- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je zakrmovaní,vnadění součast lovu,musím mít zapsanou dochazku když jen zakrmuji.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nzdevac - Profil | So 7.12.2019 18:32:10
Nzdevac - Profil | So 7.12.2019 18:30:34
Oháníš se soudy, tak fajn. Dokaž mi, že vnadím proto, že chci chytat, a ne proto, že je to nejapný vtípek na kolegy rybáře...
Ndrvoštěp - Profil | So 7.12.2019 18:25:59
Nsven - Profil | So 7.12.2019 18:23:19
NDaty - Profil | So 7.12.2019 18:21:40
Kontrolovat mne může, vítám to, užívám si to. RS přijde, zjistí že krmím a nelovím, pokecáme, nebo nepokecáme a odejde.
Možná tě překvapím, ale "domnívající se" RS v tomto případě:
- odpovím na pozdrav (pokud mne pozdraví, už jsem zažil, že to někteří neumí),
- sdělím ji, že pouze krmím, ukážu prak, kbelík, nebo spomba a že ryby nechytám, tím to končí,
- pokud se mne zeptá na ryb. vybavení, tak řeknu, že mi tu jen tak leží a (třeba) ryby nebudu chytat
- dokonce když bude chtít nějaké doklady a já budu v "dobrém rozmaru" tak ji ani neukážu žádnou povolenku k lovu (nelovím ryby přece) Spíše ho ale takto poučím a dle vývoje situace, bude-li "normální" mu ji třeba i nakonec ukážu, aby se nemusel vracet až nahodím :-) (a já třeba hledat metr :-))
Ale to tu neřešíme. Řešíme zda musím při krmení zapsat docházku a to NEMUSÍM :-)
A máš pravdu, výklad posoudí soud. Já sám mám v naše soudnictví (na své úrovni se kterou se setkávám) a ze svých zkušeností vysokou důvěru.
Nzdevac - Profil | So 7.12.2019 18:19:19
Nhraji - Profil | So 7.12.2019 18:13:19
Zákon vykládá soud, nikoliv každý, kdo se na to cítí na MRKu.
A omlouvám se, že jsem ti nebyl hned k dispozici, ale měl jsem práci.
Ndrvoštěp - Profil | So 7.12.2019 18:10:23
Njá 2 - Profil | So 7.12.2019 18:10:01
Nsven - Profil | So 7.12.2019 18:07:02
§ 14
Oprávnění myslivecké stráže
(1) Myslivecká stráž je oprávněna
a) požadovat od osob, které jsou v honitbě se střelnou zbraní nebo s jinou loveckou výzbrojí, předložení zbrojního průkazu, průkazu zbraně, loveckého lístku, povolenky k lovu a potvrzení o povinném pojištění, popřípadě jiného průkazu, jímž lze prokázat jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého nebo přechodného pobytu,
Ndrvoštěp - Profil | So 7.12.2019 18:06:00
Ndrvoštěp - Profil | So 7.12.2019 18:04:26
Nsven - Profil | So 7.12.2019 18:01:58
Za tím co jsem napsal, si stojím.
Pokud Tě s flintou v lese potká Myslivecká stráž, jsi z jejího pohledu potenciální lovec nebo pytlák.
Pokud Tě s prutem, potká u vody Rybářská stráž, tedy dtto..
Oba mají právo se domnívat, že se chystáš vykonávat jednu nebo druhou činnost.
Samozřejmě, že výklad zákona, je výlučně v pravomoci soudů.
A jsem ochotný připustit, že vzhledem k tomu, že zákon je děravý a nejednoznačný, může být jeho verdikt jakýkoliv...
Ty máš jiný názor, já také a ani jeden nejsme ochotni ze svého slevit :-)
Tedy pojďme od toho.
Jo abych nezapomněl... odpověd na svou otázku, nalezneš zde : :-)
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=759809
Ncechura09 - Profil | So 7.12.2019 17:27:30
NDaty - Profil | So 7.12.2019 17:05:02
Tvá interpretace zákona, kterou jsi shrnul do svých dvou vět,
„Pokud na revíru krmíš / vnadíš a současně máš sebou rybářské náčiní, jedná se o přípravu, tedy činnost směřující k VRP (výkonu rybářského práva)
Pokud krmíš / vnadíš a nemáš sebou rybářské náčiní, docházku nezapisuješ, neboť se z hlediska zákona, nejedná o činnost směřující k ulovení ryby ...“,
není podle mého názoru správná.
Neberu ti tvé přesvědčení, že si musíš zapsat docházku před krmením. Dokonce ani přesvědčení, že to vyžaduje zákon.
Jen doufám, že nejsi členem rybářské stráže. A právě proto jsem položil tuto otázku Hrajimu a čekám na jeho odpověď.
Já nadále (a věřím, že v souladu se zákonem) budu krmit (klidně i když budu mít sebou rybářské náčiní) a až POTÉ ale zejména PŘEDTÍM, než zahájím „činnost směřující k ulovení ryby“, si docházku zapíšu.
Přesto, že píšeš, že v tom máš jasno, tak možná znovu popřemýšlej o tom:
- zda když přijdeš k vodě (a klidně tvými slovy „a současně máš sebou rybářské náčiní,“) a krmíš/vnadíš a poté to rybářské náčiní zase sebereš a odejdeš, zda jsi vykonal nějakou „činnost směřující k ulovení ryby…“, nebo ne.
- raději ti hned napovím – nevykonal, protože pokud bys neprovedl nic dalšího (třeba nehodil do vody alespoň třeba vlasec s háčkem) tak bys rybu neulovil.
P.S. příprava“ (jak píšeš ve své první větě) rozhodně není „činnost směřující k ulovení ryby". To sis vymyslel. A ve své druhé větě píšeš, že když „krmíš bez rybářského náčiní tak nezapisuješ, neboť se z hlediska zákona, nejedná o činnost směřující k ulovení ryby“. Takže podle tvé logiky nejde o to krmení, ale přítomnost rybářského náčiní pro výklad toho zda zapsat docházku, nebo ne… jak píšu, ještě o tom podumej…
Jdu raději péct cukroví :-)
Výkladů legislativy zdar :-)
Nltrab - Profil | So 7.12.2019 13:32:26
Nvenybit - Profil | So 7.12.2019 13:24:49
Ncechura09 - Profil | So 7.12.2019 12:47:41
Důležitéupozornění:
Vážené rybářky a rybáři,
dovolujeme si touto cestou uvést na pravou míru mediální dezinformace o zavedení změn Bližších podmínek výkonu rybářského práva v následujících bodech:
- zavedení míry okouna říčního
- omezení lovu na umělou mušku
- zákaz používání montáže tzv.: "srkačky"
Tato přijatá omezení se týkají pouze rybářských revírů v užívání Českého rybářského svazu !!!
Prostě co je jinde zakázáno, je u nás dovoleno a toho se držím....:))
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












