Prut na přívlač cca 15g + naviják do 5000-6000Kč

Ještě do srpna jsem vláčel s prutem Delphin Toxic 2,4m 10-35g a navijákem Okuma Ceymar XT 30. Na dovolené jsem si na menší ryby koupil jemnější prut Shimano Catana EX 2,4m 3-14g a tento prut a hlavně gramáž jsem si zamiloval. Tvrdší prut jsem od té doby nevzal do ruky. Chtěl bych Vás proto poprosit o radu na nákup prutu a navijáku trochu vyšší třídy něž právě Catana s těmito parametry: chytám menší rotačky(max do 10g), woblery cca do 10g a gumy s jigy a čeburaškami do 8g. Chytám na menších rybníkách a na Berounce. na Slapy či Orlík budu mít tvrdší prut na težší nástrahy. Chytám od okounů po štiky zatím 60cm. Délka mi vyhovuje 2,4m. Lovím ze břehu. Chtěl bych něco s čím můžu chytat jedničku rotačku, 4,6,8,10g jig + guma do 10cm a zároveň mít dost síly na vytažení např. štiky do 70cm. tedy citlivější špička a tužší spodní část. Gramáž cca 14-18? s tím, že bych navýšil jigy i na 10g a woblery na 12-14g. Okumu vrátím na tužší prut a tak nový naviják jsem zatím koukal Shimano Nasci 3000. Velikost 3000, možnost nákupu náhradní cívky na šňůru. Finance: prut i naviják po cca 2500-3000,-Kč(jak je tu zvykem - vážně mi nenabízejte prut za 8k). Catana je vážně dobrý prut za 900,-Kč a určitě ho budu nadále využívat klidně i na plavačku na zarostlích březích, ale chtěl bych něco trošku lepšího. Oboje bych si určitě nejdříve chtěl vzít do ruky, proto bych preferoval nákup v kameném obchodě (navštěvuji - Chytapust, uhabakuka). Dostanu se po Plzni a po Praze. Děkuji
Autor diskuse: Deawon - Profil , 8.10.2018 dravci - náčiní, doplňky

Nu x a - Profil | St 31.10.2018 8:51:54

Shabazz >> :-((

    NShabazz - Profil | St 31.10.2018 8:17:01

    u x a >> To se mi nechce ani věřit, že někdo z Mrku s aurou + 50% má něco zakázanýho :)

      NJarin - Profil | St 31.10.2018 0:55:08

      u x a >> Upresním - chyta aj s Catanou...

        NMartinbati - Profil | Út 30.10.2018 20:09:42

        u x a >> aha, no ok

          Nu x a - Profil | Út 30.10.2018 18:16:00

          Martinbati >> no tak..

            NMartinbati - Profil | Út 30.10.2018 18:09:49

            u x a >> vim

              Nstormandnature - Profil | Út 30.10.2018 18:06:26

              Deawon - >> už asi 15 let mám na přívlač Catanu. Posledních cca 6, 7 let na ní mám naviják nexave, předtím exage a ještě předním nějakou okumu. Prut snad nezničitelnej, naviják už má svý naběháno. Takže na novou sezónu proběhne výměna.

                Nu x a - Profil | Út 30.10.2018 17:49:33

                Martinbati >> a víš že chytá s catanou?

                  NMartinbati - Profil | Út 30.10.2018 16:06:12

                  u x a >> znam

                    NPedro1 - Profil | Út 30.10.2018 15:35:57

                    Martinbati >> S Catanou je naviják jen doplněk,není třeba.

                      NMartinbati - Profil | Út 30.10.2018 15:34:19

                      Pedro1 >> ja myslel na ten navijak

                        NPedro1 - Profil | Út 30.10.2018 15:33:40

                        u x a >> Zkusím to.

                          Nu x a - Profil | Út 30.10.2018 15:15:37

                          Pedro1 >> nemůžu dávat líbíky:-( mohl by jsi se za mě přimluvit u všemocného MM abych mohl dávat aspoň líbí, tim bych pak nikomu neublížil...

                            Nu x a - Profil | Út 30.10.2018 15:13:23

                            Martinbati >> znáš Marcelazubáče?

                              NPedro1 - Profil | Út 30.10.2018 15:12:28

                              Borek-kerob >> Ty pruty mají duši,je to tak.

                              Uxo,chci hodně líbí,děláme s Borkem práci za Tebe!!!

                                NBorek-kerob - Profil | Út 30.10.2018 15:09:53

                                Pedro1 >> na zlomený kataně doma sušim "bylinky" :-D

                                  NPedro1 - Profil | Út 30.10.2018 15:08:23

                                  Martinbati >> Tak mi řekni,co by se na Cataně mohlo zničit,když se nedá zlomit.(je to dokázané,jeden nejmenovaný ruský vědec na ní udělalo 83 uzlů)

                                    NMartinbati - Profil | Út 30.10.2018 15:05:55

                                    Pedro1 >> tak to mu moc dlhy zivot nepredpovedas

                                      NPedro1 - Profil | Út 30.10.2018 15:05:12

                                      Deawon >> Já jsem ovlivněn a jak jsem psal,jsem usedlý a když mi něco vyhovuje,nemám potřebu špekulovat,na to mám moc málo času.

                                      A nerad bych na něco zapomněl.

                                        NPedro1 - Profil | Út 30.10.2018 15:01:52

                                        u x a >> Čteš špatně.Chtěl jsem tím říct - kup prut Catana,navi Daiwa a máš do smrti vystaráno.