Prut na přívlač cca 15g + naviják do 5000-6000Kč

Ještě do srpna jsem vláčel s prutem Delphin Toxic 2,4m 10-35g a navijákem Okuma Ceymar XT 30. Na dovolené jsem si na menší ryby koupil jemnější prut Shimano Catana EX 2,4m 3-14g a tento prut a hlavně gramáž jsem si zamiloval. Tvrdší prut jsem od té doby nevzal do ruky. Chtěl bych Vás proto poprosit o radu na nákup prutu a navijáku trochu vyšší třídy něž právě Catana s těmito parametry: chytám menší rotačky(max do 10g), woblery cca do 10g a gumy s jigy a čeburaškami do 8g. Chytám na menších rybníkách a na Berounce. na Slapy či Orlík budu mít tvrdší prut na težší nástrahy. Chytám od okounů po štiky zatím 60cm. Délka mi vyhovuje 2,4m. Lovím ze břehu. Chtěl bych něco s čím můžu chytat jedničku rotačku, 4,6,8,10g jig + guma do 10cm a zároveň mít dost síly na vytažení např. štiky do 70cm. tedy citlivější špička a tužší spodní část. Gramáž cca 14-18? s tím, že bych navýšil jigy i na 10g a woblery na 12-14g. Okumu vrátím na tužší prut a tak nový naviják jsem zatím koukal Shimano Nasci 3000. Velikost 3000, možnost nákupu náhradní cívky na šňůru. Finance: prut i naviják po cca 2500-3000,-Kč(jak je tu zvykem - vážně mi nenabízejte prut za 8k). Catana je vážně dobrý prut za 900,-Kč a určitě ho budu nadále využívat klidně i na plavačku na zarostlích březích, ale chtěl bych něco trošku lepšího. Oboje bych si určitě nejdříve chtěl vzít do ruky, proto bych preferoval nákup v kameném obchodě (navštěvuji - Chytapust, uhabakuka). Dostanu se po Plzni a po Praze. Děkuji
Autor diskuse: Deawon - Profil , 8.10.2018 dravci - náčiní, doplňky

NDeawon - Profil | Út 30.10.2018 14:16:29

Pedro1 >> "ale už z principu bych jí nekoupil"
A jakou značku tedy?

    Nu x a - Profil | Út 30.10.2018 14:12:38

    Pedro1 >> mezi řadami v tom čtu kup si stellu a g.loomis NRX a nevotravuj:-((

      NPedro1 - Profil | Út 30.10.2018 13:39:59

      Deawon >> Obecně není Shimano horší než Daiwa.Už jsem Ti to psal níže.Obě firmy mají lepší i horší kousky.Jak kvalitativně,tak v poměru cena/výkon.
      Každopádně jsou to firmy které už v oblasti navi něco dokázaly a tak mají nějaké renomé.Namísto mraku dalších firem.
      A tak jsou tábory zarytých fandů Daiwy,zarytých fandů Šíma,někdo to bere s nadsázkou,někdo to bere na život a na smrt.
      Moc to řešíš,jak navi,tak prut.Máš na to 6000 Kč,za což koupíš standartní sestavu která Ti bude dobře sloužit.Když Tě to chytne,budeš kupovat dál a dál.Když tě to nechytne,vydrží Ti tahle sestava při pár vycházkách za rok do smrti.Na těch věcech se fakt nemá co kazit,případně aby to nevyřešila záruka.

      Třeba ten prut - já jsem usedlý páprda,takže když kupuju prut,kupuju prut od značky o které něco vím,která má nějakou historii a o které vím,že umí udělat slušný prut.Já tu Traparu neměl v ruce,ale už z principu bych jí nekoupil.Stejně jako dnes moderní značky z východu,primárně určené na lov čudel v délce 2 metry,.....,za mě ne.

      Chytat se dá nakonec se vším (Šnicl kopyrajt)

        NShabazz - Profil | Út 30.10.2018 11:41:38

        u x a >> ty blbneš s těma nákupama zase :)))) Ta moje funguje 2 roky i bez překlapěče a jaký tahá nástražky

          Nu x a - Profil | Út 30.10.2018 11:23:51

          Borek-kerob >> Přesně, proto jsem si včera na hiki objednal ještě 3catany do zasoby...

            NBorek-kerob - Profil | Út 30.10.2018 11:21:38

            u x a >> catana je vyjimka. To je dokonala ukazka bezchybnosti v cenove priznivem baleni. Catana je ta vyjimka potvrzujici pravidlo. Katana vyhovuje vsem! Katana je nejvic!

              Nu x a - Profil | Út 30.10.2018 11:18:47

              Borek-kerob >> přesně 100chutí 100lidí mě se třeba momentálně líbí jenom catana..

                NBorek-kerob - Profil | Út 30.10.2018 11:16:35

                Deawon >> prut je subjektivní záležitost, rady ohledně prutu jsou naprd.

                  NDeawon - Profil | Út 30.10.2018 11:05:43

                  Tomas Krlin >> Chtěl jsem Shimano a hodně lidí i zde mi doporučovalo Daiwu . osahal jsem si je a potvrdil si, že Daiwa bude opravdu lepší. Prut jsem si také cca vybral, ale prutů tu moc nezaznělo, tak si ještě chci poslechnout pár názorů.

                    Npetrikveprik - Profil | Út 30.10.2018 10:34:49

                    Borek-kerob >> jj díky. Právě si dodávám odhodlání, že na to kouknu, bo mě sere to reklamovat a v sezonu nemít navi...

                      NBorek-kerob - Profil | Út 30.10.2018 10:32:44

                      eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 30.10.2018 10:23:15 >> máš dvě možnosti - reklamace nebo oprava. Podle mě tam žádnej problém nebude, bude tam jen někde zapadlej nějakej bordel... bejt to můj navi, prostě bych to rozebral.

                        Npetrikveprik - Profil | Út 30.10.2018 10:23:15

                        Borek-kerob >> vidíš, mě se začal srát naviják za 5 :-( a to jsem s ním byl 4x na rybách a ani jsem ho neválel v písku, ani nemlátil o zem...dokonce jsem ho nestačil ani pořádně použít (vytáhl jen pár ryb).....viz přívlač a dravci.

                          NBorek-kerob - Profil | Út 30.10.2018 10:15:10

                          GTdpcfix >> fakt je, že se ani u navijáků za 3000 takový věci neserou. A když, tak to jde řešit i bez servisu daný značky. Naviják neni auto a pokud neni uživatel uplnej blb a chová se k tomu jako člověk, neposere se to. Pokud to máchá ve vodě a písku, mlátí s tim o zem apod., je to jeho problém a takovej člověk si slušnej navi ani nezaslouží.
                          Pokud si budu kupovat naviják za 10000,-, budu řešit dostupnost servisu a dílů, ale u spotřebáku (i když jsou 3000 pro někoho hodně peněz - a ani já nemám peněz nazbyt) za cenu cca šesti návštěv hospody mi to přijde bezpředmětný se něčim takovym vůbec zaobírat. Lidi promrdaj mnohem víc peněz za blbosti a pak řešej servis na něco za "pár korun", co si ještě ani nekoupili. Navíc dvouletá záruka řeší leccos a po dvou letech má ten naviják stejně "odpracováno"...

                          Jednou v životě jsem potřeboval řešit servis na naviják (Saltiga) a díl jsem normálně koupil na Ebayi a vyměnil. Po cca 10 letech měl už naběháno moc ve slaný vodě a vytahal hafo velkejch bojovnejch ryb. Měl na to nárok a šlo o opotřebení, nikoliv o to, že by se něco posralo.

                            NGTdpcfix - Profil | Út 30.10.2018 10:02:01

                            Borek-kerob >> no muze se posrat brzda...chtel jsi to jen priblizne.hele nevrtejme se v tom.ja to nemyslel nijak spatne jen jsem chtel poukazat na lidi kteri to maji jinak a to treba i u navijaku za 3000kc

                              NBorek-kerob - Profil | Út 30.10.2018 9:59:05

                              GTdpcfix >> co s brzdou konkretně?

                                NGTdpcfix - Profil | Út 30.10.2018 9:48:29

                                Borek-kerob >> brzda

                                  NPedro1 - Profil | Út 30.10.2018 9:09:04

                                  Deawon >> Hele jeden takovej už tady byl,říkal si Erik.S tím to bylo podobné:-)))

                                    NTomas Krlin - Profil | Út 30.10.2018 8:51:53

                                    Deawon >> Nemas zatim vybrano, uz mas vybrano... to bude zas to same, hledacka nekoho, kdo ti to schvali.
                                    Takze za me ano, kup si ho, je to skvely prut, presne pro tebe, budes spokojeny.
                                    A krom toho z nekolika duvodu, moc tomu nerozumis, takze nevis poradne co presne chces, moc nevis jak se chovaji jine pruty a tudiz nepochopis popisovane rozdily a proc ti nekdo mluvi o necem jinem, protoze jsi nemel jine citlive pruty v ruce, tak ti ty rozdily ani nebudou lezet v hlave a opet se dostavam k tomu, ze budes spokojeny.
                                    Uz ses rozhodl, kdyby ti nekdo lepe poradil a ty bys na jeho radu dal, stejne bys to porad promyslel jak ocas dokola a ve finale by ti to tak deptalo hlavu, ze bys nebyl spokojeny a koupil si traparu i kdyz o tom skoro nic nevis, takze lepe, ze si ji koupis a uvidis sam.

                                      NBorek-kerob - Profil | Út 30.10.2018 8:45:31

                                      GTdpcfix >> jaka jina banalita? Nemusis presne, staci priblizne...

                                        NDeawon - Profil | Út 30.10.2018 8:15:00

                                        Naviják nejspíše tedy vybrán. Děkuji za rady. Co prut? Zatím mám vybráno
                                        https://www.uhabakuka.cz/produkt/101324/major-craft​-prut-trapara-tps802mhx-244-cm525g
                                        Jemnější špička a tužší zbytek těla, takže bych měl cítit 4g jig+gumu a zároveň mohl házet i třeba 12g jig+gumu.