MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybolov v PL - Gdansk

Ahojte, chcel by som spáchať výpravu na morské pstruhy a najbližšie mi to vychádza ísť do PL - Gdansk do Gdanskej zátoky. Rád by som sa dozvedel prípadne nejaké info od Vás: ako kúpiť povolenku, ako je tam prístupná voda atď... Chcel by som tam morské prstruhy chytať na strímer na muškársku. Vopred vďaka za info.

Autor diskuse: Samael ®
Zařazeno do: muškaření - revíry, cestování, 31.1.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N rybomil - ® St 6.2.2019 12:12:07
Daty >> loví se tam taky takto, tahaji to z ruska


N rybomil - ® St 6.2.2019 11:13:38
Daty >> máš tam datum 2. 1. 2010. ten sraz a zahájení je v Karlinu.
N Daty - ® St 6.2.2019 10:30:02
rybomil >> Pro upřesnění: Ten článek je z roku 2010 ne? To ještě ryby byly :-) :-). Píšou, že je chytali na řece Parseta (blíže ke Kolobřehu, než ke Koszalinu)
N rybomil - ® St 6.2.2019 9:27:04
Rezeň 5,125 >> Samael : jednou jsem tam viděl že parta co lovila z pronajatýho kutru přivezla lososa přes metr, hafo menších tresek.
zjara se chytají na řece převážně menší kelti do 65.
na mušák jsem nikdy nikoho tam na moři ani řece lovit v předjaří neviděl, ani o tom při debatách s místními neslyšel. ale třeba teď je to už jinak ???

tady např. ze závodů na zahájení v Koszalinu

https://gk24.pl/rekordowa-inauguracja-sezonu-polowu​-lososi-nad-parseta-zobacz-film/ar/4373493

N Samael - ® St 6.2.2019 8:14:52
Rezeň 5,125 >> info na nete hovorilo, že by sa tam mali dať uloviť aj pstruhy morské, no čo už, tak nebudú, silver mi dal dobrý tip, tak porozmýšľam o spojení s dovolenkou, lebo prostredie okolo baltu a zálivu vyzerá byť naozaj pekné a nie je to až tak ďaleko
N Samael - ® St 6.2.2019 8:11:52
sliver >> vďaka za tip, to vyzerá dobre,, môžem to trebárs spojiť s dovolenkou.
N Rezeň 5,125 - ® Út 5.2.2019 23:17:43
rybomil >> to řekni spíše kolegovi Samaelovi:-)
Mi by tam jet nenapadlo...:-))
N rybomil - ® Út 5.2.2019 22:20:23
Rezeň 5,125 >> na mořáky v lovu z pobřezí moře zapomeň, tam nejsou Dáni.
tož asi tak
N Rezeň 5,125 - ® Út 5.2.2019 21:57:53
rybomil >> hodinky nejsou holinky, někdo o koze, jiný o voze.....a ..... dramatická pauza......a...
řeka není moře..:-)))
Zde se bavíme o lovu z pobřeží....
N rybomil - ® Út 5.2.2019 20:47:17
Rezeň 5,125 >> No nevím, byl jsem na mořákách tam 2x, dokonce jednou jsem ho chytil. Lehký to nebylo. Poprvé byla povodeň, řeka o 2m hore, proud jak kráva. Házeli jsme to do kopřiv a vrbí, protože tam kde jsi dohodil byl za normál stavu okraj břehu kde stojíš. Pátý den jsme to vzdali a domů. Jo a trhaly jsme tak 20 -25 nástrah denně každý. V 5ti jsme chytli 1 nemírovou štiku.
Podruhé stav vody OK, mrzlo a nemrzlo, ale při oteplení padalo. Zapadaly jsme místy po pás do sněhu, sušili se 2x denně v tranzitu a večer na privátu rozmrzali. Připomínalo to spíš lov hlavatek někde v horách než jarní přívlač na přímořské řece.
Bylo to ale před cca 25 lety, neměli jsme tehdy potřebný nástrahy, neznali řeku aj. komplikace. Chytalo se tak 2 - 5 ryb / den / 100 rybářů. :-) Chytil jsem mořáka 60, další 2 kolegové nic. Dnes by to bylo o něčem jiným, zase už nejsou ty ryby a už bych to fyzicky ani nedal.
Tak 90% rybářů chytalo v Kolobrzegu a okolí do 3 km. Víc nahoře lidí málo, ryby nebyly tak netečný k nástrahám / vyplašený ??? I tak dost padaly.
N Rezeň 5,125 - ® Út 5.2.2019 20:06:36
Samael >> legendy a mýty hovoří o sledích...
N Pařezz - ® Út 5.2.2019 19:49:47
Také jsem neviděl v Gdaňské zátoce chytit nikoho ani šupinu a pokusy jsem vzdal hned ze začátku. Raději doporučuji procestovat Gdaňsk, Sopoty, hrad Malbork, kanál Elblaski (prvotřídní světová kuriozita, kde jsou lodě s turisty přepravovány po kolejích mezi kanály na prudkých svazích) atd, než ztrácet čas rybolovem. Mnoho lidí u nás netuší, jak je severní část Polska nádherná.
N sliver - ® Út 5.2.2019 19:30:53
http://www.lowisko-piaseczno.pl

Až tě to na tom mořu přestane bavit, tak si odskoč sem, tam nachytaš tolik a také velké, že ML ti bude malý. Máš to z Gdaňska kusek.
N Honza Veber - ® Út 5.2.2019 18:27:13
Samael >> Podle toho, co kluci pisou, tak mozna slunicko :-)
ja bych teda zkusil nektere z tech jezer ve vnitrozemi, pokud ti jde o rybarinu jako hlavni napln Tveho vyletu...
N Samael - ® Út 5.2.2019 18:20:26
Rezeň 5,125 >> A da sa tam chytat nieco ine?
N Rezeň 5,125 - ® Út 5.2.2019 15:47:27
Asi takhle.
v německé části Baltu se o mořském pstruhovi říká, že je to ryba tisíce hodů.
v Polsku je úlovek mořského pstruha událostí, ke které dochází tak jednou za deset let...
N Daty - ® Út 5.2.2019 15:28:59
Samael >> tak zkusit to můžeš všude. Asi raději tam, než v okolí Gdaňska. Na povolenku se zeptáš na místě v obchodě, informačním centru, navedou tě. Asi přes 4 různé body projdeš a nakonec ti někdo na nějaký příjmový doklad něco napíše, vybere prachy a řekne že můžeš chytat :-). A nakonec nabudeš pocitu, že jsi jeden z mála, kdo zaplatil :-).
Krynica Morska je dnes docela dražší turistické místo - ale nádherné. Ale moc nových hotelů, místa málo. Z druhé strany zálivu, od Fromborku na západ je asi místa dost.
A mezi Mikoszewo a Stegna jsou pláže (zase písek) méně frekventované (musíš třeba kilák borovicovým lesem - ale část se dá autem). Tam se určitě vyřádíš, ale zase, postupný svah do moře, ale určitě tě nikdo nebude moc rušit. Pokud tedy zrovna nebude pláž zasypána jantarem a turisti ho nebudou těžit.
N Daty - ® Út 5.2.2019 15:23:11
Honza Veber >> Podle mne je opravdu nejlepší mít domorodého průvodce, jako všude v cizině. Protože jinak dopadneš jako já na Kaszubách, kde jsem seděl u Xset hektarové přehrady, nikde žádný rybář a až po 2 dnech, kdy dojeli domácí, od kterých jsme měli pronajatou chatu mi pán řekl, že s rybami to je dobré, že vloni tam 2 týdny chytali a krmili nějací Nemci a chytili 3 slušné cejny :-), ale že to asi byli poslední, protože ve vodě už x let ryby nejsou, předtím je vychytali :-).
Takže jsem pak přešel na splávek a chytal oukleje, to byly jediné ryby co jsem objevil.

Na Mazurách jsem nebyl, je to tam hodně o loďkách a turistech, nedokážu posoudit, kraj určitě zajímavý.
Odkaz je fajn, hodně jsme jezdili třeba na Turawu (která v těch odkazech je), ale s rybama to tam není nic moc taky. V létě sinice a hodně lidí, ale zase na dírkách jsem tam viděl mraky rybářů.
N Samael - ® Út 5.2.2019 9:56:49
Daty >> vďaka moc za vyčerpavajúcu odpoveď. V Krynica Morska resp. v iných mestečkách v Zalewe Wislany by sa nedalo chytať? Ak áno, povolenie sa potom kupuje tak isto ako na more?
N Honza Veber - ® Út 5.2.2019 5:35:00
Jeste pridavam pro pripadne zajemce

http://www.tixik.cz/dovolena-u-jezera-v-polsku-3748​110.htm
N Honza Veber - ® Út 5.2.2019 5:31:30
Daty >> Ahoj Daty, paradne napsane s maximem postrehu. Kdyz mas znalosti z PL rybariny, co bys rekl treba na Mazury nebo na jezero Wigry? Na Wigrach jsem byl jednou a krasne ryby, ale je pravda ze mne tam vzal na ryby pritel, co tam zije. Treba by to Samaelovi pomohlo v rozhodovani.. Hezky den.
https://www.google.com/search?q=jezero+wigry&tbm=is​ch&source=hp&sa=X&ved=2ahUKEwjSr96c4aPgAhVSKVAKHc5I​CiIQsAR6BAgFEAE&biw=1920&bih=969
N Daty - ® Po 4.2.2019 22:54:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Samael >>Hodně už ti napsal rarasto - myslím, že to vystihl dobře. V podstatě to dále budou jen moje postřehy z tamních návštěv, nemám projitý celý břeh Baltu, ale kus docela ano.

Konkrétně v okoli Gdaňska (Sopotu a Gdyni) si nemyslím, že by sis smysluplně ze břehu zachytal, natož zamuškařil. Je to jedna z nejrušnějších turistických oblastí. Chtěl jsem přiložit fotky, ale mám v nich neskutečný binec a nemohu moc rychle najít nějaké vhodnější - na první fotce máš typickou tamní pláž (mimo sezonu). Nějaké skalnaté břehy? Nejsou tam, resp. já o nich nevím a vsadím se, že je tam nenajdeš - všude písek. Pláže se pomalu svažuji, takž nahodit na hloubku není snadné. Občas jsem viděl na pláži někoho to zkoušet (turisti), někdo zabrodí po pás a až pak nahazuje - nikdy jsem takto neviděl nikoho nic chytit.
Rybáři jsou vidět občas v přístavech, kde samozřejmě je velká hloubka hned zkraje - chytají na plavanou, nebo položenou - turisty jsem nikdy neviděl nic chytit.
I na spodním patře mola v Sopotu uvidíš rybáře, ale zase, přesto, že tam hloubka už je, neviděl jsem tam nikdy nikoho nic chytit.

Jednou jedinkrát (hádám tak před 10 seti léty), večer už skoro za tmy jsem viděl domorodce přímo v Gdyni v přístavu, že chytali flondry.

Předloni jsme byli 2 dny na Hellu (poté co přítelkyně vyslyšela mé přání jet k opuštěnému polskému jezeru na ryby, kde nebudou lidi a zajistila nám týden na Kaszubách - po týdnu v divočině, kde ne že nebyli lidi, ale ani ryby :-) jsme prchli na Hell). Mraky lidí, ty pláže tam místy mohou být opuštěnější - zejména když jej projedeš na kole a z cesty si odskočíš na nějaké méně plné místo. Rybáři tam nebyli, ale nedělal bych si velké naděje. Chci tím říci, že jsem měl plné auto prutů a nevytáhl jsem je u moře.

Kamenitému pobřeží by se mohly podobat :-) betonové vlnolamy v Kolobrzegu - viz foto 2 a 3 - ale je to na nich o život. Dokonce mám pocit, že tam na pláži někde obrovské šutry byly, jednou jsme tam někde bydleli a bagrovali je tam po nějakých bouřích spravovali břeh.Ale zrovna foto odtamtud nemohu najít. Ale to už je ne mne hodně na západě a je tam příliš Němců, kteří jsou většinou jak urvaní ze řetězu a to nemusím. Raději jezdím na východní stranu - Krynica Morska, Stegna, atd. Mimo sezonu klid, borovicové lesy, prázdné pláže.

Kdybych chtěl opravdu zkusit chytat u moře, zkusil bych deltu nějaké řeky, doporučuji třeba Zalew Wislany. Nebo pokud ti nevadí těžba filet, tak na kutru na moře pilkrovat - viz web, nebo normálně ve městě u moře jsou lodě, které tě vezmou.

Samozřejmě PL doporučuji navštívit, je tam skvěle (jen ne přes prázdniny, to je horor), možná ti nakonec ani ty ryby nebudou chybět :-). Ostatně nejlepší je koupit rybu na gril, pivo se sokem, vodka :-), Polky... No, když to tak píšu, tak zítra zajistím nějaké ubytko aspoň na týden v květnu, nebo červnu...

Nechtěl jsem ti tímto vzít iluze o rybolovu, pouze píšu jak to cítím já, taky jsem si kdysi myslel, jak si tam zachytám a nedošlo na to. Tedy nějakou dobu jsem měl i celoroční polskou povolenku - ale od loňska už ne, to je zase jiný příběh. V PL to není s rybami snadné ani mimo moře.

Nebo zabal pruty, vyraž a uvidíš. Každopádně držím palce a dej vědět jak to dopadlo!
N cechura09 - ® Po 4.2.2019 19:02:47
Jezdíval jsem na Hel kajtovat. Ze břehu jsem snad ani rybáře neviděl. Jezdilo se na tresky z lodi. ˇUstí řek - úhoři. U tamních stánků s uzenejma rybama jsem schopen strávit půlku dovolené - těžce návyková záležitost....
N rarasto - ® Po 4.2.2019 18:58:14
Samael >> viacmenej len piesok, ziadne skalnate utesy ani nic podobne. Jeden den sme dali vylet na Hel - tam tiez same plaze. Vyhoda je ze vzdy je jeden breh poloostrova v zavetri. I ked ryby asi viac budu na naveternej strane, si myslim.
N Samael - ® Po 4.2.2019 18:41:35
rarasto >> diky za info.Brehy tam boli len piesočné pláže alebo tam boli aj skalnaté brehy?
N Samael - ® Po 4.2.2019 18:40:23
Daty >> budem ti vďačný za info.
N rarasto - ® Po 4.2.2019 18:32:07
V Gdansk+Gdynia+Sopot som bol na dovolenke v júly 2016. Bola to viacmenej rodinná dovolenka, ale jeden prút som si do auta vzal. Info som vtedy zisťoval na mrk-u a kade tade na nete a v podstate som vtedy našiel to čo už kolega nižšie napísal. No lenže nejako som nechcel posielať peniaze na "nejaký" účet, ale chcel som si "licenciu" kúpiť na mieste. Tak som chodil prvý deň po plážach, pýtal sa, zisťoval, ale nikde nič. Dvaja ľudia (miestni poliaci) mi nezávisle na sebe povedali, že na more, pri love z brehu, žiadnu licenciu nepotrebujem. Tak som si našiel jedno pekne dlhé mólo a začal chytať na tú moju "morskú zostavu". Bol tom môj prvý lov na mori v živote. Asi o 20min prišli dvaja páni, miestna rybárska stráž. Zo začiatku boli trochu nepríjemní, chceli po mne či mám zaplatenú licenciu, vyzeralo to všelijako.... Jeden vedel viac anglicky ako ja, takže sme si celkom pokecali, vysvetlili mi čoho som sa dopustil, aké sú tresty, ja som im vysvetlil ako veľmi ma to mrzí, nechcel som nič porušiť, ale žiadne info som v okolí nenašiel. Takže ma "pustili" bez trestu s tým, že mi dali info kde si vybavím "povolenku" a pokračovať v love budem až keď si ju vybavím. Na druhý deň som šiel do Gdynie na niečo ako "rybársky zvaz", tam mi dali len lístoček na ktorom bolo číslo účtu a ceny. Nič viac. S tým som šiel na miestnu poštu, zaplatil tuším 6zloty a vec bola vybavená. Čiže v podstate "povolenka" je ústrižok z pošty na ktorom je moje meno a k tomu doklad totožnosti. Je to divné, ale je to tak. No a ešte pár slov k tej mojej "morskej zostave". Chcel som chytať na prívlač + na ťažko. Mal som jeden kaprovy prút 3,3m, 2,75lb. Velké tvistre (+20g) a velké voblery neboli dost velké a ťažké aby som ich hodil za druhú vlnu, čož bolo dosť blízko a záberu som sa nedočkal. Lov na ťažko som skúšal z mola - nástrahy červy, salám, syr. Tiež bez záberu. V podstate som nechcel chytať nejaké malé rybky tak tomu som prispôsobil háčiky i nástrahy, inými slovami zostavu som koncipoval na lov niečoho medzi beličkou a žralokom :D Asi som sa mal zamerať viac na beličky... Za tých pár dni som videl pár rybárov, vačšina chytala jemnými, priam až feedrovými prútmi, rybu som ale nevidel chytiť nikoho... Toho roku uvažujeme, že si podobný trip zopakujeme, tak ak bude niekto mať nejaké nové info, rád si ho prečítam....
N Daty - ® Po 4.2.2019 17:20:46
Samael >> Tak teď už rozumím tvým dotazům. Myslel jsem si podle nich, žes tam asi ještě nebyl. Bývám v Gdaňsku 2 -3 x do roka, večer ti napíšu více.
N Samael - ® Po 4.2.2019 16:26:40
Daty >> zatiaľ som pozeral, že by sa dalo vyraziť aj na poloostrov Hel. Mestečko Hel je vzdialené cca 100 km od Gdanska. Na poloostrove je okrem mestečka Hel niekoľko mestečiek, kde by sa predpokladám dalo nájsť ubytovanie a pozdĺž pobrežia poloostrova loviť.
N Samael - ® Po 4.2.2019 16:07:21
Daty >> ak by prípadne niekto chcel tiež vyraziť, tak by som to videl na druhú polovicu apríla alebo začiatok mája. Presné miesto zatiaľ neviem, ale viem, že by som sa chcel dostať do Gdanskej zátoky a možno nájsť nejaké miesto s kamenistými brehmi na okraji Gdanska, aby to nebolo príliš v meste. Myslel som, že tam niekto z Mrku možno bol a prípadne poradí, ale ak nie, tak niečo ešte chcem pozrieť na nete a asi by to bolo trochu aj také na spoznanie, lebo keď tam človek ide prvýkrát, tak to jednoducho presne nepozná.
N Daty - ® Po 4.2.2019 15:53:57
Samael >> a kdy máš v plánu tam vyrazit? Předpokládám, že mluvíš tedy o Gdaňsku, kde přesně bys tam chtěl chytat?
N jeden3 - ® Po 4.2.2019 13:59:30
Chicken >> ja to cetl :-) a diky za tyhle infa
jenze Gdanska zatoka je otevrena do more a ta Dzivnja je u Stetina uplne na zapade a je to v podstate asi vic sladka nez slana voda
takze se snazim zjistit,jestli je to tam na tom konkretnim miste Dzivnowka v rezimu toho morskeho nebo jineho rybolovu
N Samael - ® Po 4.2.2019 13:50:20
Nechcel by sa niekto zúčastniť takejto výpravy? Ja by som toto určite rád zrealizoval a do auta sa zmestí viac osôb a ísť sám nie je bohvieako zábavné.
N Samael - ® Po 4.2.2019 13:16:02
Chicken >> vďaka za info.
N Chicken - ® Po 4.2.2019 12:09:48
jeden3 >> V odkazu, který jsem poslal a je delší jsou i podmínky pro Gdaňskou zátoku včetne zmínky o vysazování pstruha duhového. Podle mne je to jasné. :-))
N jeden3 - ® Po 4.2.2019 9:30:13
Chicken >> a vis,jak je to pri rYbareni na tech zatokach pred ustim do more???
treba na Dziwne ta obrovska zatoka-delta ???
to asi nebude brano jako ten morsky rybolov.....snazim se to zjistit,zatim marne
N Chicken - ® Po 4.2.2019 6:49:42
http://rybanahacku.blogspot.com/2016/08/rybareni-na​-polskem-baltu.html
Ač důchodce tak na první dobrou. Ono není o čem. Na mořáky se prostě jezdí do Dánska.
N Samael - ® Ne 3.2.2019 19:07:28
Nikto nedá žiadne info?

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření | revíry, cestování ]

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJRC - Pouzdro six box wallet

Za 299
Výprodej - sleva 40% na vše! ( do vyprodání skladových zásob )

akce, rybareniCHUB - Pouzdro na naviják NEOPRENE REEL POUCH Large

Za 251
Výprodej - sleva 40% na vše! ( do vyprodání skladových zásob )

Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tropic Liberec - Nikdo vám nedá více...  Tropic Liberec - Nikdo vám nedá více... 

ESHOP ROKU - vítěz 2016 a 2017 s více než 15 letou historií nabízí přes 113 000 produktů pro všechny rybolovné techniky. Profesionální...