Nrybomil - Profil | Pá 14.12.2018 12:11:47
Vladk >> si děláš šoufky ???
tady kolem prodávaji kapře bez vážení cca 2,50 - 2,80kg jednotná cena 140 CZK / ks
Btw: lína + - 0,5 kg za 80 CZK / 1 kg, ale těch bývá málo a jsou hned pryč
NJirka1976 - Profil | Pá 14.12.2018 12:07:06
Vladk >> ja si to myslel s tim jeseterem . Tvl no jeste krast ryby , to by neproslo . Tady napises ze si vezmes par amuru dle radu a uz se na tebe postizenci vrhaji jak cikani na svoji obet .
NVladk - Profil | Pá 14.12.2018 11:35:31
Jirka1976 >> já myslel ty kapry co prodávají. To je na škvarky leda.
Z jesetera maso. Kg je drahé jak svin. Ale propašovat ho 😁
NJirka1976 - Profil | Pá 14.12.2018 11:09:44
Vladk >> makrela tucna je , ale cim vic tuku tim vic omega 3 . Ja jeste na soukromce nebyl . To ze je jeseter maso jsi myslel ze si uziju zdolavani nebo ze je to dobrota do kuchyne ?
NVladk - Profil | Pá 14.12.2018 10:12:22
Jirka1976 >> už bych to nekoupil. To je samé sádlo.
Kašli na amury, vyraz na jesetery na soukromky 😂 to je maso.
Naguirre - Profil | Pá 14.12.2018 8:18:50
Tato povinnost bude len na vodach, kde je horna lovna miera.
NJirka1976 - Profil | Pá 14.12.2018 7:38:31
Vladk >> tak to pak jo . Ja kapry nejim ani moc nechytam . Nahradil jsem ho amurem , ten je chutove nekde jinde . Kapri budou 24 dopoledne levni , co jim pochcipa v kadich to daji jako zabityho a kuchanyho za 50 / kg .
Nu x a - Profil | Pá 14.12.2018 1:04:25
Vladk >> já ne,já obludné a nemocné kapř nechytám..
NVladk - Profil | Pá 14.12.2018 1:03:18
u x a >> máte na to nějaký důkaz?
NVladk - Profil | Pá 14.12.2018 1:01:33
Jarin >> A tak mě je to jedno. Já to jim sám a každá 70+ by byla jen za trest. Často je spíš problém chytit něco co bude akorát 😁
Ale pod srz Žilina nic takového neprojde. Ty i ortutove zubace povolili 🤣🤣
NVladk - Profil | Pá 14.12.2018 0:58:44
vaga >> poznám komára a masarku.
NVladk - Profil | Pá 14.12.2018 0:57:52
Jirka1976 >> normálně zavakuovana. Každá asi 250 gramů. Jo, někdy jsou drahé a pak je v kaufu akce a když jsou poslední den, tak skoro zadarmo. Ty kapry maj předražené. Teď budou prodeje, to bude určitě raketa. Se ta povolenka začne vyplácet 🤣🤣🤣🤣
Nsupinna - Profil | Čt 13.12.2018 22:48:29
splávkař >> Dobře jsi to napsal. Třeba aby nosili podložku protože jim to selský rozum velí, aniž by to někdo vyžadoval nějakým zákonem,nebo nařízením.
Nsupinna - Profil | Čt 13.12.2018 22:44:44
Knapík >> Na to fakt nemám co odpovědět. Jen žasnu.
Nvaga - Profil | Čt 13.12.2018 18:40:17
Vladk >> este ze rozoznas kapra od makrely, v hmyze sa uz tak nevyznas
Nvaga - Profil | Čt 13.12.2018 18:38:43
Jarin >> nemam to pred sebou a cital som ten navrh z rychlika, ale myslim ze reviry s hornou mierou bude navrhovat uzivatel.. mozem sa mylit:-)
Nu x a - Profil | Čt 13.12.2018 15:03:43
bjwir >> jak mi vidí kapřolovci mi je u ánusu...
NJarin - Profil | Čt 13.12.2018 14:50:32
Vladk >> Neviem či prejde navrh vyhlašky, ale je tam : § 12
Lovna miera rýb
(2) Najväčšia lovná miera rýb sa ustanovuje pre tieto druhy rýb takto:
a) kapor rybničný (Cyprinus carpio) 70 cm,
b) lieň sliznatý (Tinca tinca) 50 cm,
c) mrena severná (Barbus barbus) 70 cm.
PS Kedže je to vyhlaška a ak bude platiť tak na celom uzemí SR - tj. lovné revíry SRZ vody K
Nbjwir - Profil | Čt 13.12.2018 14:38:22
u x a >> V pořádku oni tě mohou vidět takto :) Neb zahlásit že kapr je bezcenná ryba je stejné jako když pseudo rybolovec kaprů zahlasí že cejn je bezcenná ryba..Gratuluji ti dostal jsi se na stejný level těch kterým nadáváš :))
NJirka1976 - Profil | Čt 13.12.2018 14:27:55
u x a >> tvl to je dobra prasnice . Jo vetsina tech velkych kapru je az odporna . Jsou tak vyzrani z kvalitnich kouli . Kaprolovci si je sami vykrmuji do tehle nevzhlednych rozmeru . Takova obluda se musi po zdolani totalne zblit kdyz ma v sobe kila moucek , barviv a konzervantu .
Nu x a - Profil | Čt 13.12.2018 13:29:33
Jirka1976 >> já kapraře vidím takto..
NJirka1976 - Profil | Čt 13.12.2018 12:53:41
u x a >> hmm . Ono jich je takovych vic . A nejlepsi kdyz si ted hraji na ochrance nevzhledne prerostlych kapru a kdo ma jiny nazor tak je skoro ukamenovan .
Nu x a - Profil | Čt 13.12.2018 12:44:27
Jirka1976 >> jo prodával to je pravda,vidělal si tím docela dost...
NJirka1976 - Profil | Čt 13.12.2018 12:43:29
u x a >> toho neznam , jen jsem tady nekde cetl ze snad prodaval velke kapry do soukromek .
Nu x a - Profil | Čt 13.12.2018 12:29:45
Jirka1976 >> určitě se nekdo najde,podle mě je s kapř potetovanej Caprciller,ale co teď chytá dravce tak se tím moc nechlubí..
NJirka1976 - Profil | Čt 13.12.2018 12:27:05
u x a >> myslis ze v cr je alespon 1 takhle hluboce presvedceny kaprar co ma kapre 50+ na sobe vytetovanyho ? Rekl bych ze ne , ale mozny je vse .
Nu x a - Profil | Čt 13.12.2018 12:05:27
pro mě je kapr bezcenná ryba,je mi dokonce líto těch kteří mu věnovali tolik času,peněz nebo nedej bože se nechali potetovat s motivem kapř,koulís atd.....
Nsplávkař - Profil | Čt 13.12.2018 11:38:01
Ono by to chtělo nějak vymyslet jak obdarovat rybáře zdravým selským rozumem a přimět je se podle toho chovat.
Jinak tu brzy budeme mít tolik nařízení a zákazů které pomalu ale jistě směřují k tomu, že se budeme smět na vodu v řece maximálně koukat...
NJirka1976 - Profil | Čt 13.12.2018 11:32:10
Vladk >> celkove ze soukromaku pro me velkej kapr nema zadnou hodnotu , snad jen pro postizeny honici se za osobakem . Nejvetsi cenu ma pro me kapr 65 z male malo uzivne vody kde ryba roste pomalu , 50 je uz velkej a 60 je z rise snu . Ta cena kapra to je mazec , ta makrela byla mrazena , ne ? U nas stoji chlazena kolem 200 , mrazena do 70 .
NVladk - Profil | Čt 13.12.2018 10:50:18
u x a >> tady kapr kuchany bez hlavy a ocasu, 6.9 eur kg. Vedle makrela chlazena s hlavou, 2,60 eur ve slevě. Vzal sem si makrelu 🤣🤣🤣
NVladk - Profil | Čt 13.12.2018 10:47:47
Jirka1976 >> oni tu jsou. Ale musíš se sakra snažit aby si ho chytil. A to je dobre. K70 = chytne i amatér. Prostě se dnes vytrácí takové to velký kapr je životní ryba co se povede jednou za deset let a je to svátek. Prostě ryby dříve, to bylo maso. Dnes je to konzervované sádlo.
NJirka1976 - Profil | Čt 13.12.2018 9:07:22
Vladk >> jj , psalo se tu ze v sk je to s velkyma kaprama horsi nez v cr . Ja osobne na soukromaky nejezdim a na koule prakticky nechytam tak nevim jak to chodi , ale o par pripadech vim , kdy velka ryba byla prevezena . Verim tomu ze vetsina ryb v kaprodromech je ze svazovek .
NKnapík - Profil | Čt 13.12.2018 7:51:53
u x a >> sumec 320,-, to je palba ...
NKnapík - Profil | Čt 13.12.2018 7:50:25
supinna >> fakír také používá podložku, to je jediná, kterou bych byl ochotný k vodě tahat.
NVladk - Profil | Čt 13.12.2018 0:41:04
Jirka1976 >> Na sk to je dost naprd, soukromaky sou az dole u Bratislavy, a tam je celkem dobra zasobarna Dunaj. Z vrchu se to moc nevyplati a polaci prd plati. Ryba ti v kufru ve vanicce chcipne nez ji odvezes 300 km v lete. To je asi duvod proc tu nejede kapr koule kseft tak jako v cz :-D
NVladk - Profil | Čt 13.12.2018 0:38:15
Jarin >> No, dost pochybuju ze to bude celoplosne, a uz uplne ze to bude na vodach srz zilina. Ktera je znama svojim heslem chyt sezer a hlavy hod do vody :)
Pri poctu 90 dochazek na sk vodu a poctu kontrol cista nula, si myslim, ze si s k70 mistni uzenarsky jadro vytre zadek akorat :) Tam kde by to potreba bylo, tam se to nezavede, a kde to potreba neni tam se to nacpe. Chytit velkou tam, kde je prekaprovano prasokaprem neni zadne umeni.
NVladk - Profil | Čt 13.12.2018 0:30:33
vaga >> Jeste ne
Nu x a - Profil | St 12.12.2018 23:46:02
Bacha >> to už jde..
Nvaga - Profil | St 12.12.2018 23:37:32
Vladk >> chytal si na Bystrici ci Starine?
NBacha - Profil | St 12.12.2018 23:37:12
u x a >> Nedávno jsem viděl hada za 1200,- za kilo.
Nvaga - Profil | St 12.12.2018 23:35:54
Jarin >> hlavne treba diskutovat:-)
Nu x a - Profil | St 12.12.2018 23:15:24
koukal jsem na cenik ryb..kapr podle ceny si podložku teda nezaslouží..
NJirka1976 - Profil | St 12.12.2018 22:52:09
supinna >> myslel jsem to tak ze kdyz uz ji ma rybar u sebe muze mit pro nektere i tohle vyuziti .
NJarin - Profil | St 12.12.2018 22:33:56
erin - >> Chlape a Tebe odporučam najprv si veci overiť (aspon ten narh vyhlašky) potom nebudeš davať hypoteticke otazky (co ak to bude v prívlači atd..)
No a ako sa rybari pripravuju na tuto povinnosť mať podložku od Januara je prinajmenšom veľmi divna ked v nazve otazky je datum OD 1.12.2019....tj. skus sa najprv zamyslieť kym niečo napíšeš a hlavne po sebe aspoň dva x prečitaj či tomu rozumieš - dakujjem.
Nsupinna - Profil | St 12.12.2018 22:28:18
Jirka1976 >> Potom nechápu Tvůj zápis z devátý hodiny. Toto je vlákno o tom,jestli podložku ano,nebo ne. Jestli ji někdo používá při krádeži ryb,je něco jinýho.
NJirka1976 - Profil | St 12.12.2018 22:22:56
supinna >> ale ja jsem pro podlozku . Uz par let ji nosim i kdyz jeste byt nemusela .
NJarin - Profil | St 12.12.2018 22:19:08
Vladk >> Len pre doplnenie info,že od 1.1.2019 je podľa navrhu vyhlašky platna K 70 aj v SR, aby nedošlo v lete k nedorozumnení.... :-)
Nsupinna - Profil | St 12.12.2018 22:14:46
Jirka1976 >> Jasně, párkrát. A z toho vyplývá,že podložku ne. Asi něco nechápu.
NJirka1976 - Profil | St 12.12.2018 21:43:29
supinna >> perla ne , ale pravda . Parkrat se to uz tady resilo .
NCsabaC - Profil | St 12.12.2018 21:30:14
zgrunecek >> na ligovych zavodoch sa ani teraz neriadis predsa rybarskym poriadkom. A za dalsie, to je co dom pisal. Ked chytam pkavanu, feeder, osobne mam bednu a rybu v podberaku, kde ju odhackujem a z podberaka pustam spat. Ponorenim podberaka i s rybou do vody. Na co mi bude podlozka, ked ta ryba s brehom nepride ani do kontaktu a ja tiez nie, kym nezlezem z bedne. Kravina pre kaprarov
Nsupinna - Profil | St 12.12.2018 21:21:54
Jirka1976 >> To je zase perla :))
NJirka1976 - Profil | St 12.12.2018 21:04:33
Vladk >> ona ta podlozka ma sve opodstatneni i v tom , ze nekteri karpmaniaci rybu prodaji do soukromaku a pripadne poskozeni by znamenalo mene penez .
Nsupinna - Profil | St 12.12.2018 20:44:38
Vladk >> Dokonce....:))
NVladk - Profil | St 12.12.2018 20:21:32
Dědek >> Mno, pro vetsinu egomaniaku je. Kdyz ji bude chybet 5 deka do 30 kg jsou schopny ji nakrmit olovem aby je mela :-D
V zasade plati, cim vic napisu na triku a mikine, tim vetsi ego prijelo na ryby. Kdyby misto kapra byl cil lin, tak kapry nahazi do rosti a sumce napichnou na vidle :-D Jeste sem nevidel kaprare, co dal cejna na podlozku. Ten vetsinou koupi kopacku se slovnim doprovodem "bez do pr ty zmr*e"
NDědek - Profil | St 12.12.2018 20:12:39
Vladk >> Jak píšeš. Chytit velkého kapra tam, kde je chráněný, se dá snáz, než nějakou osmičku z vody, kde jich tam doroste minimum.
Mám na Odře největšího 76 cm, a je pro mě násobně cennější, než ryby odjinud.
Ta rybařina snad přece není o tom, chytit největší, či nejtěžší...
NVladk - Profil | St 12.12.2018 20:03:06
supinna >> spis mivardi :-D
NVladk - Profil | St 12.12.2018 20:01:53
nofish >> Ale tohle leze z cech :-D Profici lezou na skoleni do mikibaitu a nikla. Pak se vraci jako husty a wostry na sk. Slovaka co byl na skoleni poznas hned, nerez stojan a rudy vlasce :-D V mobilu fotky z palavy s prasatky.
Na sk celkove komercni rybarina nekvete, takze se jedna o pokus rozhybat prodeje. Ani nejak velky skupiny kapraru specialistu tu nejsou. Na koule se chyta hlavne pres den, v noci tam leti rybky na candaty.
Sam muzu srovnat cz a sk rybareni. V cz kde nejaka ryba plave (rozumej kapr) Tak tam je porad nekdo nasomrovany a najit misto, kde ma proste clovek klid se rovna zazraku. Pokud padne vikend, husty a wostry jsou uplne vsude. Celkove velkych prasatek je v cr neporovnatelne vice, protoze k70.
Na sk se daji i o prazdninach najit mista, kde clovek nikoho kolem nema i stovky metru. k70 tu neni. Ryb velkych je tu mene, mnohem mene. Zas si ale clovek vazi i tu 10kg. Hodne vod je dobre zarybnenych. Casto to bere temer porad, i kdyz je 40 stupnu.
Nsupinna - Profil | St 12.12.2018 18:35:50
Vladk >> Máš pravdu. Podložková lobby má na slovensku jistě dlouhý prsty :)))
Nzgrunecek - Profil | St 12.12.2018 18:33:37
To bude srandy na ligových závodech v plavané,nebo feederu.S každou rybou na podložku hmm...
Nsupinna - Profil | St 12.12.2018 18:32:32
Knapík >> Jak píšeš...."pokud možno ve vodě". Ale co když nastane případ,že to možno nebude. Myslím,že podložka se poto může hodit, ne? A neobstojí ani argument zapříshlých odpůrců, že podložku ne, protože bude stopro rozpálená jako pěťák a ryba bude mít puchýře od spálenin...:))
Nnofish - Profil | St 12.12.2018 18:21:41
erin - >> necht si tyhle nesmysly na slovensku a neznečišťujte tím českou zemi... :-)
NVladk - Profil | St 12.12.2018 18:21:01
Jarin >> To je ale kravina. Velice si budu prat a hlavne se budu dozadovat kontrol podlozek pod sumce...Podlozka u privlace, samozrejme. Fandim tomu. nejlepe ta s nozkama, jako maj na prasata :-D
NSerjoža - Profil | St 12.12.2018 18:15:32
Jarin >> Prodám ti váhu,na ty ryby.Cena 200kč.
NJarin - Profil | St 12.12.2018 17:08:44
Takže, takto zatial je to len "navrh" predmetnej Vyhlášky k zakonu O rybárstve platného od1.1.2019,
kde sa v § 14 bod (18) uvadza: Loviaci pri love musí mať meradlo potrebné na zistenie dĺžky ulovenej ryby, uvoľňovač háčikov, podberák alebo vylovovacie kliešte a pri love na kaprových vodách aj váhu a podložku.
PS Takže je potrebne riešiť- či vyjadrovať sa k tomu čo pravdepodobne bude platne resp. záväzné.
NJarin - Profil | St 12.12.2018 13:14:47
erin - >> A kde je to explicitne napísane - povinnosť nosiť podložku vždy a všade - zakon - novy to neprikazuje a vyhlašku - novu som zatial nenašiel ...
NKnapík - Profil | St 12.12.2018 12:15:41
Vladk >> to by asi záleželo, jak daleko a z jaké výšky bys ji házel ....
NVladk - Profil | St 12.12.2018 10:37:22
Knapík >> myslíš třeba hození přes okraj lodi? 😁😁
NKnapík - Profil | St 12.12.2018 8:16:09
Saddám >> rybu, kterou si rybář nehodlá ponechat má co nejdříve pustit zpět a ne ji válet v podložce, to bys se svým přístupem musel každého, kdo použije podložku zbavit povolenky.
Rybu, která se vrací zpět do vody, je potřeba uvolnit z háčku bez zbytečné manipulace, pokud možno ve vodě. Pokud vězí háček hluboko v jícnu ryby, je nutno jej odstřihnout (odříznout). Za hrubé porušení tohoto ustanovení bude považováno vytahování ulovené ryby po břehu nebo její nešetrné vracení zpět do vody.
NTomáš7 - Profil | St 12.12.2018 7:47:55
Vladk >> chlape musíte víc krmit bolísi, pak máte krásná prasátka
NVladk - Profil | St 12.12.2018 1:23:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tato blbost dopadne asi takhle, 20% slovaku co chytá kapry ji má. Dalších 60% si ji udělá z pytle a propalene karimatky, 20% nikdy RS nepotkalo a rad nečtou 🤣🤣🤣
Zoufalý pokus prodat víc krámu na kapry na SK, kde to firmám moc nejde. Celkově Slováci na kapry kašlou, kdo může honí candaty a pstruhy 😁
A ta vahova tabulka, co je u povolenky, tam snad ty ryby žerou jen olova. Sem snad nechytl rybu kde by to sedělo 😁😁
Nerin - Profil | Út 11.12.2018 18:11:13
Džoncek >> myslim ze to plati pre mp vody, tak jamborak mas v suchu
Ndrvoštěp - Profil | Út 11.12.2018 17:19:37
Pstruh27 >> S tou váhou bych počkal. Vědci převážili prototyp kilogramu a zjistili úbytek na hmotnosti😂
NPstruh27 - Profil | Út 11.12.2018 16:48:42
Džoncek >> a ešte nezabudni váhu ! A najlepšie niečo metrologicky overené a s presnosťou aspoň na 1 mg aby niekto nemohol namietať že Tvoja váha zle váži...
NJirka1976 - Profil | Út 11.12.2018 14:21:10
u x a >> ja chci pristi rok zkusit sumce , kdyby nahodou prisel 2 m tak at jsem pripravenej , pytel na mrtvoly mam uz nachystanej .
NSaddám - Profil | Út 11.12.2018 13:11:04
Pstruh27 >> Koukni na diskusi ,,Jalec hlavatý - 60 cm ". Zrovna tam by ta podložka byla na místě.
Nu x a - Profil | Út 11.12.2018 11:49:46
já budu nosit maximálně posmrtnou podložku..snad v tom RS nepozná rozdíl...
NDžoncek - Profil | Út 11.12.2018 11:08:22
Pstruh27 >> taky se těším až pojedu na Váh pod Jamborák muškařit a připnu si na vestu podložku, teda raději vaničku od Nashe a polstrama od Foxe....sice mne vytáhnou až pod Strečnem, ale dikci zákona splním.....
NCsabaC - Profil | Út 11.12.2018 10:55:26
Pstruh27 >> asi tak. a kedze rozmer definovany nie je, mam v tom jasno. piknikova deka co je v aute je dostatocna podlozka pri feedri a plavanej, pouzit ju samo nemusim.
a pri privlaci mam lodny vak na tie 3ulovky co si rocne privlastnim. ostatne odhackujem vo vode
NJ.i.r.k.a.. - Profil | Út 11.12.2018 9:59:05
Saddám >> Omluva, má blbost. Místo vás jsem ní tam skončilo nás 😁