ovšem, pokud víš co a jak by mělo být, máš právo jako každý člen svazu. nech se zvolit, pak si to srovnej u lidí, prosaď, nech odhlasovat a prosadit do BPVRP a pak to bude podle tebe.
NDart Ness - Profil | St 15.7.2020 19:33:12
Nnofish - Profil | St 15.7.2020 18:01:42
NTarn - Profil | St 15.7.2020 17:57:48
Nsliver - Profil | St 15.7.2020 14:38:25
Nnofish - Profil | St 15.7.2020 14:23:21
Npetrikveprik - Profil | St 15.7.2020 14:14:54
NPoligoN - Profil | St 15.7.2020 14:03:44
Nnofish - Profil | St 15.7.2020 13:59:10
Nevím, mi to připadá jak u blbých. Většině lidí to nedělá absolutně problém a co vidím, tak žádné lampiony u sebe nemají, spíš malé světýlko, někde za sebou, móda halogenu na stojanu asi už skončila.
Npetrikveprik - Profil | St 15.7.2020 13:35:18
Nboyscout - Profil | St 15.7.2020 11:49:18
Nnofish - Profil | St 15.7.2020 3:24:29
Svitil jsem, do pul druhe. Ziju, ani financne me to nezrujnovalo.
Podle me to blby napad neni, dokud nekdo nebude trvat na tom, abys mel svetlo na hlave. Nejvjc drzkoval jeden na lodi, no podle me je prvni kdo by mel byt osvetleny, v zajmu vlastni bezpecnosti.
Dela se tu veda z neceho uplne zbytecneho. Vsechny trapi, ze musi nejak oznacit, ze tam jsou. Ale ze treba vedle me dva chrapali ve stanu, zabrany flek i kdyz nechytaji, protoze se tam nikdo nevejde, to nikomu nevadi....
N_Karel_ - Profil | Út 14.7.2020 21:53:28
NRybářPohodář - Profil | Út 14.7.2020 21:14:25
NTajo - Profil | Út 14.7.2020 20:51:04
NDart Ness - Profil | Út 14.7.2020 19:46:43
NKachna - Profil | Út 14.7.2020 19:28:35
Nnofish - Profil | Út 14.7.2020 17:13:06
NMartynus - Profil | Út 14.7.2020 15:55:09
Npetrikveprik - Profil | Út 14.7.2020 15:42:16
(zdroj = https://www.rybsvaz-ms.cz/clanky/bpvrp/dodatek-bpvrp-2020.html)
Npetrikveprik - Profil | Út 14.7.2020 15:32:55
NMžík - Profil | Út 14.7.2020 14:48:35
NDamfee - Profil | Út 14.7.2020 13:01:09
NFockeWulf - Profil | Út 14.7.2020 11:59:41
NS.K. - Profil | Út 14.7.2020 8:04:07
Nnofish - Profil | Po 13.7.2020 23:16:40
Nnofish - Profil | Po 13.7.2020 21:33:48
Lidi s tím mají problém, my takhle svítíme už pár let, co to bylo v podmínce pro nonstop a nikoho to ještě nezabilo....
NFockeWulf - Profil | Po 13.7.2020 21:23:21
Nsliver - Profil | Po 13.7.2020 20:39:09
NIza - Profil | Po 13.7.2020 20:35:52
Ntomvec - Profil | Po 13.7.2020 20:31:00
Je to celé pičovina, já to mít musím, pytlák to mít nemusí. Na krochnu musím mít papíry, kdejaké zmrd z podsvětí ju má a papíry mít nemusí.
Nsliver - Profil | Po 13.7.2020 20:17:52
Ntomvec - Profil | Po 13.7.2020 20:11:26
https://www.lidl-shop.cz/Hubic-hmyzu/p100288032?mktc=shopping&
NSerjoža - Profil | Po 13.7.2020 20:02:57
NIza - Profil | Po 13.7.2020 16:55:09
NSharry - Profil | Po 13.7.2020 16:11:50
Ty zje odvazny chlop! 😂😂
Raz jsem dal celovku dozadu za makovici😂😂, kdyz jsem vdechl asi stou muchu a dostal tisici džiganec do palice od komara (vse bylo tak behem minuty) a z bzukotu okolo usi jsem uz mel mzitky, tak jsem to sundal z paly a jebnul do travy..
To se fakt nedalo...
Much a komaru fest 🙄🙄😱
NSharry - Profil | Po 13.7.2020 16:08:56
Pise se, ze mas uzit vyhradne elektricke svetlo.. A chemicke svetlo neni elektricke..
Nejsem hnidopich, ale bavil jsem se primo o tom s jednim borcem a taky nad tim zauvazoval, ze si to ani neuvedomil..
Tak at nemas "pokazeny" vecer, kvuli kravine.. 😊😉
NFockeWulf - Profil | Po 13.7.2020 15:51:34
NFockeWulf - Profil | Po 13.7.2020 15:47:20
Já osobně nesvítím ( muškaření - i při tomto se podle výkladu musí i v řece při brodění svítit). Prostě jsem se idiocii rozhodl ignorovat. Blbům z ÚS Ostrava třikrát zdar!
NŠUKI - Profil | Po 13.7.2020 15:43:33
NIza - Profil | Po 13.7.2020 15:28:42
NSharry - Profil | Po 13.7.2020 13:36:39
Ale zatim jsem nemel jedinou kontrolu😂😂😂, na to, ze zbytecne svitim jak cyp! A kdyz popojdu, tak se musim vratit pro svicici celovku a zase nanovo, komentovat to ani nebudu😂
Kazdopadne, super vymysl!
Kde to žije - všechna témata
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
9:59NRybáři vs ochránci přirody 55
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73












