Lov s čihátkem - ťukačka

Zdravím všechny, měl bych dotaz, zda máte někdo z vás zkušenost s lovem s předšpičkovým čihátkem - ťukátkem? Jak nastavit, jak nahazovat apod. Děkuji za odpovědi.
Autor diskuse: Marvinek - Profil , 25.10.2017 všeobecné - techniky lovu

NMarvinek - Profil | Pá 27.10.2017 19:40:33

Zdravím a co tohle ? používáte to někdo ?

    Nmarmyš - Profil | Pá 27.10.2017 19:36:53

    RK >> Proč sekat,když to může udělat ryba za mě.

      Nmarmyš - Profil | Pá 27.10.2017 19:36:14

      sven >> Jsme na jihu,tu to neplatí. Na řece je kde se schovat,třeba pod stromy:-)

        Nmarmyš - Profil | Pá 27.10.2017 19:35:21

        JRC62 >> Mně se to nemotá,ale téměř tak nelovím,jen za silného větru.

          Nsven - Profil | Pá 27.10.2017 19:20:57

          fheavy >> jo tak tomu bych rozumněl... asi mám také nějaký anglánský gen... :-)

            Nfheavy - Profil | Pá 27.10.2017 19:07:33

            sven >> to ne,vymysleli to sciply anglani aby se nenamahali neco davat na silon nebo prut,takze puvodne to vzeslo s pohodlnosti ,ma to logiku nee??

              Nsven - Profil | Pá 27.10.2017 19:00:33

              fheavy >> jí bych si tipnul :-)
              Protože o tom psali na MRKu a Chytej ?
              Co jsem vyhrál ? :-)))

                Nfheavy - Profil | Pá 27.10.2017 16:27:18

                RK >> ta tva montaz je vis co srr....)))
                a jestlipak vis proc se zaclo chytat na feeder misto predspicaku a dalsich pomucek ,,,??

                  NŠtikozubec - Profil | Pá 27.10.2017 16:15:09

                  Caute pouzivam tyhle bohizel bližší foto nemam ale uz bych za jine nemenil
                  Mel jsem i ty stou pruzinkou ale voda jak se tam jednou dostane tak se mi stalo ze pri zaberu jsem seknul tahal rybu a urval to i s cihatkem o spickove ocko takze tyhle ty gumove zatim ok...:-!

                    NRK - Profil | Pá 27.10.2017 15:54:02

                    marmyš >> no a na velkou dálku- jak tu někdo psal, že u feederu si to vypneš a vidíš každej drb.
                    Já osobně na velkou dálku udělám takovou montáž, aby holt udělala práci za mne. Sekatelné záběry nechám na plavačku, houpačku atd.-:)

                      NRK - Profil | Pá 27.10.2017 15:50:03

                      JRC62 >> nikdy se mi to nestalo.

                        NJRC62 - Profil | Pá 27.10.2017 15:20:44

                        marmyš >>
                        To máš pravdu ,ale to už není chytání s předšpičákem,u pádáku se to může omotat kolem prutu

                          Nmarmyš - Profil | Pá 27.10.2017 14:57:30

                          RK >> Tak nějak,jak píšeš. U fídru se narovná špice a co nyní? Sekat? Není to třeba jen popojetí krmítka v proudu? Nebo je to na stojáku jen drbanec od rybky směrem ke mě? U předšpičáku vidíš víc.

                            Nmarmyš - Profil | Pá 27.10.2017 14:54:08

                            sven >> U vody bude dobře,nebudou chodit porybní:-)

                              Nmarmyš - Profil | Pá 27.10.2017 14:52:25

                              JRC62 >> Člověk si poradí,když není blbej. Pokud je nástraha mimo háček,tak stačí policajt mezi očka,stejně to jde do vody komplet i s prutem.

                                NRK - Profil | Pá 27.10.2017 14:10:27

                                Dědek >> Já myslím, že na krátkou vzdálenost na stojáku je dokonce předšpičák citlivější, než feeder. Ono se tady pořád srovnává super feeder, super montáže, super krmení, silony, návazce, nástrahy u feederu, proti všemu špatnému, co používají někteří starší rybáři v klasice. Když budu mít jemnej proutek a vytunim to, tak je vše uplně jinak.
                                Záběry na feederu jsou buď hokejka, nebo různé stupně drbanců. Ekvivalent hokejky je u předšpičáku jízda, nebo viditelné houpání atd. Ale v případě kolikrát nesekatelných drbanců feederu, můžeme u předšpičáku vidět sekatelné plynulé natahování a třeba klesání poldy. Troufám si tvrdit, že nejenže se na to hezky kouká, ale i se to dobře čte.
                                Prostě s tebou souhlasím...-:)

                                  Nladan1303 - Profil | Pá 27.10.2017 13:53:51

                                  sven >> chi,chi

                                    NDědek - Profil | Pá 27.10.2017 13:53:15

                                    marmyš >> :-)))

                                      Nsven - Profil | Pá 27.10.2017 13:52:43

                                      Garys >> :-))