Křeslo na feeder

Dobrý den, zde na MRKu je recenze na křeslo Korum Accessory chair. Zajímalo by mne zda jsou zde i jiná křesla ke kterým se dají přidělat i stolečky a držáky prutů? děkuji za rady.Autor diskuse: jdjkhfkdh - Profil , 14.5.2018 feeder - náčiní, doplňky


Které je vaše nejoblíbenější feederové křeslo?

A) Korum Accessory chair66%

B) Fox Matrix Accessory chair4%

C) Cresta Blackthorne Comfort Chair High3%

D) Mivardi Comfort Feeder12%

E) Preston Monster Feeder chair6%

F) Mivardi Feeder Master10%

Od 15.5.2018 hlasovalo 216 čtenářů.

41x v oblíbených a 2x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

NFeederman@ - Profil | Ne 5.1.2020 20:43:42

peterb >> Já myslím úplně přímo, zespodu rohatinek :)

Npeterb - Profil | Ne 5.1.2020 20:34:53

Feederman@ >> Aha ok ale ten ms range vie mat nohy az pod rohatinkami.

NFeederman@ - Profil | Ne 5.1.2020 20:26:48

peterb >> Tohle rameno o kterém píšeš jsem dole v jednom ze zápisů porovnával s tímto řešením :)

Npeterb - Profil | Ne 5.1.2020 18:17:36

Feederman@ >> Niekedy vyrabal korum rameno s nohami volalo sa to xt tripod feeder arm. Je to stabilnejsie ako normalne rameno kedze si ho vies s nohami zapriet o zem. Bohuzial uz to nevyrabaju esteze som ho vtedy kupil :) Ale napriklad ms range ma tiez nieco podobne. V nordu za par eur https://www.nordfishing77.at/ms-range-feederarm-425​1.

NFeederman@ - Profil | Ne 5.1.2020 9:47:50

Ještě takový další návrh na použití těch nových hrazd. V případě, že by se použila jako středová vidlička zavrtávací a dvě zbývající boční jenom jak podpůrné, tak by se po zavrtání středové jenom vytáhly ty podpůrné (klidně i hafo dlouhé na řeku), taky by to nemuselo být špatné :) Já sám někdy tak chytávám, že na dlouhé zavrtávací vidličce na řece mám hrazdu na dva pruty a představa, že mám ještě pod hrazdou zespodu každé rohatinky podpůrné zapřené vidle si myslím, že je dobrá :):)

NFeederman@ - Profil | Ne 5.1.2020 9:38:24

Deawon >> Namísto toho polohovatelného kloubu, co jsem o něm psal níže (použití mezi hrazdu a remeno na střední zahnuté šroubení), by se vlastně dal použit ten nový samostatný adapter s náklonem. To by už ten uhel s jeho použitím mohl sedět na rameno i by to vypadalo lépe :)

NFeederman@ - Profil | Ne 5.1.2020 9:31:44

MarNus >> Ono nejde ani tak o samotné chvění (alespoň teda u mě), záběr člověk pozná, o tom žádná :) Mě jde hlavně o to, že když chytám na dva pruty, dejme tomu kapry, kde jsou ty záběry vysloveně hokejky, že ten prut málem uletí do vody :) tak to není o nějakém chvění, ale o tom, že ti kolikrát i pootočí s ramenem nebo i samotou hrazdou. Plus při manipulaci s jedním z prutů, se kterým zrovna např. něco dělám (plním krmítko, pokládám na hrazdu atd), tak samotný prut na hrazdě není už tak dobře vyvážený a hýbe se to mnohem víc, než nějaké chvění (jako když jsou na hrazdě oba dva pruty, hlavně při záběru). Tyhle všechny pohyby se přenášejí na druhý prut. No při tomhle stylu lovu to není ono :) Alespoň já to chci mít tak, aby to bylo všechno pevné a stabilní (upevněné ke křeslu na kterém člověk sedí to bude všechno mnohem pevnější a stabilnější, než jakýkoliv kaprářský stojan :D:D:D) a taky ať to dobře vypadá :) Ono v reále by to mělo být ještě stabilnější, než to starší Korum rameno, které mělo podpůrné nohy, už jenom proto, že vidličky (v podstatě podpůrné nohy) budou pod samotnýma rohatinkama a ne ve středu hrazdy + moje konkrétní rameno drží na dvou místech.
Fakt při nějakém jemnějším chytání na jeden prut to není potřeba nějak takhle hrotit, na to stačí klidně krátké jednoduché rameno, o které si prut jenom opřeš :)

NMarNus - Profil | So 4.1.2020 22:12:34

Feederman@ >>
A nebude jednodušší si prostě na to chvění ramena zvyknout? Nikdy to není tak strašné, aby člověk nerozlišil záběr od zaklepání křesla. 😋😉😁

NFeederman@ - Profil | So 4.1.2020 21:48:37

Deawon >> Ještě mě napadlo, že by se samotná montáž vidliček a ramene u vody k hrazdě dala urychlit nějakým jedním z těch rychlo-upínáků (QUICK CLICK ADAPTORS)
Ale možná už je to překombinované.
A k těm vidličkám, já bych použil asi tyhle, aby se to k sobě hodilo :)
+ ty nové hrazdy a samotný adapter s náklonem.
Na té fotce těch nových hrazd je vidět, že směr náklonu je daný.
Ale kdo ví, jak je to s tím středovým...

NFeederman@ - Profil | So 4.1.2020 20:41:41

Deawon >> Nebo kdyby ty náklony nešly otáčet, tak by šla použít tahle věcička, kterou bych dal mezi rameno a hrazdu. Tím bych měl dosáhnout správného směru náklonu vidliček.

NFeederman@ - Profil | So 4.1.2020 20:29:23

Deawon >> K tomu tvému vrtění a přenášení pohybu z křesla na rameno...
Mě napadlo to řešit tímhle novým systémem náklonu u nových hrazd od Avid Carpu (mají i samotné adaptéry rovnou na vidličku). Při chytání na dva pruty a použití ramene bych použil tu novou hrazdu se spodním náklonem šroubení pod vrchním závitem na rohatinky (použil bych samozřejmě hrazdu na dva pruty, ta se taky vyrábí ve dvou velikostech). Na to spodní šroubení bych nakroutil dvě vidličky, které bych zapřel o zem, tím pádem by tam měla být určitě větší stabilita.
Nemuselo by to být vůbec špatné, jenom nevím, kolik stupňů to jde naklonit a jestli jde ten náklon natočit do všech stran, aby to šlo udělat tak jak si to představuji.
Jak to bude u nás k dostání půjdu se na to podívat naživo, je možné, že to nebude vůbec použitelné, tak jak bych chtěl, záleží od možnosti natočení toho úhlu. Když už nic jiného, tak minimálně zajímavé řešení na nevím jak stabilní tripod. Snažil jsem se to nějak vysvětlit, nevím, jestli je to srozumitelné :)


NKnecht - Profil | So 4.1.2020 11:46:44

MarNus >> Rybkin už reagoval za mne :) Dobré info! Dík za odkaz.

NDeawon - Profil | Pá 3.1.2020 11:20:21

MarNus >> Je to složitější, ale vyhovuje mi ta délka a jde o minutu než ho nasadím. Pokud to podlad dovolí tak používám vidličky.

NMarNus - Profil | Pá 3.1.2020 11:08:07

Deawon >>
Radili jsme ti koupit to jednoduché rameno, s dvojtým je víc práce. ;))

NDeawon - Profil | Pá 3.1.2020 10:30:45

Tak Inception jsem už konečně vyzkoušel a je pravda, že pohodné oproti Mivardi Quattro moc není, ale pro potřeby aktivního chytání je výborné. Přední rameno Dutch je bytelné, ale hlavně při jemném zimním chytání je na něj výrazně přenáší moje vrtění.

NRybkin - Profil | Pá 3.1.2020 9:53:16

MarNus >> Tak to je dobrá informace,fakt dobrá.
Dík

NMarNus - Profil | Čt 2.1.2020 22:47:53

Knecht >>
Dobrá, omlouvám se, špatně jsem si přečetl tvé zadání. Pokud mě ale oči nezklamou, tak novy5kit od Korum-u zvládne nohy oboje, jak hranaté, tak kulaté, viz fotky v odkazu :
https://www.korum.co.uk/products/chairs-barrows/acc​essory-chair-barrow-kit

NKnecht - Profil | Čt 2.1.2020 18:34:09

Rybkin >> doplňky jsou jiny level. Tam je fakticky zátěž neporovnatelně nižší.
Do těch kulatých kusů jsou univerzální plastové adaptéry, které v poho udrží malé plato nebo rameno, ale třeba pod velkým platem bez opory se už ty platsty vymačkavaji nebo praskají. Držadlo trakaře? Fakt nevím. Ta styčná plocha je relativně malá a páka zas sakramentsky velká :(

NRybkin - Profil | Čt 2.1.2020 18:33:29

Knecht >> Ted koukám na fotku a ty rukojítka tam nepujdou muselo by se to nějak vyšpekulovat

NRybkin - Profil | Čt 2.1.2020 18:29:11

Knecht >> Hele na druhou stranu já k tomu křeslu používám doplnky na kulate nohy a držej:-))

NKnecht - Profil | Čt 2.1.2020 18:26:51

MarNus >> děkuji za reakci. Žel by to šlo použít opravdu jen teoreticky. Ten origo přepravní systém z toho rozloženého křesla udělá plnohodnotný "trakař" takže na tom más šanci převést celé to šapitó, co tahame k vodě. Troley systém je tak na složené křeslo, futral a kbelicek od zavinacu . :(

NKnecht - Profil | Čt 2.1.2020 18:23:50

Rybkin >> a proto sháním fotku, jak vypadaly ty staré rukojeti na hranaté nohy, abych si udělal představu co a jak asi bude potřeba polarit na těch nových :-) tak snad se nějaká dobrá duše podělí...

NMarNus - Profil | Čt 2.1.2020 18:12:08

Knecht >>
Pořád bys ho měl bez problémů převézt na Korum Twin wheeled trolley. Vozil jsem na něm i Preston Monster feeder chair.

NRybkin - Profil | Čt 2.1.2020 18:11:53

Knecht >> Řešim v podstatě to samý.Teoreticky z toho noveho systemu to kolo na to stare křeslo pujde jen ty rukojítka by se museli nějak upravit ty jsou totiž na kulaté nohy a ny starem křeslu jsou hranaté

NKnecht - Profil | Čt 2.1.2020 18:04:36

Nevím, kde nejlépe se poptat, tak zkouším tady - nemáte/nepoužíváte někdo přepravní systém na starší Korun křeslo s hranatýma nohama? Nemůžu ho nikde sehnat, tak pokud byste byl někdo ochotný, mi to nafotit, abych věděl co a jak upravit na nějakém dostupném systému - byl bych velmi povdecny.

NDeawon - Profil | Út 29.10.2019 11:36:50

Řeším ramena na křeslo při použití průtů 3m a 3,6m. Jak dlouhé používáte?
https://www.tackleuk.co.uk/Shop/Coarse-Fishing-Feed​​er-Arms/Preston-Innovations-OffBox-36-XS-Fee​der-Arm​.htm
a nebo
https://www.tackleuk.co.uk/Shop/Coarse-Fishing-Feed​​er-Arms/Preston-Offbox-36-Dutch-Master-Feede​r-Arm.h​tm
Přeci jen to delší zasunu, ale z krátkého už delší nikdy neudělám, takže logicky bych vzal rovnou to delší.

NBery. - Profil | Po 21.10.2019 15:32:12

Deawon >> za tuhle "slevu" asi nemá cenu objednávat ze zahraničí.
Nevím jak je na tom TAckleUK se slevama, ale AD a TFT mají slevy o jejich svátky (bank holliday) a po vánocích taky. Loni a předloni to myslim bylo hned 25.12. Je to 10%. Takže půjde o to jakou cenu nastaví AD až naskladní tohle křeslo, protože poštovné už mají taky 8 liber, stejně jako T-UK. Těch 10% už udělá přes litr rozdíl v ceně na tom co chceš. Ale v UK si kolikrát můžeš přidat do balíku nějaké výprodejové věci za hubičku.
Skladem může nárazově nebýt,ale je to nové křeslo,takže se rychle doplní. Za mě kdybych to chtěl teď nebo pod stromeček,tak to kliknu z ČR. Kdybych neměl problém s tim, že mi to přijde třeba 3.ledna tak bych počkal na cenu v AD a jejich víkendovou slevu (bank holiday bude až 25.12.) nebo můžu přeposlat odkaz na 10%slevu pro nové uživatele (stačí odeslat formulář na jakýkoliv nový mail a kód bude vygenerovaný i pro odesílatele - vás).
Snad jsem to popsal pochopitelně :-)

NDeawon - Profil | Po 21.10.2019 9:00:59

Píši tento dotaz do diskuse Preston, ale raději i sem pro větší dosah.
Už jsem to tady řešil, ale ještě se zeptám. Vybral jsem si křeslo na feeder Preston Inception + nějaké doplňky. Teď hledám, kde koupit. Pokud pominu reklamaci, tak jsem počítal křeslo+dvojité rameno+zadní dvojdržák+držák na deštník v ČR 7212,-Kč a v UK za 6630,-Kč i s dopravou. Počítal jsem 30Kč za libru. Máte zkušenosti i s jinými eshopy? Bývají nějaké Vánoční akce? Pokud ano tušíte kolik ta sleva bývá? Chtěl bych ho objednat abych ho měl do konce listopadu doma a docela se bojím, aby bylo skladem. Teď třeba přes měsíc skladem nebylo + netuším dobu dodání. Děkuji

https://www.tackleuk.co.uk/Shop/CarpFishingChairsSt​​ools/Preston-Innovations-Inception-Feeder-Ch​air.htm​

NDeawon - Profil | Po 30.9.2019 9:22:43

MarNus >> Já se dost vrtím :) , ale chytám i na kamení a v zimě a už se mi nechce obětovat vařicí vodu z párků pro zapíchnutí vidličky do země.

NMarNus - Profil | Ne 29.9.2019 3:43:09

Deawon >>
Hýbají se obě podle toho, jak moc sebou mrskáš na křesle ty. 😀 Řekl bych, že je mezi nimi v tomto případě téměř minimální rozdíl, to zdvojení až tak moc nepomáhá. Jestli chceš něco echt pevného, tak si píchej vidličky. Úplně mimo sezení. 😋

NDeawon - Profil | So 28.9.2019 18:58:54

MarNus >> Funkcne by to bylo super. Ja jen aby se to moc nehybalo.

NMarNus - Profil | Čt 26.9.2019 2:51:44

Deawon >>
Jen samotné nastavování toho dvojitého je voser, s tím jednoduchým si lehce pohneš na noze nahoru anebo dolů povolením jednoho šroubu. Stejně tak funguje sklopení, jeden šroub a hotovo. Na konci chytačky rameno odepneš a na křesle ti zbude držák. Ale nebudu tě přesvědčovat, musíš si na to přijít sám.

NDeawon - Profil | St 25.9.2019 22:03:24

MarNus >> No s tim rychloupinakem snaplock by se mi to libilo vic ale nejak neverim tomu jednoramenu ze to bude drzet. Preci jen to dvoj by melo byt logicky stabilnejsi.

NMarNus - Profil | St 25.9.2019 21:06:46

Deawon >>
Vezmi si rameno, které drží jen v jednom bodě a má rychloupínák. To dvoubodové se hůř seřizuje a po každém chytání ho musíš celé sundat. A mrská se úplně stejně, jeko to jednobodové, věř mi.

NDeawon - Profil | St 25.9.2019 10:13:13

Ona ta nabídka není zase tak velká, takže jsem si cca vybral
https://www.feedershop.cz/preston-inception-feeder-​chair
https://www.feedershop.cz/preston-drzak-offbox36-xs​-feeder-arm
https://www.feedershop.cz/preston-dvojity-penovy-dr​zak-offbox36-double-ripple-bar-short

Ale přeci jen vybírám si dárek už k Vánocům, takže mám čas. Napadá Vás ještě nějaká jiná alternativa? Podmínky polohovatelné vyšší opěradlo, bez područek a možnost připevnit příslušenství (rameno, plato a různé držáky) a líbí se mi i konstrukce noh Preston/Korum, kdy mohu křeslo postavit na na příkřejší břeh.

NFeederman@ - Profil | Út 17.9.2019 18:51:52

Deawon >> To rameno co drží ve dvou bodech snap lock nemá. Když ho tam necháš a nějak složíš křeslo i s ramenem, tak to bude neforemné. Rameno ti bude trčet z boku složeného křesla a zabere více místa + se taky nebude zrovna pohodlně nosit.

A jestli ti můžu ještě doporučit, tak na rameno by jsi mohl použít tuhle podpěru, na jeden prut je ideál. Já ji mám a jsem s ní spokojený.
https://www.chytiljsem.cz/doplnky-ke-kreslum/angle-​adjust-quiver-rod-rest/

NMarNus - Profil | Út 17.9.2019 12:15:57

Upravil jsem cenu, křeslo Monster feeder chair včetně doplňků a Korum twin wheeled trolley v bazaru.

NDeawon - Profil | Út 17.9.2019 9:20:09

Tohle vypadá dobře
https://www.feedershop.cz/preston-drzak-offbox36-xs​-feeder-arm
A má to tu rychlo upínací klipsnu? Tedy SNAPLOCK?
https://www.feedershop.cz/preston-drzak-offbox36-te​lescopic-snaplok-feeder-arm
Tohle ji má, ale musí se to prohýbat jako blázen.

Pro mě by byl ideál abych měl uchcené držáky na křesle a baych ho mohl i s nimi složit a po rozložení křesla u vody pouze nacvaknul přední a zadní hrazdu.

NMKulicka - Profil | Po 16.9.2019 18:26:42

Deawon >> Souhlas dole s klukama, to rameno od Prestonu s dvojitým uchycením drží vcelku dobře. Ta montáž chce trochu cviku. Já mám ještě to delší, ale to už je celkem kus železa. Raději mám vidličky/stojan, ale jsou místa, kde to rameno hodně pomůže.