Prut na přívlač cca 15g + naviják do 5000-6000Kč

Ještě do srpna jsem vláčel s prutem Delphin Toxic 2,4m 10-35g a navijákem Okuma Ceymar XT 30. Na dovolené jsem si na menší ryby koupil jemnější prut Shimano Catana EX 2,4m 3-14g a tento prut a hlavně gramáž jsem si zamiloval. Tvrdší prut jsem od té doby nevzal do ruky. Chtěl bych Vás proto poprosit o radu na nákup prutu a navijáku trochu vyšší třídy něž právě Catana s těmito parametry: chytám menší rotačky(max do 10g), woblery cca do 10g a gumy s jigy a čeburaškami do 8g. Chytám na menších rybníkách a na Berounce. na Slapy či Orlík budu mít tvrdší prut na težší nástrahy. Chytám od okounů po štiky zatím 60cm. Délka mi vyhovuje 2,4m. Lovím ze břehu. Chtěl bych něco s čím můžu chytat jedničku rotačku, 4,6,8,10g jig + guma do 10cm a zároveň mít dost síly na vytažení např. štiky do 70cm. tedy citlivější špička a tužší spodní část. Gramáž cca 14-18? s tím, že bych navýšil jigy i na 10g a woblery na 12-14g. Okumu vrátím na tužší prut a tak nový naviják jsem zatím koukal Shimano Nasci 3000. Velikost 3000, možnost nákupu náhradní cívky na šňůru. Finance: prut i naviják po cca 2500-3000,-Kč(jak je tu zvykem - vážně mi nenabízejte prut za 8k). Catana je vážně dobrý prut za 900,-Kč a určitě ho budu nadále využívat klidně i na plavačku na zarostlích březích, ale chtěl bych něco trošku lepšího. Oboje bych si určitě nejdříve chtěl vzít do ruky, proto bych preferoval nákup v kameném obchodě (navštěvuji - Chytapust, uhabakuka). Dostanu se po Plzni a po Praze. Děkuji
Autor diskuse: Deawon - Profil , 8.10.2018 dravci - náčiní, doplňky

NDeawon - Profil | Po 29.10.2018 8:29:18

ZIPaaK >> Ano přispěli a i díky nim jsem si vybral co jsem vybral, ale jak jsem již psal. Nakupovat budu cca za měsíc a proto jsem otevřený dalším radám a názorům. Kdybych objednával dnes, tak mám vybráno. Prut jsem dal na rady několika vláčkařů a Daiwu mi radí zde i v obchodech.

    NZIPaaK - Profil | Po 29.10.2018 8:22:00

    Deawon >> protože členové Tomas Krlin nebo MPL sem dali velmi zajímavé příspěvky, které opravdu k něčemu přispěli.

      NDeawon - Profil | Po 29.10.2018 8:16:02

      ZIPaaK >> Pokud tě tato diskuse nebaví, tak proč ji čteš a dokonce na ni ještě odpovídáš?

        NZIPaaK - Profil | Po 29.10.2018 8:12:26

        Deawon >> prosím tě - už si něco kup. Bude ten život pak jednodušší nejen pro tebe, ale i pro ostatní.

          NDeawon - Profil | Po 29.10.2018 7:58:32

          Jediné co mě trochu vadí na Freamsu je pomalejší převod 4.8 a menší matice brzdy. Koukal jsem i na novou LT verzi na netu a má rychlejší převod a velkou matici, ale nemá náhradní cívku (takže příplatek 800-1000Kč), vzhled nic moc a abych řekl pravdu, nemám moc důvěru v ty lehčí a odolné slitiny. Ty starší typy jsou léty prověřené a kdo ví, jak na tom jsou ty nové. A navíc pokud vezmu tu Traparu, tak ta je také docela težší, takže se váha hodí na vyvážení.

            NDeawon - Profil | Ne 28.10.2018 10:22:09

            smike >> je to sice divne ale narozky mam 18.12. a pak jeste darky v Vanocum takze prut navijak a vestu na vlacku vyuziju sice jenom tyden a pak to bude pul roku ve skrini ale co nadelam. A znate PPl takze chci objednavat koncem listopadu.

              Nsmike - Profil | Ne 28.10.2018 5:19:17

              Deawon >> proc az za mesic? Sezona je v plnem proudu.

                NDeawon - Profil | So 27.10.2018 21:40:40

                Martinbati >> pardon Major Craft Trapara

                  Nmalenak - Profil | So 27.10.2018 21:36:43

                  Dva tydny zpet jsem bral daiwu bg z Rakous, 2500kc i s dopravou a zatim jsem moc spokojenej..
                  https://www.nordfishing77.at/daiwa-bg-2000-sw-6191

                    NMartinbati - Profil | So 27.10.2018 21:17:16

                    Deawon >> trapala?

                      NDeawon - Profil | So 27.10.2018 21:09:15

                      Martinbati >> dnes jsem byl u habakuka. Nasci ultegra fuego a nakonec mi opravdu nejvice vyhovoval ten Freams. Jedina zmena byla ze velikost 3000 je dost velka takze 2500 ideal a typ s melci civkou. Nahradni civka a libi se mi i vzhledove. Uz bude nova verze LT ale tq neni tak hezka je bez civky a radsi budu verit overene stare kvalite. Budu kupovat az za cca mesic ale zatim mam vybrano Freams 2500 plus Trapala 244 5-25g.

                        NGTdpcfix - Profil | So 27.10.2018 4:28:01

                        Pedro1 >> vymenit loziska,ozubena kola,sneka,vymezit vule mikropodlozkama,mam pokracovat?zrovna vcera jsem to resil se zde zminovanym Kajmanem...sam jsem cumel co vse se da sehnat,vlastne kdyz jsi sikovny na netu daji se sehnat kompletni ND

                          NMartinbati - Profil | Pá 26.10.2018 22:15:01

                          Deawon >> a uz si si vybral?

                            NDeawon - Profil | Pá 26.10.2018 22:08:58

                            Pedro1 >> napada me pokud treba poskodim klicku nebo ztratim matku brzdy. Jeste se mi to nestalo ale zajima me zda se to vubec da sehnat.

                              NDeawon - Profil | Pá 26.10.2018 22:06:01

                              Shabazz >> Ono je to tady taky tezke se zeptat. Date limit 3000Kc a vetsina se div neurazi ze si dovolujete kupovat tak levny navijak a jeste chci mit moznost servisu. Kazdy mi pak radi to svoje a nejen tady tak je pak tezke se rozhodnout. A zrovna u gum mi neprijde divne mit pozadavek na snuru

                                NDeawon - Profil | Pá 26.10.2018 21:50:17

                                Tomas Krlin >> Protoze mi vyhovuje vzhledove cenove a ma i civku navic

                                  NBacha - Profil | Pá 26.10.2018 17:30:41

                                  záda >> Já ho dal na Sportex Black Stream 270cm, 15-29g a je to limitní velikost.

                                    NPedro1 - Profil | Pá 26.10.2018 13:59:17

                                    Co na těch navi chcete furt servisovat,kromě základního vyčištění a namazání jednou za 1-3 roky?

                                      Nsmike - Profil | Pá 26.10.2018 13:53:15

                                      mpl >> dela

                                        NTomas Krlin - Profil | Pá 26.10.2018 13:52:17

                                        Shabazz >> V pohode, to vis, rodinu a % aury si nevyberes... :D