- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut na přívlač cca 15g + naviják do 5000-6000Kč
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NShabazz - Profil | Pá 26.10.2018 13:38:15
Nmpl - Profil | Pá 26.10.2018 13:33:53
Starý navijáky jsem poslal jednomu pánovi na Moravu, dal je do kupy.
Zkus se ho zeptat jestli dela i daiwy s magsealem, je to ryvafishing, pan. Hudec.
Jinak Daiwa tvrdi ze servis dela, http://www.daiwa-info.cz/zakaznicka-zona/servisni-info , ale co jsem slysel tak by se to mohlo i zlepsit a rozsirit.
Jinak nekdo mi tvrdil ze proste poslal na navijak na servis na nemeckou daiwu a tam to bylo v pohode.
Nmpl - Profil | Pá 26.10.2018 13:27:34
Kdyz jsem kdysi hledal z ceho daiwa ty kola dela, tak jsem nasel ze v Certatu jsou CNC z A7075, coz je pouzivano v letectvi jako "nejpevnější hliníková slitina legovaná zinkem". V US tvrdi, ze ozubeny kolo u Tatuly LT je machined A7075 aluminium for durability. Tatula LT je stejna jako Porex LT a Ballistic LT, i cenově.
Jeste jsem schvalne prohlizel ty kolecka a asi mas pravdu ze v cenove nizsich LT je to odlívaný, protože na zadni ztraně kola je vidět napouštěcí otvor, resp. jeho zbytek.
Ale je to hodně lehký a malý, navíc tělo je u LT navijáků míň tuhý než dřív - je to ta jejich uhlíkoplastkovslitina DS5, spíš bych tedy věřil na nějaký duraluminum jako materiál kola. Ale můžu se mýlit.
Litej zinek s hlinikem je poměrně měkký a křehký, potřeboval by větší kola a větší zuby, což zase nehraje s velikostí těla navijáku. Ano, starší navijáky měly litý zinek, byly i větší a ten prostor tam byl a tělo bylo tužší. Ale nikde to daiwa ofic nepise.
Nic to ale nemeni na tom ze materiál kola v levnejch LT je horší než v těch dražších LT (teda s výjimkou Caldia LT) at uz to treba litej zinek nebo ne.
Kolecko zdvihu u ballistica LT jsem na videu nevidel, u prorex lt vypada jako nejaky plast, s tim souhlasim.
A taky souhlasim s tim, ze jsou to proste lehky pohodlny navijaky za par susnu který fungujou a maj i tomu odpovídající životnost. Nelze prostě čekat že budou fungovat v maximální zátěži 10 let.
NTomas Krlin - Profil | Pá 26.10.2018 12:54:13
Jinak, kdybys me znal, vedel bys, ze ja arogantni nejsem, to bych si nedovolil, ale sarkasmus a ironie je casto moje... :))
NShabazz - Profil | Pá 26.10.2018 12:41:07
Ale jelikož si mi trošku arogantně pogratuloval, ke koupi Ultegry, kde jsem vyřešil 2 cívku tak, že jsem koupil rovnou 2 ty ultegry :)))
Tak jsem ti dal čas tobě samotnému se trošku u tohoto vlákna povztekat a pak až zjistit , že někomu radit je na MRku občas zbytečné,jinak nic proti tobě a přeju na víkend napnutou šnůru.
A Deawone, ne aby tě napadlo jsem po vánocích psát vlákno , proč zamrzá šnůra v očkách, že sis kvůli tomu kupoval extra navi s 2 cívkama :)
NEizo - Profil | Pá 26.10.2018 12:33:04
Znáš někoho, kdo ty Daiwy servisuje? Zatím to nepotřebuji, ale časem asi ano. O preventivní výměně ložisek zatím neuvažuji. Ale trochu jsi mi brouka nasadil, to jo...
Nzáda - Profil | Pá 26.10.2018 11:52:49
NTomas Krlin - Profil | Pá 26.10.2018 11:41:25
Jinak nechapu, proc tu vytahujes porad ten Freams...
Jdi a kup si ho, budes spokojeny.
NTomas Krlin - Profil | Pá 26.10.2018 11:38:00
Daiwa nic nekova, krom jineho by se tim jinak vychvalovala do nebes, podobne jako Shimano ma sto tisic ruznych jmen na to hovno "radoby unikatnich" vychytavek ktere mas v jinych navi bezne.
Kazdy mysli kde co, podle me a co jsem videl je to lity zinek na vyssi vyrobni urovni, ty levne LT maji proste kolecka jako jakekoliv jine Daiwy v nizsi cenove relaci.
Dulezite je, ze jim to proste funguje a ty navi jsou dobre a stoji par susnu.
BTW. daiwu od Caldie/Ballistic/Prorex LT a vys bych si nekoupil ani kdybych musel, je to jenom nalestena bida, krom toho, ze kolecko zdvihu mas v Ballisticu plastove...
NDeawon - Profil | Pá 26.10.2018 11:34:03
NTristan - Profil | Pá 26.10.2018 11:12:58
NBacha - Profil | Pá 26.10.2018 10:50:40
https://www.narybolov.cz/predni-brzda/navijak-cormoran-sportline-4pif-4000/
Vyšel mě na 830,-Kč včetně pošty a byl jsem velice překvapen, jak chodí. Co vydrží nevím, ale chod naprosto v pořádku. Jen ta velikost nesedí. Při porovnání třeba s Ryobi je tak o dvě čísla větší.
Nmpl - Profil | Pá 26.10.2018 10:28:55
Freams 15, tedy před LT
Fuego LT
Ballistic LT
Prorex LT a Caldia LT - kam které kolo patří určitě uhodnete
Zdroje:
Ivan Turnament videa
Tackle Advisors videa
https://www.sportfishingmag.com/fishing-reel-gears-explained-0
NTristan - Profil | Pá 26.10.2018 8:19:17
dakujem aj ostatnym za snahu poradit a pomoct s vyberom.
NTomas Krlin - Profil | Pá 26.10.2018 6:26:39
Je to soukoli jako v kazdem jinem navijaku, jako obvykle, jedno z tech kvalitnejsich...
Koukam, ze jsi z 2.75 dosel k rozumnejsi delce 2.6m, rekl bych, ze by ti to mohla vyvazit 4000vka Daiwa LT nebo potom 2500+ starsi Daiwa.
Rozdil v LT a starych Daiwach je taky, ze stare Daiwy nemaji druhe lozisko na pastorku, cili je tam vetsi sance vytvoreni vuli casem a samozrejme to ovlivnuje i chod nejakym zpusobem, LT uz tam ty loziska maji. (prakticky obdoba X-ship u Shimana)
Kde to žije - dravci
18:14NFotky ryb pouze na přívlač 107176
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.



















