Preston - vše kolem této značky.

Zdravím kolegy a kolegyně rybáři,zde můžete vkládat vše kolem značky Preston.
Autor diskuse: P.Semrád - Profil , 27.9.2017 feeder - náčiní, doplňky

NBear - Profil | Pá 27.9.2024 17:12:24

MrtweyUbrus >> Také jsem si říkal, radši plnopěna než špatný korek.

    NMrtweyUbrus - Profil | Pá 27.9.2024 15:18:48

    Bear >> Na supeře X jsem měl taky strašnej korek samej tmel, to mi přišlo že i Ascension za 1/3 ceny má lepší, nevim proč furt na tom kousku korku výrobci tak lpí, za mě full EVA je nejlepší rukojeť.

      NBear - Profil | Pá 27.9.2024 13:55:40

      Dneska dorazil Preston Supera X Power Float 14 ft, tak se podělím o první dojmy. Naprosto perfektně zpracovaný prut. Fakticky bez jediné poskvrnky v laku, nepřesnosti či podobně. A vzhledem k tomu, že minimalismus mě bere, fakt oceňuji vkusný design.
      Vzhledem k ceně mám rozporuplné pocity ze dvou věcí - jedna časem zmizí, druhá nikolivěk.

      Duplon na rukojeti intenzivně smrdí jak ty nejlevnější kroksy do Vietnamců. To časem pravděpodobně vyprchá, takže to neva. Ale po vybalení tak luxusního prutu to dělá nedobrý dojem.

      Co však nevyprchá a co je na prutu této cenové kategorie na pováženou je (ne)kvalita korku. Tam je toho tmele snad více než korku, pravidelnou přírodní kresbu aby jeden pohledal. Naštěstí je to jen malý kousek na rukojeti, zbytek je duplon. Mít celokorkovou rukojeť této kvality na tak drahém prutu, asi bych plakal...

      Zítra ho půjdu vyzkoušet.

      Majitelé prutů Preston, měl jsem smůlu na korek, nebo to máte také tak?

        NCarlito - Profil | Pá 27.9.2024 8:50:44

        MrtweyUbrus >> jj, chytam s tim tady u sebe. Tim jak tu prvni cast mackam rukou, tak mi tam vzdycky neco zustane, kdyz to taham ven

          NMrtweyUbrus - Profil | Čt 26.9.2024 19:53:24

          Carlito >> Zkoušel jsi to i na řece? Nemám v to moc důvěru když tam to krmení nemá o co držet, navíc ty díry ze spodu.

            NCarlito - Profil | Čt 26.9.2024 16:07:07

            MrtweyUbrus >> jak pise @Sammael . Za se sebe jeste dodam, ze lehce pod okraj toho krmitka to mackam rukou vic na pevno nez pak tu cepicku, co davam nahoru s pomoci formicky.

              NSammael - Profil | Čt 26.9.2024 7:11:31

              MrtweyUbrus >> Banjo by mělo jít i bez formičky, většinou se používá dura flat. Ale tu formičku přesto doporučuji, dostaneš tam více futra.

                NMrtweyUbrus - Profil | St 25.9.2024 21:05:44

                Ahoj, chtěl bych zkusit banjo krmítka, hodně vidím že je borci na videu plní rukou bez formičky, obejdu se bez ní? Dík

                  Nstefan_pista - Profil | St 25.9.2024 10:17:19

                  ahojte, chcem sa vás spýtať, dostal som tip, že Preston robí kvalitné púzdra na prúty. zháňam nejaké (polotuhé) tuhšie púzdro, kde by som dal 3 zložené feeder prúty s väčšími kaprovými navi (typu Daiwa Emblem). poradíte prosím niečo?Ďakujem vopred.napr. toto?
                  https://sklepdrapieznik.pl/40516-pokrowiec-preston-competition-4-rod-holdall-190cm.html

                    Nvicx - Profil | Po 23.9.2024 8:33:46

                    Bear >> Vďaka za info. 👍

                      NBear - Profil | Po 23.9.2024 8:27:39

                      vicx >> Napadlo mě to ještě porovnat s mou stávající matchkou a Preston je při stejné délce 20 gramů těžší. To je holt daň za to "Power"🙂

                        NBear - Profil | Po 23.9.2024 7:08:27

                        vicx >> 194 gramů

                          Nvicx - Profil | Ne 22.9.2024 20:32:03

                          Bear >> náhodou si ju nevážil, prosím ťa? Na webe nie je zmienka o váhe. Dík

                            NBear - Profil | Ne 22.9.2024 19:00:55

                            Jedna horká plavačková novinka, která mě přišla dost draho🤯😁

                            https://www.prestoninnovations.com/en/products/rods-reels/pp-11144

                              Ntomvec - Profil | Čt 12.9.2024 23:10:00

                              Pánové, máte někdo zkušenosti se Supera X pellet waggler 11ft nebo Monster X pellet waggler 11ft? Použití na stoják na násaďáky a stříbrňáky. Jaké mají ty pruty odhozovky? U té Supery uvádějí někde 8g a jinde 2-10g, u toho Monster X jsem viděl 30g, což se mi nezdá.

                                NPateráček - Profil | St 11.9.2024 9:56:47

                                Borci kdyby měl někdo zájem, tak mám jednu volnou superu x 12ft 60g. Prut je nový, u vody 3x

                                  NMufti - Profil | Ne 1.9.2024 21:13:53

                                  Daty >>
                                  Ok. Lebo dosť výrobcov robí prúty rovnakej dĺžky 10-11ft. Akurát tam dajú čarovné slovíčko distance a špice 1,2,3 oz. Ako by prúty bez distance nefungovali správne. Teda len na lov okolo brehu.
                                  Čisto moje chapanie tejto problematiky.

                                    NDaty - Profil | So 31.8.2024 19:19:07

                                    Mufti >> nepsali neco o 40 m? Myslim jsem to tam videl. Coz je dle mne minimim. S 40g,10ft pickerem lovim bez problemu za 40 m.

                                      NMufti - Profil | So 31.8.2024 10:24:53

                                      Bery. >>
                                      Ok. Díki za tip. 👍

                                        NBery. - Profil | So 31.8.2024 8:10:44

                                        Mufti >> preston vetsinou hodi krmitko jako je napsana zatez prutu.
                                        Mam puvodni Superu SL 3,3 a chytam s tim krmitka 20-40 a i malinke 50g a vse v pohode. Vetsinou do 30m protoze dal uz mam jine pruty. Ale treba tech 50g jsem chytal na cca 40m protoze jsem chytal jemne,ve vetru a vetsi hloubce.
                                        Jinak nasadak je na ten prut fakt zabava.