Krása UL přívlače

Diskuze pro všechny, kdo mají rádi šetrný lov touto krásnou technikou.
Prosím o zdůrazňování šetrnosti lovu, lov na jednoháček bez protihrotu a podobně, děkuji.
Autor diskuse: Bachy - Profil , 23.4.2018 dravci - techniky lovu

Jak velké nejmenší nástrahy na UL přívlač používáte? Komplet včetně všeho.

A) 5cm14%

B) 4cm12%

C) 3cm43%

D) 2cm11%

E) 1cm11%

F) i pod 1cm9%

Od 4.5.2020 hlasovalo 76 čtenářů.

kubas. - Profil | So 10.5.2025 5:24:36

Flip >> Je to tak, ono se vždycky po čase objevuje kolo nesmyslně :-). To je jako s vlascem, pár let zpět to bylo skoro sprosté slovo a dneska mám pocit, že někteří pochopili, k čemu slouží a jak a jsou hrozně překvapení, že to vlastně dává smysl a je to furt funkční a v určitých ohledech nepřekonatelná věc :-).

    Flip - Profil | So 10.5.2025 2:36:14

    kubas. >> Pižón-Míša je legenda. Taky jsem jeden měl. Opět si říkám jak se ten kruh vždycky uzavírá a vše se točí ve spirále. Dříve byl trend všechny pruty zrychlit(nechci hadici, chci expres) a dneska je zase u některých druhů lovu viz TA extra zpomalovat.Konečně rybáři pochopili,že ta rychlost je zase vždycky na úkor něčeho. A stejně tak je to u těch chvějivek. Dnes se zase dostávají do módy. Faktem je to, že už jsou ovšem na jiné kvalitativní úrovni.

      Flip - Profil | So 10.5.2025 2:28:17

      No když už jsem se do těch špejlí zahrabal,tak jsem zjistil,že ve skladu mi zůstaly nějaké komponenty,které by se hodily a vrátím se o pád desítek let zpět,když jsem pruty stavěl. Takže jsem koukal na nějaké blanky a na CMW jsou za docela dobré peníze UL blanky z grafitu Torayca.(RMP Sensum UL Blank) No asi to bude poslední stavba ale jdu do toho.

        kubas. - Profil | Pá 9.5.2025 22:29:16

        Bulda 64 >> Pezon je prostě skvělej, bez diskuze :-).

          Diamond - Profil | Pá 9.5.2025 22:28:09

          kubas. >> jasné, keď to tam nie je tak to tam proste nie je ... 🤷‍♂️ no hádam tá motyka aj spustí ... 😂

            Bulda 64 - Profil | Pá 9.5.2025 22:17:58

            kubas. >>
            Toho starého Pezona mám taky a po jisté úpravě je jeden ze dvou (2. je starý Abu/grafit..) mých nej na malé toky 👍

              kubas. - Profil | Pá 9.5.2025 22:16:15

              Diamond >> K Zodiasu mám vrozený odpor jaksi, nelíbí se mi jak vizuálně, tak ani v ruce asi jako jediné Shimano z té poslední doby :-). A to mam (měl jsem) Expride, Adrenu, Yaseie, Yasei LTD, Lunamis... Vše super, ale ten Zodias prostě ne jaksi :-). Stejně tak mi nesedlo úplně Soare. Stane se :-).

              Jasný, když motyka spustí, bude i recenze ;-).

                Diamond - Profil | Pá 9.5.2025 22:11:21

                kubas. >> každopádne ak by sa ti to podarilo tak malá recenzia tvojich dojmov a pocitov z neho by potešila ... 😉 btw. Zodiasa si neskúšal? Podľa tvojho popisu by ti mohol vyhovovať...

                  kubas. - Profil | Pá 9.5.2025 21:22:25

                  Diamond >> Chystám se na to, až bude chvilka času se na něj mrknout :-). Obávám se, že to stejně bude dost měkké na to co potřebuju, bych potřeboval tu gramáž tak dvojnásobnou ideálně, 10, 12g s trošku rychlejší akci, zároveň s tou zdolávací do paraboly... problém něco takového najít :-).

                    Diamond - Profil | Pá 9.5.2025 21:19:04

                    kubas. >> áno ten Cardiff vyzerá veľmi zaujímavo, tiež si ho všímam, no omakať ho zatiaľ nebolo kde ... 🤷‍♂️

                      kubas. - Profil | Pá 9.5.2025 21:10:58

                      Flip >> Já na pstruhy používám nejvic asi cca 20 let starého Pezona ve 210cm a ne a ne ho vyměnit za něco podobného/lepšího v moderním hávu. Naposledy jsem s ním o víkendu vyndal z 25 zaseklych ryb všech 25 na potoku, odchytam s ním od wobleru, přes rotacku po gumu. Prostě výbornej přít stale. Na gumu čisté mám pak nějakou Azuru. Nemám moc rád ty TA hadice, rád bych toho Pezona výhledově vyměnil, už se o to snažím asi 3 roky a nic lepšího jsem v ruce stejně neměl :-).

                      Na tohle jsem zvědav, zajdu mrknout a možná si to půjčím i k vodě.

                      https://www.velka-ryba.cz/cs/privlacove-pruty/21166-prut-shimano-cardiff-exlead-competition-62l-188m-05-5g-8717009884815.html

                        Diamond - Profil | Pá 9.5.2025 17:17:37

                        Flip >> tá Arena je super! A kámoš s Bluebirdom musí byť tiež spokojný! Oba pruty som plánoval navrhnut ako alternatívu podľa ceny ...

                          Flip - Profil | Pá 9.5.2025 16:55:47

                          Chlapci díky moc všem ale už jsem to vyřešil. Objednal jsem si nový a jeden starší kolegovi přenechám. No snad po vyzkoušení toho nového nebudu litovat.
                          Apropos koupil jsem si Favorite Arena ARN1-602XUL po konzultaci s klukama co chytají závody je prý docela funkční. Přenechám mu jednoho Bluebirda-mimochodem také dobrý proutek. Ale znáte to všichni-někdy si život žádá změnu.😂

                            Diamond - Profil | Pá 9.5.2025 14:14:35

                            Inak na to čo píšeš kľudne aj Delphin Bang NXT, alebo Darx do 5g. Za 30 € pre začiatočníka viac než luxus ... Snáď ma tu teraz neukameňujú ... 🙉

                              Diamond - Profil | Pá 9.5.2025 14:09:41

                              Flip >> je na to nejaký približný rozpočet? Aby sme vedeli kde približne sa pohybujeme ...

                                Diamond - Profil | Pá 9.5.2025 14:08:16

                                aleš vavřina >> som iba reagoval na @Flip že videl Carabusy vo výpredaji niekde ... Áno u tých vyšších rad je cena 150 eur resp. 200 €plus ...

                                  aleš vavřina - Profil | Pá 9.5.2025 14:02:41

                                  Diamond >> cassiopeiu mám a plně potvrzuji, ten Carabus Nano taky.
                                  Ale asi by měla být uvedena cena prutu, tyto modely zrovna nejlevnější nejsou a pokut je to začátečník s UL, tak bych šel do něčeho levnějšího a trochu vyšší gramáž- ti tloušti jsou celkem hmotní a na tekoucí vodě kladou dost odpor jen objemem svého těla.

                                    Diamond - Profil | Pá 9.5.2025 13:42:42

                                    Flip >> Mam Carabus Cassiopeia tuším do 8g, je to jemný prútik, aj iné Carabusy čo som mal v ruke sú skôr typu TA. Tá Cassiopeia sa mi páči v tom že nie je úplná parabola oproti iným Carabusom, ale skôr medium fast až fast. Tých 8g je tam ale dosť nadhodnotených , reálne tak do 5g max ... Veľmi sa mi páčil aj Carabus Nano do 4g, ale to už je takmer parabolický prut a asi najľahší čo som mal v ruke ... Ale začiatočník ho asi nedocení a navyše na jalce by som ja osobne trochu pritvrdil...

                                      Luger46 - Profil | Pá 9.5.2025 13:29:47

                                      Flip >> jestli nechceš moc utrácet mrkni na Westin w3 nebo w2 streetstick 2-10 gr ale ten normalni bez označení finesse. Pokud chceš utrácet mrkni na Hearty rise Halcyon x 1,5-10 gr.

                                        Flip - Profil | Pá 9.5.2025 8:32:48

                                        Pánové mám prosbu. Zblbnul jsem podnájemníka do lovu tloušťů na malé rotačky a nymfy. Kdyby jste prosím měl někdo ve svých bohatých stájích prut,který by stál za hřích, tak mi dejte do SZ vědět. Já jsem si buhužel z dob závodních let vše ze svého skladu vyprášil musel sám jeden loni koupit .V současné chvíli ve svých regálech mám sice hodně prutů ale o něco vyšších gramážích. . Apropos koukal jsem že zlevňovali nějaké klacíky Abbu Carabus ale nevím a neznám co je to zač. V této kategorii mi poněkud ujel vlak.

                                          Diamond - Profil | Út 22.4.2025 9:18:48

                                          Ahojte, vie niekto porovnať pri prutoch Favorite Arena Stream, či ten rozdiel v gramáži jednotlivých prútov napr. 168cm 1-5g , akebo 180cm 2-7g, alebo 198cm 3-10g je iba vďaka väčšej dĺžke, alebo sú tie prúty s vyššou c.w. aj reálne tuhšie, tvrdšie? Nemám to kde fyzicky porovnať a dosť by mi pomohlo ak by niekto mal reálnu skúsenosť, dík

                                            Donrybarios - Profil | Čt 6.2.2025 13:22:20

                                            boticar >> Tak já už ho před časem pustil jednomu fandovi do ABU. A když vidím ceny na tvém odkazu tak celkem lacino :D

                                              boticar - Profil | Čt 6.2.2025 13:00:58

                                              kaprus >> To jako že to řachtá? Komu to vadí, ten tam dá buď gumový kroužek k ozubení zarážky zpětného chodu, nebo si pořídí novou verzi, která je tichá díky přidanému mechanismu. Některé tyto reprodukce jsou také s rychlejším převodem: https://japantackle.com/spinning-reels/abu.html

                                                boticar - Profil | Čt 6.2.2025 12:53:32

                                                Donrybarios >> Cívky jsou vyřešené, prodávají se hliníkové. Mě zatím ta plastová drží, ale je to tím, že tam mám tu vložku pro snížení jejího objemu a střídám jí s hliníkovou.

                                                  Donrybarios - Profil | St 5.2.2025 21:13:59

                                                  boticar >> Měl jsem ho také, po cca 40 letech se mi rozpůlila cívka, holt plast, jinak žádná závada. Na přívlač mi ale přišel pomalý, raději jsem vláčel s šejky BB. To byly úúžasně jednoduché strojky, Abu i Šejk, stačilo v zimě rozebrat, vyprat v perchloru, dát trochu vazelíny a šmytec :))

                                                    kaprus - Profil | St 5.2.2025 15:22:44

                                                    milanpindryc >> Díky, to se mi bude líbit. 3000 dávám na 270😁
                                                    4000 jenom na baldu od 30 g👍

                                                      milanpindryc - Profil | St 5.2.2025 11:30:45

                                                      kaprus >> jo presne, je to malinko mensi nez 2500 idealka na ty kratky ULka.
                                                      Zas na 240prut me pasuje asi vic ta 2500/3000.

                                                        kaprus - Profil | St 5.2.2025 10:11:00

                                                        boticar >> To by ale zvukaři asi nepochopili😁

                                                          boticar - Profil | St 5.2.2025 9:52:40

                                                          Ghoost >> Tenhle typ ABU Cardinal 3 se mi docela osvědčil, životnost mě překvapila pozitivně :D Měnil jsem na tom jednu ze dvou pružinek přesmykače, protože v roce 2022 po 45 letech praskla.

                                                            Červené karty: Maxwell, MB, Shu-lin, MISO*, Knapík, Iza, Jettys, 1Mara, mascha, F16, Pedro1, GTdpcfix, HonzaV, nofish, pepa-č, Bacha, poldeci, Borek-kerob, Fishky, sasan111, u x a, Monot, punkáč, ExPr3v1t, Nezdvořák Prevít