- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut na gumové nástrahy
cca pred rokem jsem zacal z vlackou a pred tim jsem rybaril jen jako kluk na pruty co jsem dostal.
miuly rok po cca 8 lete pauze jsem si udelal papiry a koupil prut
shimano vengeance 2.40m 14-40g
prut celkem v pohode na rozkoukani ale uz by to chelo neco vic na miru.
loni jsem vlacel hlavne rotacky a v prosinci jsem presel na woblery.prut utahnul vse ale u wobleru a vetsich rotacek dostava zabrat.
letos jsem zkousel jigstreamery,gumy a uspechu se dostalo.jig streamery cca 12 cm a gumy do 10cm s cca 5g hlavou.podle meho se pri teto nastraze prut dost prohne kdyz do toho zaberu a nastrahu nevedu tak jak bych potreboval.
otazka zni.co vylozene mam u noveho prutu hledat?pripadne doporuceni na nejaky prut v rozmezi 2000-3000.
jelikoz me chytl lov candatu na gumy a streamery tak bych to rad smeroval k temto nastraham.
podle me shimano vengeance 2.40m 14-40g je takovy prut na vsechno ale na ty gumy a streamery by se mi hodilo neco vic na miru.
jinak problem s rozpoznani zaberu nemam ani od okouna 15cm a tak si myslim ze prut je citlivy tak akorat.zdolal jsem stiku 90cm a malo kdy se mi stane ze by mi ryba spadla kdyz uz ji zaseknu.
procetl jsem vlakna na mrku ale po tak kratke dobe co vlacim nedokazu posoudit nic.
chytam na vodach stojatych a casto maji do 3hkt.proste si jdu po praci zahazet kdyz je energie :)
za kazdou radu vam dekuju .
Petr
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
14x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Bachy - Profil | Pá 9.11.2018 11:39:29
Bachy - Profil | Čt 8.11.2018 15:10:17
Diamond - Profil | Čt 8.11.2018 15:00:12
Hrabě75 - Profil | Čt 8.11.2018 14:37:26
siluri - Profil | Čt 8.11.2018 13:38:35
Martinbati - Profil | Čt 8.11.2018 13:32:18
siluri - Profil | Čt 8.11.2018 13:29:25
boriak - Profil | Čt 8.11.2018 13:04:47
Bachy - Profil | Čt 8.11.2018 12:49:55
Hrabě75 - Profil | Čt 8.11.2018 12:45:51
Bachy - Profil | Čt 8.11.2018 12:01:13
GTdpcfix - Profil | Čt 8.11.2018 8:39:24
A to z duvodu vydrze mensi navijaky bych pri chozeni ze brehu odrovnal za sezonu ci dve:)
Tudis dnes kdyz vybiram prut mam dve podinky...vyvazenost a kvalitni sedlo s rukojeti...odmitam drzt prut za nozku navijaku:)coz me vadi hlavne na vode z kajaku z duvodu slabsiho zaseku.doporucuji dat 10hodinovou vychazku s prutem ktery silne pada na hubu a pak vychazku s vyvzenym prutem:)spousta toho se objasni
mpl - Profil | St 7.11.2018 21:47:11
Dokud jsem mel vlacak s navijakem hodne nad .5kg tak mozna ano. Ale dneska ? Vaha je o dost niz, navic casto taham netypicky gumy spickou dolu a woby a plandy spickou nahoru. A jak psal nofish - dokud neni na prutu nastraha a netahnu ji, tak to vypada uplne jinak.
Zkusili jste si nekdy u navijaku 4000 Krysa podivat se kde je teziste - tedy toho navijaku? Na co vlastne tahate tak velky navijaky ? Kvuli vyvazeni prutu ? Na co tahate v ruce zbytecny dkg ?
Igor - Profil | St 7.11.2018 21:34:41
GTdpcfix - Profil | St 7.11.2018 20:37:52
nofish - Profil | St 7.11.2018 19:30:02
Igor - Profil | St 7.11.2018 19:25:18
nofish - Profil | Út 6.11.2018 10:52:30
On je ten prut každý trošku jiný. Já tehdy chtěl změnu za corteze, a inazuma mi právě připadala dost podobná.
Ono by to chtělo asi mít oba pruty, v jednu dobu, na jednom místě, aby se to fakt dalo srovnávat.
Diamond - Profil | Út 6.11.2018 10:42:13
nofish - Profil | Út 6.11.2018 10:34:50
Kamisori vs inazuma je podle mě něco jako srovnávat fabii a oktávku. Ani jedn není ferari, ale rozdíl poznáš. Kamisoti je tvrdší prut s celkem citlivou špicí, oproti inazumě. U kamisori ohnout spodní díl, znamená táhnout smykem z vody strom, nebo fakt velkou rybu :-) Inazuma je taky fajn prut, najdi si parametry a tam ty rozdíly uvidíš. Třeba okounovou inazumu mám fakt rád.
Kamisori má použité jiné komponenty a hlavně, jak řešíš eva rukojeť, tak je to hloupost. On ten prut vlastně žádnou nemá. Má tohle sedlo a pokud držíš prut jako většina lidí, tak tam nemáš ani korek, ani eva materiál http://jdem.cz/ekfbj5
https://www.splavek.cz/prut-mikado-inazuma-flash-zander-eva-p92-473
https://www.splavek.cz/prut-mikado-kamisori-zander-spin-eva-2-dilny-p1581-6385
Diamond - Profil | Út 6.11.2018 9:59:19
nofish - Profil | Út 6.11.2018 7:06:29
břicholoďoplavec - Profil | Po 5.11.2018 13:14:18
boyscout - Profil | Čt 1.11.2018 16:43:38
GTdpcfix - Profil | Čt 1.11.2018 15:33:02
Palusko - Profil | St 31.10.2018 22:05:56
břicholoďoplavec - Profil | St 31.10.2018 21:25:23
Diamond - Profil | Út 25.9.2018 21:22:31
Diamond - Profil | Út 25.9.2018 21:19:43
Polčis - Profil | Út 25.9.2018 21:14:42
Diamond - Profil | Út 25.9.2018 20:42:05
Tibiik - Profil | Út 25.9.2018 19:50:22
petrikveprik - Profil | Út 25.9.2018 19:41:20
Diamond - Profil | Út 25.9.2018 19:31:47
Kde to žije - dravci
ÚtBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . Skladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17













