Prut na přívlač cca 15g + naviják do 5000-6000Kč

Ještě do srpna jsem vláčel s prutem Delphin Toxic 2,4m 10-35g a navijákem Okuma Ceymar XT 30. Na dovolené jsem si na menší ryby koupil jemnější prut Shimano Catana EX 2,4m 3-14g a tento prut a hlavně gramáž jsem si zamiloval. Tvrdší prut jsem od té doby nevzal do ruky. Chtěl bych Vás proto poprosit o radu na nákup prutu a navijáku trochu vyšší třídy něž právě Catana s těmito parametry: chytám menší rotačky(max do 10g), woblery cca do 10g a gumy s jigy a čeburaškami do 8g. Chytám na menších rybníkách a na Berounce. na Slapy či Orlík budu mít tvrdší prut na težší nástrahy. Chytám od okounů po štiky zatím 60cm. Délka mi vyhovuje 2,4m. Lovím ze břehu. Chtěl bych něco s čím můžu chytat jedničku rotačku, 4,6,8,10g jig + guma do 10cm a zároveň mít dost síly na vytažení např. štiky do 70cm. tedy citlivější špička a tužší spodní část. Gramáž cca 14-18? s tím, že bych navýšil jigy i na 10g a woblery na 12-14g. Okumu vrátím na tužší prut a tak nový naviják jsem zatím koukal Shimano Nasci 3000. Velikost 3000, možnost nákupu náhradní cívky na šňůru. Finance: prut i naviják po cca 2500-3000,-Kč(jak je tu zvykem - vážně mi nenabízejte prut za 8k). Catana je vážně dobrý prut za 900,-Kč a určitě ho budu nadále využívat klidně i na plavačku na zarostlích březích, ale chtěl bych něco trošku lepšího. Oboje bych si určitě nejdříve chtěl vzít do ruky, proto bych preferoval nákup v kameném obchodě (navštěvuji - Chytapust, uhabakuka). Dostanu se po Plzni a po Praze. Děkuji
Autor diskuse: Deawon - Profil , 8.10.2018 dravci - náčiní, doplňky

NStandič - Profil | Po 22.10.2018 12:13:38

Deawon >> fuego 3000

    NDeawon - Profil | Po 22.10.2018 11:50:24

    Zatím vede ta Trapara, ale mám dotaz na naviják. Velikost 3000 + možnost sehnat náhradní cívku. Shimano Nasci nebo Ultegra nebo Daiwa? Cena 2200-3000Kč cca

      NJarin - Profil | Čt 18.10.2018 23:08:40

      Deawon >> A čo toto lacne a mohlo by to splnat Tvoje požiadavky no možno sa mylim = mate niekto skusenosti....
      https://www.lkbaits.cz/volzanka-stalker-2-4m-7-21g/​

        NHrubosh - Profil | Čt 18.10.2018 21:43:35

        Hoj urcite me s teleskopem posle spousta do patricnejch mist ,ale presto ho sem postnu...mam ho 2 roky a sem s nim opravdu spokojenej...dovede udelat svoji praci...je spolehlivej a presnej...pro me ma i prijemnou akci...mam i delicku v tyhle gramazi a uz ji ani neberu...vemu tenhle teleskop...k tomu jinej prut bud jemnejsi nebo tvrdsi s kterym sem ochotnej se tahat a muzu behat kolem vody a mam vlastne jen jeden prut co musim tahat...no nebijte me :)

        https://www.podberak.cz/privlacove-pruty-teleskopic​ke.html?vyrobce=112&fbclid=IwAR2z4rap3bNDY3Vl28j7WO​Upx7P1TLmoW-V9cApPF1Zj_klyHg2aBWBaRls

        btw kupoval sem ho u Habakuka v Beroune...

          NDeawon - Profil | Čt 18.10.2018 14:27:12

          Tak Traparu jsem si vzal do drápy a kvalita je trochu někde jinde. Tuhost takhle na suchu bych řekl také dobrá. Kdyby byla verze 5-20g tak by to bylo ideální. Nákup plánuji až začátkem prosince (bude to dárek k narozeninám+Vánoce), takže ještě budu rád za každou radu.

            NDeawon - Profil | Čt 18.10.2018 14:25:04

            yarda_1 >> Moc to neumím a chodím na nic extra revíry a ještě vždycky na chvilku, takže štika 60cm je zatím můj strop. Na Orlík a Slapy bohužel není čas :(

              Nyarda_1 - Profil | Čt 18.10.2018 14:09:33

              Deawon >> Jasně, to mám stejně, v průměru ryby 30 - 50 cm, ta štika byla výjimka a prut měl co dělat :-)

                NDeawon - Profil | Čt 18.10.2018 12:26:18

                u x a >> V 30 příspěvkách z nichž je polovina ode mě jich asi sto nebude :) . Každý má odzkoušenou jinou značku. Catana je na gumy vážně žvejka, takže ji budu využívat na menší ryby + plavanou. Za chvíli se pojedu mrknout na tu Traparu

                  Nu x a - Profil | Čt 18.10.2018 12:24:29

                  Knapík >> přesně, poměr cena výkon a faktor zábavnosti je nepřekonatelný ...

                    NDeawon - Profil | Čt 18.10.2018 12:24:03

                    yarda_1 >> Já chytám spíše menší ryby Okoun kolem 15-30cm a štiky zatím do 60cm. Těch 40g už se mi zdá papírově moc tvrdé. Chytám na Berounce a rybníkách do 2m, takže jig stačí do max 10-12g + guma. Ale děkuji mrknu se

                      NKnapík - Profil | Čt 18.10.2018 12:03:48

                      u x a >> nakonec zůstane u té Catany a má po problému.

                        Nu x a - Profil | Čt 18.10.2018 12:00:09

                        Knapík >> má tu už asi 100 doporučených prutů,zajimalo by mi co si lovec nakonec z takové hromady vybere..

                          Nyarda_1 - Profil | Čt 18.10.2018 11:55:17

                          Z letoška mám super zkušenost (přesnost, hmotnost, zdolávaní, nahazování) se stejným prutem v 210 cm, od minitloušťů po metrovou štiku, chytám velmi podobné spektrum nástrah. Berounku mám jako domácí řeku, můžu případně nechat vyzkoušet...

                          https://www.nordfishing77.at/daiwa-ballistic-x-240c​m-10-40g-5891

                            NKnapík - Profil | Čt 18.10.2018 9:40:55

                            Deawon - >> kup si tohle a máš vyřešeno ...
                            Predám, nevyužitý prívlačový prút Daiwa Infinity Q Jiggerspin 2,70m 3-18g, stav nového, cena 65EUR/1650Kč
                            Dzano ®Poslat soukromou zprávu., +421907084289

                              NBacha - Profil | Čt 18.10.2018 8:57:58

                              Deawon >> Mám blízko do Mělníka. Vždycky tam zavolám, aby mi na prodejnu vzali to, z čeho si chci vybrat, oni mi zavolají, že to tam je a jdu na to:-))) Naposledy pět stejných teleskopů, ze kterých jsem vybíral dva, páč s teleskopama je problém se stejnou délkou.

                                NDeawon - Profil | Čt 18.10.2018 7:45:53

                                Tomas Krlin >> Co tak zatím slyším, tak si Major Craft zatím chválí. Zrovna ho mají v Berouně u Habakuka, tak tam musím vyrazit.

                                  NTomas Krlin - Profil | Čt 18.10.2018 7:38:59

                                  Deawon >> Uz nekdo neco rikal v jinem vlaknu...
                                  https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=754712

                                  Prvni vec, co me napadla, byla traparna... :D

                                    NMAX 1 - Profil | Po 15.10.2018 20:09:14

                                    Deawon >> Jasné v pohodě.Pokud můžu doporučit.Vem si s sebou kus pletenky spolu s nejpoužívanější např. gumou.Našroubuj si v obchodě naviják s kusem šňůry,navaž gumu někde ji zahákni a zkoušej.Je to mnohem lepší než když jen tak švíháš vzduchem.Holý prut se chová jinak než když je na něm naviják atd...

                                      Nskwor - Profil | Po 15.10.2018 13:59:07

                                      Deawon >> Sotva najdeš obchod, kde bys měl k osahání víc jemných vláčáků. I v tom Berouně je toho dost. Schválně porovnej s víceméně jakýmkoliv jiným obchodem a uvidíš :)