Drennan - zkušenosti, rady, tipy

Ahoj, již spousta značek má svoji diskuzi, kde je možné soustředit veškeré poznatky s výrobky konkrétního výrobce, který třeba není tolik u nás profláklý. Tudíž pokud máte zkušenosti se značkou Drennan, prosím podělte se.
Autor diskuse: Esox - Profil , 1.6.2019 feeder - náčiní, doplňky

NMarNus - Profil | Po 10.10.2022 16:48:15

Ještě jednou vám všem děkuji za pomoc a na rovinu přiznám, že jsem se dostal tam, kam jsem nechtěl, nasadili jste mi brouka do hlavy. Už vím, že to bude 100pro Anglie, jen se pořád ještě rozhoduji mezi Prestonem Superou 14ft a tím Drennanem Acolyte Plus 14ft. Není tu náhodou někdo, kdo měl možnost si oba pruty zkusit?
Budu převážně chytat jen se sliderem nebo wagglerem, váha 10+g. Na klasické říční splávky mám 15ft Preston Equis a 6m bolo.

    Nwanman - Profil | Ne 9.10.2022 22:16:52

    při výběru prutů se řídím jen jedním pravidlem kapř -match -feeder, anglie ,bolo -íčka ,přívlač -něměc ,ukáčka ,japonec

      NMartin - Profil | Ne 9.10.2022 20:37:47

      MarNus >> OK, Tvá volba. Všechny matchky co mám, jsou decentní černé se zlatými detaily, zcela vpohodě. Bola mám od Trabucca, staré Energhie nejsou cirkusové..ale máš pravdu, že některé milácké boloňky jsou dost divoké...Na druhou stranu, sám přemýšlím o Acolyte float 518 cm, ale než jej koupím, chci si jej vyzkoušet. Přeju šťastnou ruku při výběru.

        Nhraji - Profil | Ne 9.10.2022 20:02:05

        MarNus >> příště mi řekni a já ti ukážu italské pruty v černé barvě se zlatými detaily. Mám na výběr jak od Colmicu tak od Tubertini. ;-)

          NMarNus - Profil | Ne 9.10.2022 19:42:54

          Martin >>
          Itálii nebrat, nemám rád pruty jak z cirkusu. A talošům nikdy jedna barva nestačí.
          Navíc ty ceny u nás jsou už z říše snů a z Piscor a pod mám trochu strach kupovat prut přes €200.

            Nlubo*93 - Profil | Ne 9.10.2022 19:28:17

            Martin >> je fakt že italove furt staví pruty i na hrubější odhoz kdežto v uk jako by jejich angličák “vymřel”… mám to plusko ve 450cm a myslim že ten 12+g wagler by vykopl lépe tužsí prut. Teď otazka jak se chová ta 420ka plusko…

              Nwanman - Profil | Ne 9.10.2022 18:45:19

              MarNus >> >> mám plusko 420cm i 450cm ale je to velkej rozdíl ta 420tka je "kurevsky" rychlá a ta 450tka je na pohodu ,rada na závěr-nekupuj to tam, kde to dodává LK baist ,problémy popsané níže,počkej si až bude mít drapelník slevu a ušetříš minimálně litr...

                NMartin - Profil | Ne 9.10.2022 18:32:53

                MarNus >> Jen kacířská myšlenka, nechceš nahlédnout na plavačkovou "klasiku" z Itálie? Vyšší řady Colmicu, Mila, Trabbucca? Osobně fídruju s Prestonem a Drennanem, ale plavačka výhradně italská:-)

                  NMarNus - Profil | Ne 9.10.2022 12:55:22

                  brčkař >>
                  Super, děkuji vám všem a moc, příští týden tedy s největší pravděpodobností objednám 2x Acolyte Plus 14ft.

                    Nvicx - Profil | Ne 9.10.2022 11:43:16

                    MarNus >> toto iste som sa pýtal drennanu, asi je to aj niekde tu v diskusii, a povedali plusko.

                      NŠleza - Profil | Ne 9.10.2022 10:22:13

                      MarNus >> V každém případě plusko. ☺

                        NEsox - Profil | Ne 9.10.2022 9:57:20

                        MarNus >> za mě plusko

                          Nlubo*93 - Profil | Ne 9.10.2022 4:45:59

                          MarNus >> na angličáky určitě plusko.. 👍

                            Nbrčkař - Profil | So 8.10.2022 23:37:55

                            MarNus >> Ahoj, mám Drennan Acolyte Ultra 3,9m a 4,5m a potom Acolyte Plus 4,2m. Sice s anglány už dlouhý roky nechytám (ujíždím s centrepinem), ale tipuju, že bys potřeboval to plusko. Ultra je o něco měkčí-citlivější, kdežto plusko na hod anglánem (s gramáží co uvádíš) potřebně ostřejší.

                              NMarNus - Profil | So 8.10.2022 23:15:25

                              Ahoj, potřeboval bych poradit, chtěl bych si koupit dva nové 4,20m (14ft) plavačkové pruty, kterými chci nahradit stávající Preston Equis. A jelikož se Preston v plavačce poslední dobou moc neangažuje ( sehnat 2x Supera 14ft float je problém, všichni mají tak po jednom kousku), tak jsem začal uvažovat i nad Drennan Acolyte, které jsou léty ověřené a dají se sehnat i po dvou kusech.
                              Jen se nemůžu rozhodnout, jestli Ultra nebo Plus. Co byste mi doporučili na angličáky 12 a více gramů těžké a 0,16mm silný vlasec?
                              Děkuji předem za jakékoliv info a pomoc s výběrem.

                                Nvladěna - Profil | Ne 11.9.2022 9:59:40

                                Willow >> a to já zase chápu moc dobře-))

                                  NLukyn13 - Profil | Ne 14.8.2022 13:28:03

                                  Ahoj,
                                  Nevite jakemu oz odpovidaji ty spicky u commercial rady?

                                  Vsiml jsem si, ze na ofiko drennan strankach neni uvedena 12ft verze pro acolyte ultra. Nevite proc? U drapieznika uz je v nabidce taky nemaji.

                                    NLukyn13 - Profil | Ne 24.7.2022 8:08:27

                                    12ft commercial z trochu bližšího pohledu

                                    https://www.youtube.com/watch?v=A1A-FO95sx8

                                      NPindˇa - Profil | Po 11.7.2022 21:17:24

                                      wanman >> 👍