Prut na přívlač cca 15g + naviják do 5000-6000Kč

Ještě do srpna jsem vláčel s prutem Delphin Toxic 2,4m 10-35g a navijákem Okuma Ceymar XT 30. Na dovolené jsem si na menší ryby koupil jemnější prut Shimano Catana EX 2,4m 3-14g a tento prut a hlavně gramáž jsem si zamiloval. Tvrdší prut jsem od té doby nevzal do ruky. Chtěl bych Vás proto poprosit o radu na nákup prutu a navijáku trochu vyšší třídy něž právě Catana s těmito parametry: chytám menší rotačky(max do 10g), woblery cca do 10g a gumy s jigy a čeburaškami do 8g. Chytám na menších rybníkách a na Berounce. na Slapy či Orlík budu mít tvrdší prut na težší nástrahy. Chytám od okounů po štiky zatím 60cm. Délka mi vyhovuje 2,4m. Lovím ze břehu. Chtěl bych něco s čím můžu chytat jedničku rotačku, 4,6,8,10g jig + guma do 10cm a zároveň mít dost síly na vytažení např. štiky do 70cm. tedy citlivější špička a tužší spodní část. Gramáž cca 14-18? s tím, že bych navýšil jigy i na 10g a woblery na 12-14g. Okumu vrátím na tužší prut a tak nový naviják jsem zatím koukal Shimano Nasci 3000. Velikost 3000, možnost nákupu náhradní cívky na šňůru. Finance: prut i naviják po cca 2500-3000,-Kč(jak je tu zvykem - vážně mi nenabízejte prut za 8k). Catana je vážně dobrý prut za 900,-Kč a určitě ho budu nadále využívat klidně i na plavačku na zarostlích březích, ale chtěl bych něco trošku lepšího. Oboje bych si určitě nejdříve chtěl vzít do ruky, proto bych preferoval nákup v kameném obchodě (navštěvuji - Chytapust, uhabakuka). Dostanu se po Plzni a po Praze. Děkuji
Autor diskuse: Deawon - Profil , 8.10.2018 dravci - náčiní, doplňky

GTdpcfix - Profil | Út 30.10.2018 7:44:02

Jarin >> a tak to pak jo

    Jarin - Profil | Út 30.10.2018 0:03:07

    GTdpcfix >> Poriadny navijak je skonštruovany tak, že na banality nemá miesto... :-))

      GTdpcfix - Profil | Po 29.10.2018 23:33:47

      Borek-kerob >> jowa ta pruzinka byla napsana jen obrazne ...chtel jsem tim naznacit ze se muze pokazit nejaka banalita vis...ne ze to musi byt striktne pruzinka

        Deawon - Profil | Po 29.10.2018 17:43:56

        zdenda469 >> tak ja vim ze budu chytat vlasec a zaroven na stridacku snuru na gumy takze potrebuji dve civky

          Borek-kerob - Profil | Po 29.10.2018 16:21:31

          GTdpcfix >> tak zrovna perka preklapece nepraskaj od tý doby, co se používá vinutá pružina. S poslednim prasklym perkem jsem se setkal u Stabila (možná ještě u MK 100). A i kdyby neexistoval "originální" náhradní díl, řešení je poměrně jednoduché.
          Za celou dobu, co rybařim s modernim vybavenim (první fakt pěknej naviják jsem si koupil cca v roce 1992), nepotřeboval žádnej z mých mnoha a mnoha navijáků žádný náhradní díl. Ty co umřely, umřely na opotřebování. Většina jich je v provozu (nekteré už jen párkrát do roka) dodnes.

            doktor multiplikator - Profil | Po 29.10.2018 16:20:53

            Pedro1 >> velka hlava pri tom pocte sa ti nikdy neopotrebuju ani catany :))

              zdenda469 - Profil | Po 29.10.2018 16:12:57

              Deawon >> je třeba být v obchodě a mít nasazený naviják na prutu a kus vlasce abych vyzkoušel jak to sedí,a osobně něco jako N.C. je dle mne nepotřebná věc, ted jsem po asi 8 letech vyhodil nebo rozdal asi 10-12 cívek na všechny možné navi.Vždy jsem nakoupil abych měl, KDYBY! A kdyby nebylo potřeba,raději jsem dokoupil druhý navi.

                Pedro1 - Profil | Po 29.10.2018 15:43:39

                GTdpcfix >> OK,perko překlapěče beru.
                Ale i tak.Platí dva roky záruka,když se poté navi rozbije (99,9% procent navi co se tady řeší se nerozbije,proč taky),tak bude ještě 2-10 let točit než si stejně koupí další a další a další.

                Mimochodem,já si navi na tři sezony nekupuju.Přikupuju další,to jo,ale dokud budou stávající točit,budu je používat i nadále.

                  GTdpcfix - Profil | Po 29.10.2018 15:34:35

                  Pedro1 >> tak ver tomu ze jsou lide keri si nekupuji navijaky na tri sezony jako ja ci ty,vim ze se ti to zda malo pravdeodobne ale vymenit perko preklapece zase neni tak nakladna oprava ale chapu ze koupit novy navi je reseni...nerikam ze to musi byt striktne vymena celeho pohaneciho mechanizmu

                    Borek-kerob - Profil | Po 29.10.2018 13:12:32

                    Pedro1 >> ...aby do toho další trojku nasypal a pak měl furt ten samej klumpr :-)

                      Pedro1 - Profil | Po 29.10.2018 12:41:02

                      GTdpcfix >> Tohle chceš dělat na navi za trojku?Proč proboha?

                        skwor - Profil | Po 29.10.2018 12:32:37

                        MichalM(štikař) >> Na to, co píšeš, bude akorát. Nejsou to špatný pruty.

                          mpl - Profil | Po 29.10.2018 11:40:06

                          Deawon >> Gratujulu že ses rozhodl. Tedy snad. Kup to hned, nebudeš pak už spekulovat o něčem jiným a místo přemýšlení pudeš na ryby. Na vánoce to stejně překvapení nebude, ale mezitím si s tím chytíš pár ryb. A na vánoce si to zabalíš do velký mašle, přidáš si tam fotky ryb cos na to mezitím chytil a máš na co v lednu vzpomínat.
                          Každej cas na rybách je lepší než sedět u kompu. Jdu na ryby, zdar.

                            Deawon - Profil | Po 29.10.2018 11:29:14

                            MichalM(štikař) >> Náhodou za 900Kč je to parádní prut. Určitě ho budu využívat třeba i při plavané pod stromy.

                              u x a - Profil | Po 29.10.2018 11:12:04

                              MichalM(štikař) >> catana Forever!

                                MichalM(štikař) - Profil | Po 29.10.2018 10:32:37

                                u x a >> catana je catana, chápu.

                                  u x a - Profil | Po 29.10.2018 10:20:42

                                  MichalM(štikař) >> designově strašný ale fungovat bude..

                                    Hawk123 - Profil | Po 29.10.2018 10:11:58

                                    MichalM(štikař) >> Asi dobrý poměr cena/výkon.

                                      marten7 - Profil | Po 29.10.2018 8:43:48

                                      Deawon >> Máš vybráno, tak to ber, a asi to kup hned a máš po starostech a nemusíš pořád přemýšlet. Já to znám též dobře. Dokud to nekoupím, tak vymýšlím stále nové k...tiny..
                                      Ten kvalitativní rozdíl mezi alternativama nebude určitě velký, protože se pohybuješ ve stejné cenové...takže bych si s tím hlavu moc nelámal..nekupuješ to na 10 let..

                                        MichalM(štikař) - Profil | Po 29.10.2018 8:43:15

                                        Priživim se, ať nezakladam dalši tema. Jaký nazor máte na tenhle prut http://www.velka-ryba.cz/cs/privlacove-pruty/12191-​prut-savage-gear-mpp2-predator-spin-251m-12-35g.htm​l. Urceni jigovky 10g+ a gumy 10cm+. Woblery typu shadrap 9cm/15g. Na větší nástrahy, to vidím na něco jiného. Spíš hledám něco co bude mezi UL a baitcasten.