Preston - vše kolem této značky.

Zdravím kolegy a kolegyně rybáři,zde můžete vkládat vše kolem značky Preston.
Autor diskuse: P.Semrád - Profil , 27.9.2017 feeder - náčiní, doplňky

Nvicx - Profil | Pá 29.3.2024 19:01:24

Flip >> a hlavne aj tuhý spodok. Ako chceš mať spodok bez očí, keď sa bude ohýbať a pracovať?

    NFlip - Profil | Pá 29.3.2024 19:00:01

    vicx >> A to právě chci předělat trochu ty dva spodní díly. Dokonce se ani nebráním tomu jako u některých prutů to naváděcí očko dát až na druhý díl.
    Mám dojem že to mají i ty Prestony xtreme distance co jsem si objednal. Ale tam už je zase trochu jiná délka blanku.

      Nvicx - Profil | Pá 29.3.2024 18:55:42

      Flip >> tak vymeň iba to, nemusíš meniť celý prút. Alebo ešte jedno, keď to chceš plynulejšie.

        NFlip - Profil | Pá 29.3.2024 18:53:52

        vicx >> relativně levný prut ale hodně dobrý blank ,ze kterého určitě lze dostal víc na odhozu při menší úpravě Je to Browning Argon 360 40-120 gr. Ale už z praxe pozoruju že to navaděcí očko má problémy ten vlasec ze špulky navijáku srovnat. Mám dojem že místo vzpomínaného 25 mm očka by 30mm posazené ve trochu větší vzdálenosti udělalo lepší službu.

          Nvicx - Profil | Pá 29.3.2024 18:45:57

          Flip >> toto sa do nekonečna riešilo v sportex otázke. Keď ten prút hodí 100+, čo pri tých parametroch asi hodí, načo riešiť očká... Čo to máš za blank?

            NFlip - Profil | Pá 29.3.2024 18:36:12

            vicx >> Stavěl jsem vláčecí pruty a tam jako základ posloužil dobře tzv. Fuji new concept za kterého jsi se mohl odrazit a zbytek už doladit podle blanku. Na fídrfšpice jsem nic podobného nenašel,proto sháním informace podle délky,gramáže atd.
            Nechci stavět prut od základu ale u prutu do 120gr v délce 360 cm mi naváděcí očko o průměru 25 mm posazené blízko navijáku připadá z hlediska odhozové vzdálenosti jako trochu brzda.

              NMufti - Profil | Pá 29.3.2024 13:28:43

              vicx >>
              " S Excelom na ryby " 😃

                Nvicx - Profil | Pá 29.3.2024 12:18:49

                Flip >> kopírovať rozloženie očiek je dosť divný postup, špeciálne ak si inde tvrdil, že si sám staval prúty. Sám asi vieš, že hadica bude mať inak rozložené očká ako kolík. Mám pri sebe teraz dva podobné feedre 420cm 200g a jeden na tuším 15 očiek, druhý 11. Ako to môžeš len tak zobrať a hodiť na úplne iný blank?
                Teda spraviť sa to dá, v tom prípade by som kopíroval viac očiek, ako menej. Akurát sa môže ľahko stať, že blank ovešaný zbytočnými očkami sa podstatne spomalí a užívateľsky znehodnotí.

                Veď to sprav jednoducho ako pri stavaní nového prútu. Zaťaž holý blank plnou 2l fľašou na špičke, aby sa ohol ako pri nahadzovaní (alebo menšou, poprípade väčšou váhou, podľa typu a gramáže blanku) a rozlož očká so silonom tak, aby boli pravidelne a uhly lomu silonu boli podobné na vstupe aj výstupe z očka, aj medzi väčšinou očiek. To je práca na pol hodinu.

                Alebo, druhý postup bez práce, čo ignoruje vlastnosti blanku. Zadefinuj si kde chceš mať prvé očko od navijaka a aká bude medzera medzi koncovým a predposledným očkom na špičke.
                Hoď do excelu koncové očko s pozíciou 0. Druhé so vzdialenosťou akú chceš, dajme tomu 10cm. Tretie daj na vzdialenosť vzorec predchádzajúca vzdialenosť krát 1.1 a tak postupuj až k prvému očku od navijaka. Koeficient 1.1 si postupne uprav podľa toho či chceš viac, alebo menej očiek a či sa ti vzdialenosti nebijú so spojkami, alebo želanou vzdialenosťou prvého oka od navijaka. Vyjde na dĺžku prútu napr 1.283 a máš to.
                Napr takto:
                Bunka B1 bude číslo koeficientu 1.1
                B2 bude druhé očko na špici, hodnota 10
                B3 bude ďalšie očko, vzorec =B2*B1
                B4 =B3*B1
                Atď
                Ak chceš meniť koeficient všade naraz, iba ho prepíš v B1

                Ideál je spraviť to v exceli a doladiť ručne, teda skombinovať obe techniky.

                  NFlip - Profil | Pá 29.3.2024 11:15:49

                  Martin M. >> hmm,tak to je škoda. Ta značka mi je sympatická. Když mi Slováci nedodali slíbené Maďary,tak jsem si objednal Preston Monster Xtreme Distance feeder 3,8 m 150g. Bohužel nemůžu ten koncept využít na 360cm. Nevadí okopíruju to podle nějaké jiné značky .

                    NMartin M. - Profil | Pá 29.3.2024 9:32:35

                    Flip >> preston v 360 dela jen mekke pruty do 60g.

                      NFlip - Profil | Pá 29.3.2024 8:57:52

                      Malá korekce zřejmě Preston v téhle řadě 360 cm nedělal. Takže mi postačí jakákoliv řada v téhle délce a v gramáži okolo 100gr.

                        NFlip - Profil | Pá 29.3.2024 8:36:53

                        Přeju dobrý den všem Prestoňákům a měl bych jednu prosbu. Měl by někdo možnost mi u prutu Preston monster distance feeder 360 změřit vzdálenost naváděcího očka od navijáku a jeho průměr ? A napsat počet oček na prutu bez špičky? Chtěl bych si přestavět jeden feeder a neexistuje žádný koncept podle kterého bych ta očka mohl rozmístit. Dík.

                          NVlasta_K - Profil | St 27.3.2024 9:04:33

                          video jen k novému centrisu https://www.youtube.com/watch?v=s08zFojaRhs

                            NBery. - Profil | Út 26.3.2024 4:19:42

                            hechtmrk >> 20kg muzes udelat na 4 kaprech a nebo treba 100 cejnech. Vazi se kazdy vezirek zvlast,postupne. Osobne si myslim ,ze je mnohem horsi ten cejní grupáč , protoze se casteji a vic plaší a pri vazeni je sypeš jak brambory jednoho na druheho.

                              Nhechtmrk - Profil | Po 25.3.2024 23:13:14

                              Martin M. >> no potěš koště, to bych nechtěl vidět vážit a vysýpat.

                                NMartin M. - Profil | Po 25.3.2024 19:54:06

                                hechtmrk >> na anglickych zavodech asi jo, byvaji tam vysledky pres 100kg a pokud je limit 20kg na vezirek, tak tech vezirku potrebujes mnoho. U nas mame povinne 2 vezirky at se deje co se deje.

                                  Nhechtmrk - Profil | Po 25.3.2024 16:33:47

                                  Martin M. >> Martine, to někdo je opravdu schopen namlátit 7 vezírků ryb a sakuje to v tom x hodin?

                                    NOndřej Macků-Maca - Profil | Ne 24.3.2024 20:15:21

                                    Ahoj, kdyby se nekomu hodilo -
                                    Prodam Preston accessory box, stavitelne prihradky - moznost 2,4 nebo 8 prihradek. Mam 4ks, cena 1000/4ks nebo mozno i po 2ks. Cena noveho cca 450,-kc

                                      NMacron - Profil | St 20.3.2024 15:48:14

                                      Martin M. >> popravdě centris za cenu kvalitních navi Daiwa je dost. Nic proti Centrisu

                                        NNever1 - Profil | St 20.3.2024 15:27:41

                                        Martin M. >> Děkuji za info , jen mi napadlo , že by náhrada za 330 C-Drome.