Krása UL přívlače

Diskuze pro všechny, kdo mají rádi šetrný lov touto krásnou technikou.
Prosím o zdůrazňování šetrnosti lovu, lov na jednoháček bez protihrotu a podobně, děkuji.
Autor diskuse: Bachy - Profil , 23.4.2018 dravci - techniky lovu

Jak velké nejmenší nástrahy na UL přívlač používáte? Komplet včetně všeho.

A) 5cm14%

B) 4cm12%

C) 3cm43%

D) 2cm11%

E) 1cm11%

F) i pod 1cm9%

Od 4.5.2020 hlasovalo 76 čtenářů.

NTarmo - Profil | Ne 17.11.2024 9:11:28

JFisher >>
Pokus o pstruha, vlasec Stroft 0,12 👍

    NBulda 64 - Profil | Ne 17.11.2024 8:21:13

    Ahoj kluci.
    Dají se někde koupit kvalitní háčky na 3g plandy s mikroprotihrotem, nejlépe gamakatsu?.. aby se dal navolit počet ks.. ( případně vámi osvědčené ;-))
    Děkuji pěkně Jirka

      Naleš vavřina - Profil | Pá 18.10.2024 19:06:29

      rybomil >> to neřeš, 😅

        Nrybomil - Profil | Pá 18.10.2024 18:07:27

        Petr123456 >> ten GF BS 243/4-12 nabízíš už cca 2 roky , asi 10 x v bazaru a teď si ho nacpal do všech diskusí. podivný...

          NPetr123456 - Profil | Pá 18.10.2024 1:54:12

          Nabízím kompletní UL sestavu. Prut Giants Fishing gaube Black spin 243cm 4-12g + naviják Daiwa Fuego LT 2500 se šňůrou Shimano Kairiki8 na 6 kg + 50 gumiček, 4 rotačky a 2 woblery.

            NJFisher - Profil | Pá 11.10.2024 17:47:38

            Pokus o pstruha ... Štěstí jako hovado, štiku jsem tu nečekal

              NBachy - Profil | Po 19.8.2024 18:57:26

              Kachna >> Ahoj, přikalené je něco jiného než kalné a i tak má každý jiné hranice. Ale i tak rozhodně má cenu chytat na UL i v úplně kalné vodě.
              UL není ani zdaleka jen o nenápadné prezentaci s tenkým vlascem. I v úplně kalné vodě může být výhodné ulko, z mnoha hledisek, záleží co chceš chytat a proč uvažuješ o UL. Délka prutu může být od 1,5m do klidně 10m+, opět by to chtělo upřesnit. Gramáž je většinou nízká, většinou do nějakých 10g+-, ale kolikrát jde použít třeba i matchka do 25g a podobně. :-)

                NJun!0r - Profil | Pá 9.8.2024 20:13:10

                Nabízím prut Shimano 22 Expride 264UL2 - 1,93m, 2-7g s orig. látkovým obalem pořízený minulý rok na podzim.Osobní předání možné v Praze, Liberci nebo na trase dálnic D10 a D11. Cena dohodou

                  NP3 - Profil | Ne 21.7.2024 12:16:39

                  Zdar borci , může někdo porovnat Shimano adrena 213 3-12g ,Favorite Black Swan 3-12g Light 254cm,Daiwa Tournament AGS UL 220 3,5-14g popřípadě jinou varijantu.Favorite Impulse Tz 251 3-12 už sehnat nejde.Chci to i na větší vody stojak i řeka Morava. Hlavně okoun, tloušť, štika
                  menší candat atd..??

                    Nyarda_1 - Profil | Po 15.7.2024 12:50:12

                    Vydra80 >> Rozpočet? Já jsem třeba spokojený s AJ Masterem 2,07, 0,4 - 3,5 g.

                      NVydra80 - Profil | Ne 14.7.2024 10:22:16

                      zdravím, rád bych dostal tip na kvalitní prut cca 2,10 na pstruhy. Chytám nejraděj na menší rotačku max1, potoky a menší říčky. díky

                        NKachna - Profil | So 6.7.2024 6:50:54

                        aleš vavřina >> Myslel jsem si, že to nebude pravé ořechové. Děkuji Ti za postřeh.

                          Naleš vavřina - Profil | Pá 5.7.2024 21:13:38

                          Kachna >> za mne je lovit v kalne vode na UL opruz co bere to hlavní- rybu si vyhlednout a až pak servírovat malou nástrahy, dle mého je UL hlavně o tom před vlastním záběrem, vidění záběru a prvním vypadu po záběru- dal už to je nuda....

                            NKachna - Profil | Pá 5.7.2024 17:19:49

                            Zdravím. Měl bych dva dotazy, tak mi snad poradíte.
                            Má cenu chytat na UL na permanentně zakalených rybnících, kde ryba nemá šanci nástrahu vidět?
                            Ptám se proto, protože místní rybníky jsou napájeny z polních strouh a jsou celoročně přikalené.
                            A pokud ano, jakou cca sestavu volit?
                            Nemyslím tím konkrétní pruty, ale délku a gramáž.
                            Předem Vám děkuji za rady.

                              NLuger46 - Profil | So 29.6.2024 21:48:26

                              Dneska kousaly a podařil se tripl✌

                                NBulda 64 - Profil | Po 10.6.2024 10:51:55

                                Ahoj příznivci UL.
                                Prodávám 4 proutky na hraní ;"))).
                                Více- burza na přívlačové nástrahy. Díky

                                  NBachy - Profil | So 16.3.2024 22:02:24

                                  rybobuch >> hezká tůňka, na dvanáctku ideální. S takovým vlascem se nadělá nejmíň škod. Když bys nepřipraven trefil velkého a zajel pod ty kořeny, ani 0,18 by nestačila. Takhle s dvanáctkou neuděláš pevnou pavučinu, další překážku. A když se to udělá správně, běžný pstruh nemá váhu urvat v tak malém proudu dvanáctku, ani čtyřicítka ne. :-)

                                    NLuger46 - Profil | So 9.3.2024 16:17:09

                                    Pstruh27 >> šňůru a na konci fluoš

                                      NPstruh27 - Profil | So 9.3.2024 12:17:11

                                      Luger46 >> S preseknutím problém mať určite nebudeš. Neviem teda či chytáš monofil alebo nejakú šnúru. Ak monofil tak určite nejaký s malou prieťažnosťou (low stretch). Ja už roky chytám len na Stroft - buď ABR alebo LS a maximálna spokojnosť. Už mám namotané aj na túto sezónu :-)

                                        Červené karty: Maxwell, MB, Shu-lin, MISO*, Knapík, Iza, Jettys, 1Mara, mascha, F16, Pedro1, GTdpcfix, HonzaV, nofish, pepa-č, Bacha, poldeci, Borek-kerob, Fishky, sasan111, u x a, Monot, punkáč, ExPr3v1t, Nezdvořák Prevít