Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

NP!F - Profil | Čt 1.6.2017 16:55:34

poldeci >> Ako ono by okruhla snura bola fasa, ale akonahle ju mas v trochu hrubsej verzii a stoci sa pri zdolavacke, hned vidno, ze je kockata. Realny priemer je tiez blbost, cim to merat?

    Nsmike - Profil | Čt 1.6.2017 16:34:00

    otoš >> to mas jeste od posledne, jak jsme ti dovezli?:-)

      Npoldeci - Profil | Čt 1.6.2017 16:26:34

      otoš >> a vies ze sme tak niekedy chytali,na medený,to si hned vedel koho pytlacka

        Notoš - Profil | Čt 1.6.2017 16:20:47

        poldeci >> ...já to taky neřeším...chytám na válcovaný drát...

          Npoldeci - Profil | Čt 1.6.2017 15:20:03

          P!F >> ja to neriešim ale to sú nekonečné debaty reálny priemer a či je okrúhla

            NP!F - Profil | Čt 1.6.2017 15:17:55

            poldeci >> gulata snura neni ziadna, nie?

              Npoldeci - Profil | Čt 1.6.2017 14:25:29

              P!F >> ešte im spomeň ,že neni guľatá aby potom nahodou nemudrovali v čechách ))

                NŘízek 5,125 - Profil | Čt 1.6.2017 10:08:51

                doktor multiplikator >> j.sladkay - 1.6.2017 10:05:43 >> je mi to jasný, zase ste nás prekabátili:-)

                  Nj.sladkay - Profil | Čt 1.6.2017 10:05:43

                  Řízek 5,125 >> tajne. hadam by sme nevyvazali nase mudrosti na imperialisticky zapad!

                    NŘízek 5,125 - Profil | Čt 1.6.2017 10:01:30

                    P!F >> to vypadá na zázračný výrobek, který prostě musím mít!
                    jsou nějaké indicie, co to vlastně je?

                      NMISO* - Profil | Čt 1.6.2017 9:56:17

                      martcv >> okok

                        Nkubas. - Profil | St 31.5.2017 23:26:06

                        P!F >> Je to možný, v kalné vodě moc nechytám, s nějakým chlupatěním problém nebyl. Zatím mám jen dobrou zkušenost, tak nemám vůbec důvod to řešit... Tím neříkám, že je to nejlepší šňůra, určitě jsou lepší. Teď mám namotanou na pár navijácích i Daiwu J-Braid, tak uvidíme, ve slabších průměrech se docela osvědčila i když deklarovaný průměr je k pousmání :-).

                        Ta Daiwa je moc pěkná šňůra, ale jak říkáš...

                          NP!F - Profil | St 31.5.2017 23:21:51

                          kubas. >> sklamat ma vyslovene sklamala iba jedna seria, hneda 0,32 z velkeho navinu. Ta sa trhala. Problém slicku je kalna voda, za pár dni intenzivneho chytania je chlpata ako najezena macka. Ona sice stale drzi, ale verim tomu, ze nosnost ide dole a nepaci sa mi to.

                          Pouzivam neviem co, kámoš to odniekial objednal. Ma to sakra vacsiu nosnost na priemer a odolnost uplne inde.

                          Edit: stale mam namotanu pp, aj daiwu aj ine, ale hento je kus dalej. Jedine co mi přišlo obdobne je daiwa saltiga, ale 120 euro za klbko snury zatial nedam.

                            Nkubas. - Profil | St 31.5.2017 23:15:24

                            P!F >> Nechytám v podmínkách, kde by šňůra přicházela nějak do kontaktu s šutrama nebo něčím takovým, co by oslabovalo pevnost. Nebo se ti nějak třepí? Chytám ji už dlouho a zatím nikdy nezklamala, nemám důvod měnit... Čím jsi ji nahradil?

                              Nj.sladkay - Profil | St 31.5.2017 23:11:39

                              boyscout >> ok

                                NP!F - Profil | St 31.5.2017 23:10:43

                                boyscout >> pokial tam nemas aspon 20 ociek, tak to ani nefot.

                                  NP!F - Profil | St 31.5.2017 23:09:55

                                  kubas. >> pp slick som definitivne zavrhol, oteruvzdornost je jednoducho na prd.

                                    Nboyscout - Profil | St 31.5.2017 23:07:44

                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 31.5.2017 20:13:28 >> teprve si pro něj pojedu, takže se případně pochlubím až pak. :-)

                                      Nkubas. - Profil | St 31.5.2017 22:41:46

                                      P!F >> Jo, tak teď už tomu rozumím, protože jinak nevidím důvod tam nedal fest silnější FC. Já jsem s 65LB (nebo 50Lb, nejsem si jistej teď) PP8slick trhal 0,70mm FC ve vázce vcelku bez problémů, opakovaně, proto mi to bylo divné tak slabý FC ;-).

                                        NP!F - Profil | St 31.5.2017 22:38:25

                                        kubas. >> v podstate kvoli dosiahnutej hlbke pri trollingu. Ja som to skusat doma na suchu, nebol som schopny to urvat, dva krat prdla udajne 50Lb snura pri utrhavani nastrahy...den pred tym to v pohode udrzalo pri daleko brutalnejsej zdolavacke medzi stromami... Podla mna to fakt bolo tym hakom cez nadvazec.