- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut na přívlač cca 15g + naviják do 5000-6000Kč
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NDeawon - Profil | Čt 25.10.2018 9:27:36
NDeawon - Profil | Čt 25.10.2018 9:25:38
NPedro1 - Profil | Čt 25.10.2018 9:10:21
Náhradní cívku potřebuješ konkrétně na co?
Ohledně náhradních dílů atd. - to je nesmysl.Ten navi bude fungovat,postupně nebude chod takový jako na začátku,ale při takovém lovu jako popisuješ výše ho nemáš jak zničit a za dva/tři/čtyři roky stejně budeš kupovat nový,protože Ti tenhle už nebude stačit.
Takže řešit náhradní díly je zcela zbytečné.
Nzáda - Profil | Čt 25.10.2018 8:58:54
NDeawon - Profil | Čt 25.10.2018 8:57:04
Koukal jsem na
https://www.uhabakuka.cz/produkt/40739/daiwa-navijak-exceler-3000-ha
https://www.uhabakuka.cz/produkt/40743/daiwa-rybarsky-navijak-freams-3000a#var
Tyhle mají dokonce i náhradní hliníkovou cívku což je paráda. Pokud si u Ultegry připočtu další 1000Kč za cívku tak mě to vyjde mnohem levněji a ve výsledku budu mít tedy i vyšší kvalitu. S dvěma cívkami bych limit zvedl kolem 4000Kč, ale to už u Habakuka nic moc nemají.
NTomas Krlin - Profil | Čt 25.10.2018 8:35:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nasci - radoby utesneni, obcas problemy s lozisky v rolnicce, hnaci kolecko zdvihu civky neni na lozisku, vznikaji na nem vule, coz ovlivnuje navin a chovani pri navijeni casem. Zivotnost je dobra, ale zadny odvaz
Ultegra - dobry korpus, dobry vnitrek, plastove kolecka vevnitr, je to wormshaftak, prvni zmeny v chodu se daji pocitit uz po pul roce/roce pouzivani, k velikosti celkem tezsi, ale zas na druhou stranu spoustu prutu diky tomu skvele vyvazis
Stradic - trochu lepsi Ultegra, kde mas vlastne jenom lehci pevnejsi telo, ale jinak je to defacto to same
Exceler LT - dobry korpus, dobre streva, loziska vsude, kde maji byt, hezky chod, lehce vyssi prevod 5.2:1, jsou velice lehke, rozumna zivotnost, dobra cena, moznost jednoducheho domaciho servisovani, klika se sroubuje do soukoli
Fuego LT - to same co Exceler, ale s Magsealem na lozisku navic
Za me Daiwy velikost 3000+ protoze maji delsi klicky s pohodlnou knobkou, lehounce vetsi civku a telo. 2500 a niz jsou drobci, rozhodne mensi i telem atd nez Shimana 2500...
Jakakoliv starsi generace Daiwy timto ztraci smysl kupovat (pokud nepotrebuje opravdu navijak do sily, kde stare 3000vky s 4.7:1 atd. nemaji u Daiwy nastupce), HG bych nekupoval ani tak, takze zbyva LT, ktere je proste dobre ve vsech ohledech, bez vyraznejsich slabin.
Shimana jsou v klidu, ale nemas tolik moznosti vyberu velikosti + tela, nemas takovy rozsah vyberu hmotnosti, rekl bych, ze Daiwa je v te cenove kategorii vyhodnejsi kauf.
Jo a na Daiwy kdyz uz sezenes nahradni civku, tak za relativne rozumny peniz, Shima jsou predrazene a kolikrat se nacekas...
NTomas Krlin - Profil | Čt 25.10.2018 8:33:52
NDeawon - Profil | Čt 25.10.2018 7:52:54
Nyarda_1 - Profil | St 24.10.2018 23:18:43
Nmpl - Profil | St 24.10.2018 22:11:26
Teda krome toho ze vypada pekne.
Nyarda_1 - Profil | St 24.10.2018 22:04:24
https://www.nordfishing77.at/daiwa-fuego-lt-2500-d-neu-2018-7948
Jde to z Rakouska cca dva dny, platí se kartou, poštovný 9 euro, ale ty ceny jsou o poznání nižší a poštovní služba rovněž někde jinde. Jinak Fuego mám 2500 (v tom odkazu) a Legalis 3000 D-C. A toho Ninju tam mají taky
https://www.nordfishing77.at/daiwa-ninja-3000a-4661
A výraz Ersatzspule - ja značí, že i ta cívka u něj je, zatímco u Fuega a podobných je nutné dokoupit.
Nmpl - Profil | St 24.10.2018 20:54:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Rozhodl jsem se že vám to trochu (možná) zkomplikuju a přidám k tomu trochu technickýho pohledu.
Sám jsem před 3 lety začal skoro po 20 letech upgradovat svoji výbavu.
Pro představu fenwick Golden Wing GW 70S M-2 1/4- 5/8 oz plus ABU garcia T500F, penn milenium 3m10-30g a penn milenium 2,7m 30-60g a penn prion pr1800. Na můj tenisový loket a utržený vazy v zápěstí už to bylo těžký. Naví po těch letech přece jen už na tom byly trochu hůř, ale po servisu a promazání zase fungujou, jen bych neřekl že na jedničku s hvězdičkou.
Prošel jsem snad všechny navijáky a pruty, nakonec jsem postupně naškudlil a po letech postupně nakupoval - luvias 2510PEH a Certate 2510PEH a pruty k nim. protože tyhle pruty protočí hodně prutohodin a navijákohodin. Jeden mám 2,6m a druhý 2,95,do 28 a 35 gr.
2,6 - na řece v pohodě i na Labi a Ohři v okolí LTM (když mám za sebou a nad hlavou větve a křoví), ale jakmile je tam prostor (plus na rybníky a písáky) tak 2,95.
Pak jsem si vzal na plavacku 3,6 aqualite a k nemu fuego LT 1000 - 130 m 22tky stačí, vytáhl jsem s tím kapry 55, parmy 60 ale i štiku 85. Hodně dělá kombinace prut a naviják. Na občasný procházky s plavačkou nebo šoulačkou to v pohodě stačí. Ale taky záleží na prostředí - tam kde je hodně vázek a je potřeba rybu natvrdo táhnout, je prostě cejtit že to fuego lt nemá tuhý kovový tělo.
Sám momentálně vybírám naviják na ten starej Fenwick na lehkou přívlač.
Ale zpátky k daiwě. Zjednodušeně.
Nový navijáky se liší v principu materiálem těla, materiálem navíjedla s rolničkou, materiálem ozubených kol uvnitř, magsealem a počtem ložisek a jejich velikostí a kvalitou, pochopitelně brzdou - ale to je v podstatě věc počtu a kvality kovových a teflonových podložek v cívce.
Daiwa má materiály zaion a nově levnější a lehčí DS5(ale míň tuhý), tedy kromě železa a hliníku a nově hořčíku v novým existu.
Z těch novejch LT - různá kombinace materiálů má vliv na váhu, ale taky na to jak ten naviják bude tuhej. Většina LT má stejný střeva až po Caldii LT - ozubený kola uvnitř jsou ze slitiny.
Výjimkou jsou Prorex a Ballistic - tam je to kovový. Čili to vevnitř dýl vydrží.
Pokud tedy chci něco kde vydrží střeva a i tělo navijáku - pak vyšší řady - protože tělo i motadlo je buď kov nebo lehčí zaion, případně hořčík.
Pokud chci něco co má kvalitní střeva a kompromis v těle a motadle - asi něco jako prorex nebo ballistic.
Pokud chci něco levnýho - pak LT a níž. Z celý řady LT vychází nejlíp fuego LT. Ostatní jsou na tom hůř za v podstatě stejnou cenu.
Výjimkou je Caldia LT, která má tužší tělo, ale vnitřek stejně jako třeba fuego LT ze slitiny.
Velikost navijáku má vliv na brzdu a potenciální kroucení navijáku - schválně si někde změřte rozdíly mezi velikostma navijáku - jak se liší tlouštkou středovýho trnu na který nasazujete cívku. A pochopitelně počtem podložek v brzdě navijáku.
Pokud zadavatel chce naviják do 3000 a daiwu - tak fuego lt, velikost je na něm.
Na ty zmiňovaný nástrahy bych bral asi 2500D - rozumnej převod a cívka, větší 3000 má stejný tělo a větší cívku. A zase je to o váze.
Já jsem svoje fuego koupil na nf, maj tam i náhradní cívky, i když mi náhradní cívka nějak nechybí - nový navijáky mám s jednou cívkou i na přívlač žiju v pohodě se šňůrou 0,10.
Nový motadlo na lehkou přívlač bude taky jen s jednou cívkou, jen stále nevím jestli to kompromisní nebo to s lepšíma střevama. Protože to bude jen doplňkový, určitě to nebude luvias nebo certate.
Pokud zadavateli nevadí vyšší hmotnost navijáku ať si klidně koupí nekterou kovovou starsi daiwu, pokud možno s kovovýma vnitřnostma - to mu vydrží hodně dlouho.
Pokud chce lehčí naviják - musí si koupit něco jako LT ale musí počítat s kompromisem ve výše uvedených vlastnostech.
HOWGH.
Pokud by někoho zajímalo jak vypadá fuego lt, prorex lt, caldia lt a další lt - najděte si na youtubu videa ivana turnamenta jak dělá jejich rozborku do posledního šroubku.
Nečekám že nový navijáky budou zase sloužit bez ztráty kytičky 20 let, i když u těch dražších aspoň těm 10 rokům věřím.
Penězma se člověk v krematoriu nezahřeje, ale než tam spadne může si i trochu užít.
A poslední rada - když budeš kupovat prut a naviják, tak ať ti umožní si to dát dohromady, dát si na to aspoň 50 metrů toho na co budeš chytat. Ať ti s tím umožní si někde nahodit s tvojí nejtěžší nástrahou, ať ti někdo dělá rybu a zkus si zásek a práci brzdy v odporu (plynulost nastavení,..).
U Voráčka na Palackýho v Praze i u Grofa ve Vrchlabí to tak kdysi fungovalo - včetně toho dojít přímo k vodě.
A úplně poslední rada - cena uvedená na zboží v obchodě není cena pro mně.
Určitě se najde lepší - mimochodem zrovna prut a naviják dohromady v ceně 6000 bych klidně koupil v NF.
Protože když si mám vybrat - koupit tady něco za 8500, co můžu objednat na NF a mám to druhý den doma za 6000,tak není co řešit.
Nzáda - Profil | St 24.10.2018 19:29:06
Nskwor - Profil | St 24.10.2018 16:26:53
NDeawon - Profil | St 24.10.2018 15:15:17
Nyarda_1 - Profil | St 24.10.2018 14:57:29
NDeawon - Profil | St 24.10.2018 13:25:38
Kde to žije - dravci
22:34NBurza na přívlačové nástrahy 33409
22:03NBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
19:01NFotky ryb pouze na přívlač 107179
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
22:03NBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












