- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut na gumové nástrahy
cca pred rokem jsem zacal z vlackou a pred tim jsem rybaril jen jako kluk na pruty co jsem dostal.
miuly rok po cca 8 lete pauze jsem si udelal papiry a koupil prut
shimano vengeance 2.40m 14-40g
prut celkem v pohode na rozkoukani ale uz by to chelo neco vic na miru.
loni jsem vlacel hlavne rotacky a v prosinci jsem presel na woblery.prut utahnul vse ale u wobleru a vetsich rotacek dostava zabrat.
letos jsem zkousel jigstreamery,gumy a uspechu se dostalo.jig streamery cca 12 cm a gumy do 10cm s cca 5g hlavou.podle meho se pri teto nastraze prut dost prohne kdyz do toho zaberu a nastrahu nevedu tak jak bych potreboval.
otazka zni.co vylozene mam u noveho prutu hledat?pripadne doporuceni na nejaky prut v rozmezi 2000-3000.
jelikoz me chytl lov candatu na gumy a streamery tak bych to rad smeroval k temto nastraham.
podle me shimano vengeance 2.40m 14-40g je takovy prut na vsechno ale na ty gumy a streamery by se mi hodilo neco vic na miru.
jinak problem s rozpoznani zaberu nemam ani od okouna 15cm a tak si myslim ze prut je citlivy tak akorat.zdolal jsem stiku 90cm a malo kdy se mi stane ze by mi ryba spadla kdyz uz ji zaseknu.
procetl jsem vlakna na mrku ale po tak kratke dobe co vlacim nedokazu posoudit nic.
chytam na vodach stojatych a casto maji do 3hkt.proste si jdu po praci zahazet kdyz je energie :)
za kazdou radu vam dekuju .
Petr
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
14x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
GTdpcfix - Profil | Út 10.7.2018 18:19:15
ceczubr - Profil | Út 10.7.2018 18:16:16
martcv - Profil | Út 10.7.2018 18:13:40
GTdpcfix - Profil | Út 10.7.2018 18:09:32
Borek-kerob - Profil | Út 10.7.2018 17:54:03
petruccio - Profil | Út 10.7.2018 17:46:43
martcv - Profil | Út 10.7.2018 17:45:40
martcv - Profil | Út 10.7.2018 17:20:02
Ivan. - Profil | Út 10.7.2018 16:31:50
sergej13 - Profil | Út 10.7.2018 16:28:15
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-guide-select-demon-2-45m-8-30g-2
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-guide-select-mamba-2-45m-6-25g-2
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-guide-select-sparky-2-60m-10-35g-2
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-guide-select-veltica-2-60m-7-28g-3
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-x-treme-spinn-2-70m-6-28g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-cxt-cf-x-crossforce-2-44m-7-28g-2
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-cxt-cf-x-crossforce-2-75m-14-35g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-proguide-x-2-45m-7-28g-2
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-proguide-x-2-75m-10-30g-2
nejlepší je si prut osahat, aby selíbil tobě a ne někomu jinému, zkusit jestli ti bude vyhovovat korek, duplon atd...
je to zlomek toho, co najdeš na trhu, je toho mraky a vybírat si prut v dnešní době jen tak na slepo je těžký.
Všeci co ti tady radíme se shodneme na stejné věci, i ak z toho budeš mít zamotanou hlavu, jestli tě to chytne, tak stejně dopadneš jako většina lidí tady, a nezůstaneš u jednoho prutu.
Hodně štěstí při výběru.
skwor - Profil | Út 10.7.2018 16:25:02
GTdpcfix - Profil | Út 10.7.2018 14:53:29
Dneska dobrej prut koupis uz za 2k nekdy i mene...
Mam doma prut za 18k ale stejne tak dobre se mi chyta s prutem za 999kc v akci.
Potadim ti kdyz v obchode neco vemes do ruky a bude se ti to libit tak to vem...neres jestli je za 1000 nebo za 3000
Ty s tim budes chytat a mit z toho dobrej pocit je zaklad aby te to bavilo
Rekni cenu,delku a kde budes chytat a neco ti tady kluci jiste poradi...i ja se pokusim
Kolouš - Profil | Út 10.7.2018 14:26:23
pe_tr 1 - Profil | Út 10.7.2018 14:10:29
ne vlacim dlouho a tak se bojim ze primo v obchode nepoznam co mi bude sedet.
zajedu tam a mrknu na to.
jak se znam tak me tam na neco hned ukecaj :)
vsem diky za odpovedi :)
Kolouš - Profil | Út 10.7.2018 14:00:47
Ještě si dovolím okopírovat svůj příspěvek z jiné diskuze , možná si ho četl a nebude úplně sedět, ale psát to celé znovu nechci :D
Ahoj, pokud jsi opravdu začátečník tak bych volil ,,zlatou střední cestu" - prut délky 2,4-2,7 m a gramáž cca 10-30(40)g - s takovým prutem odchytáš obrovský sortiment nástrah a přijdeš na to co ti vlastně vyhovuje a můžeš se odrazit dál... to je stejné jako feeder,položená,plavačka atd... pokud tě přívlač chytí určitě nezůstaneš u jednoho prutu. Prut na všecko prostě není ani v přívlači :-) Osobně vlastím po letech přívlače pruty 3-12g,5-25g,28-84g a ještě bych jeden proutek užil..(pruty co jsem koupil a prodal raději nepočítám). Nejčastěji ale chytám s prutem 5-25 g ... chytám s ním jak okouny,jelce,boleny,candáty,štiky - ale samozřejmě není ideální na všecko :-)
Je samozřejmě několik bodů podle kterých se dá výběr prutu trochu specifikovat :
1.Cena kterou můžu nebo chci investovat
Osobně raději chvilku pošetřím než bych koupil levný prut s velkou váhou,špatnými vlastnostmi atd...zase neplatí pravidlo že čím dražší tím lepší ale většinou je prut za 5 000,- prostě jinde než prut 1 000 ,- (to je každého věc, mě nevadí dát za prut klidně víc jak 10 000 ,- když s ním budu maximálně spokojený atd...)
2. budu chytat ze břehu (2,4-3 m) nebo plavidla (1,8-2,4m)
To není samozřejmě pravidlo a každý má rád jinou délku (jako ženský :D) ... nepůjdu s prutem 3m chytat ze břehu někam kde je tolik křoví atd..že se ani neotočím natož abych pohodlně nahazoval a chytal.
3.kde budu nejčastěji chytat... řeka,stoják,přehrada,
tady máš jasno - nejčastěji řeka - což vyžaduje tvrdší prut i na menší nástrahy.Ono to vypadá že to ,,moc" neteče ale je rozdíl jestli jdu na řeku nebo stojatou vodu, nástraha prostě bude na řece klást větší odpor
4.typ nástrah - wobler co má 7 cm s velkou lopatkou může klást odpor jako blázen
píšeš jelce,bolena = nástrahy menší a méně potápivé , na bolena spíš s užším tělem takže prut by ti stačil třeba do 15-20 g ale jelikož tam jsou ostatní vlivy takže bych volil zase těch 30g
A určitě taky rád prochytáš jámu s hloubkou 3m jestli tam nečeká nějaký pěkný candát - a neboj candáti neberou jenom za tmy (osobně ani nevím jestli jsem nějakého v noci 22:00+ vyvláčel )
5.akce prutu - tady je to ale hodně o osobních preferencích atd.. prut o kterém někdo řekne jak je rychlý pro mě může být ohebná hadice kterou bych nechtěl chytat ani náhodou ... někdo má rád na gumy pruty měkčí s pomalejší akcí , ale mě třeba naopak vyhovují pruty rychlé..čím více tím lépe (samozřejmě to nesmí být zase tvrdé kopyto)
6.váha prutu - budeš držet prut neustále v ruce.. tak ať není zbytečně těžký
7.vzhled prutu - pro někoho nepodstatná věc - pro mě velice důležitý faktor.. mám rád pruty s korkem ale hlavně s dobrým sedlem navijáku. Není nic horšího než když mě u prutu který držím v ruce X hodin tlačí nějaký závit nebo hrana do dlaně.
ALE základ je : chytat,chytat a chytat .... ono na vše přijde člověk sám a internet sice poradí nicméně rozhodnutí je potom stejně na člověku samotném ...ty s tím prutem budeš chytat..nikdo jiný :)
BTW.
Nevím jestli je to psané alespoň trochu srozumitelně a jestli jsem na něco nezapomněl - gramatiku už neřeším vůbec :D
Palusko - Profil | Út 10.7.2018 12:54:44
Kde to žije - dravci
ÚtBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . Skladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










