Drennan - zkušenosti, rady, tipy

Ahoj, již spousta značek má svoji diskuzi, kde je možné soustředit veškeré poznatky s výrobky konkrétního výrobce, který třeba není tolik u nás profláklý. Tudíž pokud máte zkušenosti se značkou Drennan, prosím podělte se.
Autor diskuse: Esox - Profil , 1.6.2019 feeder - náčiní, doplňky

NLukyn13 - Profil | St 23.3.2022 20:56:52

aligator >> plusko nemám, ale řídil bych se ofiko stránkama

https://www.drennantackle.com/products/rods/acolyte/acolyte-feeder-rods/acolyte-plus-12ft-feeder/

dost lidí je tu má, tak snad ti odpoví. Ale já bych se přimlouval za 1,5 - 2 -2,5 OZ

Ultra má 1-1,5-2 tak by k tomu plusko mělo sedět co jsem psal a co uvádí ofiko drennan

    NLukyn13 - Profil | St 23.3.2022 20:53:26

    Navrc >> jasně že klapne :) nepřijde to tak rychle jako od Drapieznika, ale dojde. Myslím, že mi to došlo do 10ti pracovních dní, ale nechci kecat. Jsem na sebe teďka trošku ale nasranej, že jsem to objednal dřív a nepočkal na tady tu mrk akci.

      NNavrc - Profil | St 23.3.2022 16:38:06

      Lukyn13 >> No, snad ten nákup z DE klapne :-) Jestli jo, tak dvě 120gr budou ve stáji :-D

        Naligator - Profil | Út 22.3.2022 22:06:43

        Jaké špičky jsou u Acolyte plus feeder 12ft? Někde píšou 2,5, 3, 4 oz a někde 1,5, 2 a 2,5 oz?

          NPindˇa - Profil | Po 21.3.2022 14:19:38

          vicx >> Jasně že jsem myslel pouzdra na feederove dvoudílné pruty ne kaprové např. Drennan Matrix Preston

            NEsox - Profil | Po 21.3.2022 12:40:53

            vicx >> na dvoudíly 12ft máš pouzder hodně, delších moc nebude a když to uvádí jako důvod, tak snad vědí co píšou

              Nvicx - Profil | Po 21.3.2022 12:21:16

              Rybkin >> tiež som na to pozeral, ale asi tam musí byť väčší presah, aby to držadlo keď sa do toho oprieš.

                Nvicx - Profil | Po 21.3.2022 12:20:20

                Pindˇa >> no hej, ale je pri kaprových púzdrach. Plavačka a feeder kde sú väčšinou trojdielne dlhé prúty to nie je štandard.

                  NRybkin - Profil | Po 21.3.2022 11:51:53

                  vicx >> Zajímavý je že na tom videu mu z te rukojeti vyjede půl metru. Což mi délkově nesedí :-)

                    NPindˇa - Profil | Po 21.3.2022 11:24:26

                    vicx >> Je to většina pouzder na 12ft pruty, na 13 ft už pouzder tolik na výběr není. Celkově ty pouzdra 12ft 2m mají takže ani dvou metrová tyčka v boční kapse, přez futral nebude přesahovat, jasně že do případné třetí komory se už ale nevejde.

                      Nvicx - Profil | Po 21.3.2022 10:49:10

                      Esox >> neviem či 190+ je väčšina, ale OK. Oni si s tým moc hlavu nerobia, aj acolyte 4m preberaková rúčka je dvojdiel 🤦‍♂️
                      Aj keď by som ju veľmi chcel, je to už moc.

                        NEsox - Profil | Po 21.3.2022 10:38:44

                        vicx >> tak oni to udělali, aby se vešel do většiny přepravních pouzder atd.

                          NLukyn13 - Profil | Po 21.3.2022 7:34:20

                          vicx >> vim, jak to myslis. Ja osobne s necim podobnym zkusenosti nemam. Ale tak snad vedi co delaji. Treba se tu nejde nekdo vic zainteresovany tady v te problematice a neco k tomu napise.

                            Nvicx - Profil | Po 21.3.2022 6:58:54

                            Lukyn13 >> myslel som to tak, že keď chvália dvojdiel, tak normálne by mal dvojdiel okolo 205cm. S teleskopom ma 190. Že tá úspora 15cm je nič moc, teda málo, za cenu teleskopického dielu. Ale to iba môj pocit, možno ten teleskopický spoj je úplne v pohode.

                              NLukyn13 - Profil | Po 21.3.2022 5:39:01

                              vicx >> ted ti nejak nerozumim. 13ft acolyte 3dil ma transportni delku 156cm, ted udelali ten 13ft acolyte ve verzi extension 2dil s tim, ze je 1ft schovana v te rukojeti a transportni delka toho 2 dilu je ted 190cm

                                Nvicx - Profil | Ne 20.3.2022 22:30:21

                                Lukyn13 >> na tom tvojom linku je p.d. 190cm. 4m dvojdiel by bol 2.05

                                  NLukyn13 - Profil | Ne 20.3.2022 21:15:50

                                  vicx >> tak v tom videu jako důvod uváděl skladnost, že 2díl je skladnější než 3díl. No, já si to právě neuměl moc dobře představit, jak to bude fungovat, proto jsem psal o tom zámku a na klasický teleskopy jsem si ani nevzpomněl. Ale asi máš pravdu, že tam žádný zámek nebude.

                                    Nvicx - Profil | Ne 20.3.2022 20:52:58

                                    Lukyn13 >> tak kvôli ušetreniu 10cm prepravnej dĺžky dať teleskop je u mňa out. Ak by to miesto 2m bolo 170, tak ok. Čomu týmto ako pomohli???
                                    Systém tam asi žiaden nebude. Teleskopické prúty sú historicky bezproblémovo zmáknuté, tak načo systém?

                                      NLukyn13 - Profil | Ne 20.3.2022 20:25:58

                                      vicx >> tady jsou k tomu teleskopu informace

                                      https://www.drennantackle.com/products/rods/acolyte/acolyte-feeder-rods/acolyte-distance-feeder-13ft-extension/

                                      Mě se ten nápad líbí. Předpokládám, že tam budou mít nějaký twist lock systém, jako mají třeba u podběrákové tyče. Otázka je pak životnost toho systému, jestli by tam teda nějaký byl.