Prut na přívlač cca 15g + naviják do 5000-6000Kč

Ještě do srpna jsem vláčel s prutem Delphin Toxic 2,4m 10-35g a navijákem Okuma Ceymar XT 30. Na dovolené jsem si na menší ryby koupil jemnější prut Shimano Catana EX 2,4m 3-14g a tento prut a hlavně gramáž jsem si zamiloval. Tvrdší prut jsem od té doby nevzal do ruky. Chtěl bych Vás proto poprosit o radu na nákup prutu a navijáku trochu vyšší třídy něž právě Catana s těmito parametry: chytám menší rotačky(max do 10g), woblery cca do 10g a gumy s jigy a čeburaškami do 8g. Chytám na menších rybníkách a na Berounce. na Slapy či Orlík budu mít tvrdší prut na težší nástrahy. Chytám od okounů po štiky zatím 60cm. Délka mi vyhovuje 2,4m. Lovím ze břehu. Chtěl bych něco s čím můžu chytat jedničku rotačku, 4,6,8,10g jig + guma do 10cm a zároveň mít dost síly na vytažení např. štiky do 70cm. tedy citlivější špička a tužší spodní část. Gramáž cca 14-18? s tím, že bych navýšil jigy i na 10g a woblery na 12-14g. Okumu vrátím na tužší prut a tak nový naviják jsem zatím koukal Shimano Nasci 3000. Velikost 3000, možnost nákupu náhradní cívky na šňůru. Finance: prut i naviják po cca 2500-3000,-Kč(jak je tu zvykem - vážně mi nenabízejte prut za 8k). Catana je vážně dobrý prut za 900,-Kč a určitě ho budu nadále využívat klidně i na plavačku na zarostlích březích, ale chtěl bych něco trošku lepšího. Oboje bych si určitě nejdříve chtěl vzít do ruky, proto bych preferoval nákup v kameném obchodě (navštěvuji - Chytapust, uhabakuka). Dostanu se po Plzni a po Praze. Děkuji
Autor diskuse: Deawon - Profil , 8.10.2018 dravci - náčiní, doplňky

Ndespo - Profil | St 24.10.2018 11:52:37

Deawon >> kde je skladom na ultegru 2500?

    NBacha - Profil | Út 23.10.2018 19:28:24

    A znáte někdo tohle?

    http://blackbass.cz/rybarske-pruty/pruty-dle-techni​ky/pruty-privlacove?product_id=104

    Parametry dobré. Jeden Favorite jsem měl a šel rychle z domu, protože mám raději na vláčku trošku měkčí pruty.
    Na prut těchto parametrů mám Fin-Nor a nic neřeším.

      NDeawon - Profil | Út 23.10.2018 18:40:30

      Tak civka Nasci 680kc ultegra 999kc a stradic 1500. To jsou slusne palky.

        NP!F - Profil | Út 23.10.2018 9:33:27

        Deawon >> Nahradne diely :c)))

          NVítek - Profil | Po 22.10.2018 21:22:53

          Koukni na proutek nějaký SPRO, také ABU Garcia….? Je toho spousta.

            NDeawon - Profil | Po 22.10.2018 20:28:15

            Tomas Krlin >> Tak mam rozpocet cca 3000Kc plus druha civka kterou chci. Proto tady zadam o rady. Co jsem zatim koukal ja tak Nasci Ultegra a pak asi tri Daiwy. Kde se daji dokoupit civky Shimano a Daiwa?

              NDeawon - Profil | Po 22.10.2018 13:43:22

              Tomas Krlin >> To je sice hezké a děkuji za info, ale bohužel by mě zajímal rozdíl těchto dvou techlologií v praxi? Samozřejmě že zrovna tyto dva navijáky si vezmu do ruky.

                NTomas Krlin - Profil | Po 22.10.2018 13:40:19

                Deawon >> Si to najdi na youtube. Videi rozborek Nasci a Ulteger je na youtube tri prdele...
                Ultegra ma worm shaft, Nasci ma zdvih civky pres kolecko.

                Jinak gratuluji kazdemu ke koupi navijaku za 2800Kc (priklad Ultegry) kdy za uzasnych 1200Kc si muze dokoupit nahradni civku...
                To uz radeji koupit Ryobi Zauber Pro 3000/4000 a civku za par susnu dokoupit.
                Daiwy se daji taky sehnat za levny peniz, ale obcas to trva nekolik tydnu, prej jim tam vladne anarchie...

                Jeste edit: k tomu z vlakna Trapara. Neres nejaky servis, res, co ten navijak vydrzi a dalsi detaily.

                  NBorek-kerob - Profil | Po 22.10.2018 13:40:12

                  Deawon >> hodně štěstí :-)

                    NDeawon - Profil | Po 22.10.2018 13:27:21

                    Borek-kerob >> Za 2500Kč+ očekávám, že taková značka jako Shimano bude nabízet prodej náhradních dílů a nebo alespoň možnost sehnat cívky.

                      NBorek-kerob - Profil | Po 22.10.2018 13:23:27

                      Deawon >> s cívkama problém nemám, k jednomu navijáku mam vždy jednu šňůru, prázdný a nepoužívaný cívky se mi doma spíš hromaděj než že bych sháněl další.

                      ...spíš to bylo takový pošťouchnutí, že u výrobku za pár korun očekáváš servis jako kdybys kupoval to nej na trhu. Za tři roky vláčky s navi této cenové nebudeš shánět díl, ale budeš shánět jinej naviják.

                        NDeawon - Profil | Po 22.10.2018 13:18:16

                        Borek-kerob >> Když mi na ten druhý dáš peníze :) . Je to ale zvláštní, že se takhle špatně shánějí cívky. Chtěl jsem si koupit cívky na Okuma Longbow XT a nesehnal jsem.

                          NBorek-kerob - Profil | Po 22.10.2018 13:16:49

                          Deawon >> tak si kup rovnou dva stejný ... budeš mít dvě cívky a plnou krabičku náhradních dílů...

                            NDeawon - Profil | Po 22.10.2018 13:10:21

                            Esox >> No potřebuju naviják, ke kterému si bez problému koupím další cívku na šňůru a když se mi na něm po třech letech něco rozbije, tak abych si mohl opět bez potíží koupit náhradní díl.

                              NEsox - Profil | Po 22.10.2018 13:03:23

                              Deawon >> vidis a jeden z nejvetsich obchodu v Praze zase tvrdi, ze nemaji Shimano, jelikoz tam je servis na nule. Tak si vyber

                                NDeawon - Profil | Po 22.10.2018 12:37:51

                                Standič >> Docela by mě zajímal rozdíl mezi Nasci a ultegrou. Každý mi radí jinou značku, ale poslední info co mám je, že na Daiwy se špatně shání cívky (chci mít dvě) a v případě závady je problém najít servis.

                                  NStandič - Profil | Po 22.10.2018 12:25:57

                                  Deawon >> legalis, nasci a freams jsem v ruce měl a fuego mi přišlo lepší. Ty další dva jsem v ruce neměl.