Prut na přívlač cca 15g + naviják do 5000-6000Kč

Ještě do srpna jsem vláčel s prutem Delphin Toxic 2,4m 10-35g a navijákem Okuma Ceymar XT 30. Na dovolené jsem si na menší ryby koupil jemnější prut Shimano Catana EX 2,4m 3-14g a tento prut a hlavně gramáž jsem si zamiloval. Tvrdší prut jsem od té doby nevzal do ruky. Chtěl bych Vás proto poprosit o radu na nákup prutu a navijáku trochu vyšší třídy něž právě Catana s těmito parametry: chytám menší rotačky(max do 10g), woblery cca do 10g a gumy s jigy a čeburaškami do 8g. Chytám na menších rybníkách a na Berounce. na Slapy či Orlík budu mít tvrdší prut na težší nástrahy. Chytám od okounů po štiky zatím 60cm. Délka mi vyhovuje 2,4m. Lovím ze břehu. Chtěl bych něco s čím můžu chytat jedničku rotačku, 4,6,8,10g jig + guma do 10cm a zároveň mít dost síly na vytažení např. štiky do 70cm. tedy citlivější špička a tužší spodní část. Gramáž cca 14-18? s tím, že bych navýšil jigy i na 10g a woblery na 12-14g. Okumu vrátím na tužší prut a tak nový naviják jsem zatím koukal Shimano Nasci 3000. Velikost 3000, možnost nákupu náhradní cívky na šňůru. Finance: prut i naviják po cca 2500-3000,-Kč(jak je tu zvykem - vážně mi nenabízejte prut za 8k). Catana je vážně dobrý prut za 900,-Kč a určitě ho budu nadále využívat klidně i na plavačku na zarostlích březích, ale chtěl bych něco trošku lepšího. Oboje bych si určitě nejdříve chtěl vzít do ruky, proto bych preferoval nákup v kameném obchodě (navštěvuji - Chytapust, uhabakuka). Dostanu se po Plzni a po Praze. Děkuji
Autor diskuse: Deawon - Profil , 8.10.2018 dravci - náčiní, doplňky

Nzáda - Profil | Čt 25.10.2018 20:09:48

Ještě k tématu navi , koupil jsem ve slevě 40% Cormoran K Don 2500Pif za 1700,-Kč , nikde jinde jsem ho na netu nenašel tak jsem to risknul , 9 ložisek , náhr. kovová cívka .Dnes jsem ho konečně vyzkoušel a můžu říct že jde moc pěkně , nemáte ho taky někdo?

    Ndoktor multiplikator - Profil | Čt 25.10.2018 17:25:24

    Pedro1 >> myslis nieco ako saltiga za 2000 :)))

      Nmilanpindryc - Profil | Čt 25.10.2018 16:48:35

      Tristan >> vem si to nasci 😀

        NPedro1 - Profil | Čt 25.10.2018 15:36:08

        Tristan >> Daiwa i Šímo mají ty navi podobné ve stejné cenové hladině.
        Občas je nějaký kousek o chlup výše,jindy zase něco jiného o chlup níže.
        Každopádně řešit u navi v téhle cenové relaci materiál atd mi přijde jako blbost.Vezmu to co se mi líbí,případně co má někdo koho znám a vyřešeno.

          NTristan - Profil | Čt 25.10.2018 15:29:42

          zdar chlapi, uz mam z toho hlavu jak kybel. najprv som bol rozhodnuty pre shimano nasci, ale daiwa je vraj lepsia, ok. tak som si vybral daivu exceler lt. teraz tu citam, ze tiez nie je ok lebo ma vnutornosti z odkahcenej zliatiny, takze mensua kvalita ako kovove. pozrel som tu frearms a ta je cista scifi. vnutri magneticky olej z nasa...:-) takze ktoru prosim vas? exceler alebo frearms by ste zobrali? a velkost? k 260cm prutu? diky

            Nyarda_1 - Profil | Čt 25.10.2018 15:22:00

            Deawon >> Nemám porovnání s jinými, Fuego a Legalis jsem měl rovnou v LT verzi, ale to kolegovo doporučení mi zní fajn...

              NDeawon - Profil | Čt 25.10.2018 15:14:32

              yarda_1 >> A ta LT verze tedy bývá stejná až na použité lehčí slitiny? radši počkat na LT nebo koupit težší "kvalitu"?

                Nmpl - Profil | Čt 25.10.2018 13:46:33

                Deawon >> jinak prestan resit servis
                az se ti takovy navijak v cene 2000 podela, tak koupis novej.
                cena servisu - 200 postovny tam a zpet, 500 rozborka, sborka, promazani, vycisteni.
                Pokud bude potreba neco vymenit, tak pridej dasich 500 a vic.
                Pokud by te navijak vysel na 1800 ma cenu resit servis ?
                Proste se smir s tim, ze s ohledem na pouzity materialy to ma limitovanej pocet natocenejch kilogramkilometru a pak se zacnou projevovat vule, vymackany loziska, cepy, zuby, ....
                Asi jako s autem - stary auto kde cena servisu prevysi cenu auta asi taky uz nebudes servisovat a nechas ho dozit. Stejny auto u nekoho kdo ezdi 10000km rocne a u nekoho kdo jezdi 60000 rocne bude proste po trech letech vypadat jinak.
                S tvym pouzivanim verim ze ti vydrzi dlouho.
                Jinak co koukam obcas na jiny rybarsky servry - US, DE, Rusko, Australia - vsichni resi to samy, na kazdou znacku a kazdy typ a servis peje nekdo chvalu a nekdo nadava, asi jak tady.
                Ani ty kovovy - redarc, zaubr uz nejsou co byvaly - vsichni odlehcuji, setri ceny, setri materialem ,....

                  Nmpl - Profil | Čt 25.10.2018 13:34:28

                  mpl >> sry zapomnel jsem 250 za dopravu takze celkem 6000 vsechno.

                    Nmpl - Profil | Čt 25.10.2018 13:28:59

                    Deawon >> na NF
                    https://www.nordfishing77.at/daiwa-fuego-lt-2500-d-​neu-2018-7948
                    https://www.nordfishing77.at/daiwa-fuego-lt-2500-d-​ersatzspule-8767
                    https://www.nordfishing77.at/daiwa-tournament-8-bra​id-evo-chartreuse-135m-5954?number=12780-114
                    https://www.nordfishing77.at/daiwa-prorex-xr-spin-2​40cm-7-21g-6433
                    dohromady
                    217 E plus 9 E doprava
                    tedy celkem i s prutem a civkou a snurou 5644 plus platba kurs = 5800 se vsim vsudy
                    Nebo at ti tady tady doda kameny obchod za podobnou cenu.
                    Na tvoje potreby v pohode

                      Nmpl - Profil | Čt 25.10.2018 13:16:27

                      Eizo >> kde jsi to objednal a jaky typ ? skoro stejnej navijak jako fuego bych uplne nerekl, jinak caldieLT se da upgradovat -vymenit nektery loziska a verim ze ozubeny kolo z ballistica jako nahr dil by tam pasoval a fungoval. A tohle uz je navijak kterej by se pak vyplatilo servisovat, ty levnejsi urcite ne.
                      ja i nadale zvažuju caldii lt 1000 s-p
                      na občasný procházky s lehkou přívlačí bude stačit a věřím že vydrží
                      má nízký převod a plochou spulku a je lehkej, coz mi vyhovuje
                      balistic LT 2500 momentálně na NF nemaj, ani fuego LT2000sxh (to má sice vyšší převod ale plochou spuli a je levnější)
                      Nemá cenu velký špulky, stejně mám na navijákách se snurou podmot a reálně tak 135-150 pletenky ,10-0,12,takže hon za většíma navijákama nechápu. 150 m ,33 fakt nepotřebuju. Navíc 2500 a 3000 jsou úplně stejný navijáky- compact body = malý tělo a velká spulka u 3000covky. Mají stejný vnitrnosti a jen se lisi civkou -protoze váha, brzda, ... je stejny.

                        Nyarda_1 - Profil | Čt 25.10.2018 11:25:07

                        Deawon >>

                        Freams bývá zlevněný, třeba tady, protože tuším vyběhnou taky s LT verzí:

                        https://www.nasoutokushop.cz/daiwa-freams

                        Fuego je tady:

                        https://www.nasoutokushop.cz/daiwa-fuego-lt

                        Tak si projdi vnitřnosti, Freams má trochu pomalejší převod a je těžší, ale má cívku navíc, jinak je cenově výš než Fuego, tak je to na tobě. A samozřejmě zohlednit barvu a design prutu, aby to ladilo, když na tebe příjde k vodě módní policie :-D

                          NP!F - Profil | Čt 25.10.2018 11:07:56

                          záda >> v norfishingu stoji 70 eur, do 2500 aj s nahradnou cievkou...

                            Nzáda - Profil | Čt 25.10.2018 10:56:22

                            Měla by tam být dodatečná sleva 20% , asi bych to telefonicky ověřil

                              NPidess - Profil | Čt 25.10.2018 10:44:49

                              záda >> nějak to tam nevidím cena 2260+720 Kč mi nedává 2500 Kč ?)))
                              nebo se pletu?)

                                NDeawon - Profil | Čt 25.10.2018 10:22:53

                                Tomas Krlin >> Problém je, že se ptám i po kamarádech a obchodech a každý mi radí to svoje. je ale pravda, že Daiwa vede. A rozdíl mezi Fuego a Freams? Cena je plus 1000Kč, ale je i s cívkou.

                                  NTomas Krlin - Profil | Čt 25.10.2018 10:04:13

                                  Deawon >> Tvl chlape, kolik komentaru tady jeste potrebujes?
                                  Proste se podivej na Daiwa Exceler LT nebo Fuego LT a vyber si z tech dvou, neres ostatni, nepremyslej...
                                  Kdyby ty ostatni byly lepsi volby, tak by ti to tady lidi snad vypisovali...
                                  K tomu si kup za par stovek nahradni civku, si najdi na google obchody nebo kde to sehnat a budes mit vyresene...

                                    NEizo - Profil | Čt 25.10.2018 9:55:04

                                    mpl >> Nepotěšil jsi mě, včera jsem objednal Caldii LT a koukám, že kdybych objednal Fuego, tak budu mít skoro stejný naviják a celkem dost ušetřím :)

                                      Nzáda - Profil | Čt 25.10.2018 9:51:16

                                      Nemáš zač , jinak teď Fuego LT 3000 i s cívkou by mělo vyjít na 2500,-Kč , to nepořídíš ani z venku , www.mojerybařina.cz