Preston - vše kolem této značky.

Zdravím kolegy a kolegyně rybáři,zde můžete vkládat vše kolem značky Preston.
Autor diskuse: P.Semrád - Profil , 27.9.2017 feeder - náčiní, doplňky

Nmarva2005 - Profil | Út 11.6.2024 17:16:19

ViktorBL >> Zvaž,zvaž.Mně ten prut sedí snad nejlépe ze všech co mám(viz karta).S navi Preston Centris NT520 tvoří skvěle vyvážené kombo.

    NFlip - Profil | Út 11.6.2024 17:08:50

    ViktorBL >> Za mě Preston Monster Xtreme Distance feeder 380cm do 150gr. Nemusíš se bát,že by to byla nějaká neohebná tyč. Velice příjemný prut. Dle mého soudu to slovo distance trochu zavádí.Není to žádný extra katapult ale hodit s ním 70-80 metrů s 0,25 silonem také nevyžaduje žádné nadlidské úsilí. Za ty peníze co teď stojí se určitě vyplatí.
    Na stojáku s tou nejjemnější špičkou chytám i krmítka o váze 30gr. Na řece jsem zkoušel i 100gr a zvládl to také v pohodě.

      NViktorBL - Profil | Út 11.6.2024 16:55:26

      marva2005 >> Je pravda, že mi taky příjde zbytečně dlouhej. Preston nic kratšího s odpovidající vrhací zátěží nenabízí. Délka 3.60 by byla akorát. Zvážím ještě možnost tý Daiwy.

        Nmarva2005 - Profil | Út 11.6.2024 15:58:40

        ViktorBL >> To asi ano,ale ta délka je pro lov na menších řekách,kde je na březích bujná vegetace dost limitující.
        Ale jinak volba prutu super-o tom žádná i když tento model byl asi postaven na jiný typ revíru a způsob lovu.

          NViktorBL - Profil | Út 11.6.2024 15:11:16

          marva2005 >> Děkuju moc za cennou radu. O těhle Daiwách jsem četl plno chvály. Ale chtěl bych zůstat věrný Prestonu. Hodně teď přemýšlím o https://www.nordfishing77.at/cz/preston/preston-distance-master-rod-400cm-100g
          ten by měl vše splňovat.

            Nmarva2005 - Profil | Út 11.6.2024 13:27:43

            ViktorBL >> Za mě je 60g na Ohři málo.I když se dá chytat řeka i s jemnými pruty.Já si na Oharku beru pruty v rozmezí 90-120g a délce 3,30-390 záleží podle místa.
            Jako tip bych ti dal https://www.nordfishing77.at/cz/daiwa/daiwa-nzon-power-feeder-366-cm-100g?hsa_acc=1720095986&hsa_cam=17659614228&hsa_grp=&hsa_ad=&hsa_src=x&hsa_tgt=&hsa_kw=&hsa_mt=&hsa_net=adwords&hsa_ver=3&gad_source=1&
            Opravdu moc příjemný proutek,takový univerzál co obstojí v mnoha situacích.

              NViktorBL - Profil | Út 11.6.2024 8:10:51

              Zdravím, potřeboval bych poradit. Chci začít chytat na řece typu Ohře. Celý život chodím pouze na stojáky, takže s řekou nemám žadný zkušenosti. Pruty mám Supery 60g.
              Moje otázka: Dá se se Superama chytat na řece, nebo budu potřebovat něco tvrdšího a kdyžtak co jiného poradíte.

                NFlip - Profil | St 5.6.2024 22:52:47

                Bery. >> Moc a moc děkuju. Jsi pašák- tohle přesně jsem potřeboval znát.

                  NBery. - Profil | St 5.6.2024 22:34:27

                  Rozdil spicek z Distance masteru a Ascensionu 3,5mm :-)
                  Akci bych musel porovnat,ted si nejsem jistej zda je rozdilna. A jestli 2oz je stejna jako druha 2oz. U spicek ze Supery a z Ascensionu 2,5mm je v akci i tuhosti oznaceni rozdil,ale spice jsou zamenitelne.

                    NBery. - Profil | St 5.6.2024 22:27:08

                    Flip >> tak porovnani spicek z Monstera Xtreme,Distance master a Ascension 3,5mm.
                    Monster ma spicky kratsi,o ocko mene. Druhe spicky tam nejdou uplne zasunout tak hluboko jako original. (Izolepa ukazuje kolik toho bylo uvnitr dilu) Musela by se neoriginalni lehce zabrousit aby tam sedla. Velikost spodnich ocek je stejna u vsech, ale Monster ma vetsi spickove ocka.

                      NMufti - Profil | Po 3.6.2024 12:48:20

                      Flip >> zatiaľ

                        NFlip - Profil | Po 3.6.2024 12:35:01

                        Bery. >> však ještě neumíráme.😊

                          NBery. - Profil | Po 3.6.2024 12:15:30

                          Flip >> promin,predtim jsem byl tesne pred odjezdem do Italie na sumce a pak na tebe zapomnel. Doma to zkusim a cvaknu spicky vedle sebe. Mam Monstera a DM a k nemu nejaky spicky z Ascensionu 😉

                            NFlip - Profil | Po 3.6.2024 9:40:04

                            Již jednou jsem to zde částečně řešil a teď udeřila hodina H na uskutečnění záměru. Mám Monster Xtreme distance 380 . Svělá to kládička podotýkám. Není to žádný extra katapult ale silný a zároveň příjemný prut se kterým lze házet i trochu dále . Chtěl bych ho ovšem vylepšit o špičku 2,o,popř 2,5oz,která se k tomu nedodává. Podle průměru by tam seděly špice z Monsteru, Ascensionu i Ignitionu. Bohužel nemám možnost porovnat velikost oček. Může mi někdo prosím sdělit jak jsou na tom. Pochopitelně nejvíc by mi vyhovovala ta větší očka.

                              NSammael - Profil | Po 3.6.2024 9:18:47

                              machajda >> tu podpěru na plato seženeš u Matrixu. Stojí to okolo 800.

                                Nmachajda - Profil | Ne 2.6.2024 15:43:54

                                Jozef K. >> Jo to je ono, v podstate takhle si to predstavuji. Já tam budu mít ten adapter na nahu natvrdo a ne vyndavací, Dík za foto

                                  NJozef K. - Profil | Ne 2.6.2024 14:25:46

                                  machajda >> nasiel som starsie fotky kde som podpornu nohu riesil aj ja a takymto sposobom.

                                    Nmachajda - Profil | Ne 2.6.2024 12:08:15

                                    Jozef K. >> Buď tak jak kresliš a nebo ten držák otočený o 180° + noha, uvidím. Přijde mi to začátkem týdne. Původně jsem to chtěl udělat jako Tomíno 1988, ale ten adapter je drahý blbě sehnatelný a musel bych ještě upravovat stříšku.

                                      NMartin M. - Profil | Ne 2.6.2024 11:17:59

                                      Jozef K. >> ten uchyt by byl soucast nohy, na plato se to jen vzdy nacvakne i s nohou.

                                        NMartin M. - Profil | Ne 2.6.2024 11:16:03

                                        Tomíno 1988 >> aaaha, to jsem nepochopil ze to jde rozebrat, pak teda super.