Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

Npoldeci - Profil | St 31.5.2017 22:36:07

kubas. >> 50lb je nosnost toho fc,50lb snúra je okolo 0,32-0,36 čo je na prívlač ok

    Nu x a - Profil | St 31.5.2017 22:35:02

    martcv >> catana?

      Nkubas. - Profil | St 31.5.2017 22:33:08

      P!F >> Ty jo, tak to bych se já osobně bál chytat s 300g prutem... Mělo to nějaké opodstatnění chytat tam slabý průměr FC?

        NP!F - Profil | St 31.5.2017 22:29:55

        kubas. >> cca, pisanych tusim 0.58

          Nkubas. - Profil | St 31.5.2017 22:23:28

          P!F >> 50LB FC je jakej průměr, 0,60mm cca?

            NP!F - Profil | St 31.5.2017 22:19:08

            MISO* >> tiez som teraz nedavno urval 50Lb fc s rybou, pravdepodobne prehodeny cez trojhak. Kopanec, kopanec ahoj... Sice 300g prut, ale sumec ked zacne robit kotrmelce to urvat vie.

            Co viem, na tej psteuhovke sa vtedy vybralo tych sumcov kvantum... Nikto moc neratal s obludami.

              Nmartcv - Profil | St 31.5.2017 22:13:18

              MISO* >> že se ti to nechce páčit je mi celkem šumák....:-)...prostě to tak bylo

                Nmartcv - Profil | St 31.5.2017 22:07:04

                P!F >> tak nečekal jsem takovou obludu....a on 35g twitch je jak 60g normál....pletenka 0,22mm a 1m fluo...
                a byl to poslední lov toho prutu...při vylovování(vysoký břeh)...jsem z něj udělal cestovní čtyřdíl...:-)...moc jsem ho zaklonil to byla moje chyba
                jako podcenil jsem to...to jo....ale ten prut to dal s přehledem a byl za 15 minut venku...na to že ta ryba měla určitě 50+

                  NMISO* - Profil | St 31.5.2017 21:46:03

                  martcv >> hmmm...nejak sa mi to nechce pacit. ides cielene na velke sumce s prutom do 35g, das na to 06 FC...a ten ti prdne. Aky dlhy bol ten navazec? Kde ti prdol? v ktorej casti? Ak bol preskrabany o kartace, tak je to na nom vidno. "Udelal vypad" a utrhol to? Aku si mal snuru? Nejak sa mi to cele nepaci ;-)))

                    NP!F - Profil | St 31.5.2017 21:42:54

                    martcv >> preco potom s tak slabym prutom?

                      Nmartcv - Profil | St 31.5.2017 21:33:23

                      Pedro1 >> ty sumáky jsem chytal na twitčovej prut do 25...ptetenku 0,12mm a žádnýho jsem netahal dýl jak 20 minut....ale z lodě na něj podle mě působíš větší silou...nedal jsem jim metr zadarmo

                        Nmartcv - Profil | St 31.5.2017 21:29:26

                        P!F >> je to pod přehradou a napadaly tam zezhora při povodních...ten rok se jich tam chytilo přez 30 ks....nej cca 220cm....možná to upálil přez kartáče....je to nějakej muškařskej FC....drží jako kráva....normálně jsem ho zvednul až na hladinu a zastavil na fleku....ale pak jsem mu to měl povolit...jak udělal další výpad, tak jsem seděl na prdeli....šel jsem na ně cíleně...věděl jsem o nich

                          NPedro1 - Profil | St 31.5.2017 21:23:33

                          martcv >> Tohle je taky extrém.Už jenom to,ze na 35 g prut das 0,60 mm FC.To nejde utrhnout ani přes prut do 300 g.
                          Z lodě na volné vodě vytahnes cokoliv i na 0,20 mm vlasec.Akorát tam budeš dlouho a nemusíš rybu nikam tahat,ona si přitáhne Tebe.

                            NP!F - Profil | St 31.5.2017 21:20:03

                            martcv >> kuwa revir snov, 0,6 fc na P vode, musite tam mat potocaky ako noha!

                            Aky Fc? Myslim znacku, ja nie som fyzicky schopny urvat 0,6 fc neposkodeny cez prut...

                              Nmartcv - Profil | St 31.5.2017 20:59:16

                              Pedro1 >> přesně.....když máš prostor tak ti 30g stačí...já mám nej sumce 198cm na pstruhovce s prutem 35g twitč...20 minut před tímhle jsem tam měl podobnýho a šel do jedinýho stromu co tam byl...při pokusu o zastavení mi prdnul návazec 0,60mm fluokarbon
                              jinak mám většinu sumců do 180cm při lovu candátů na 25g prut , ale z boutu nebo lodě...tam máš jinej úhel

                                NPedro1 - Profil | St 31.5.2017 20:42:10

                                Všechno to je o vodě.Jak je velká,jak hodne teče,kolik vazek,kolik místa,jak vypadá břeh,.....,tohle je to rozhodující při výběru prutu.

                                  Nbowman - Profil | St 31.5.2017 20:31:47

                                  Kolouš >> To je v pořádku.Jsou to výborná očka.Já jen pro pořádek :o))

                                    Nj.sladkay - Profil | St 31.5.2017 20:17:17

                                    P!F >> ano, aby som konecne mohol zavidiet aj ja !

                                      NP!F - Profil | St 31.5.2017 20:15:33

                                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 31.5.2017 20:13:28 >> sa bojis, ze bude mat viac ociek ako ty?

                                        Nj.sladkay - Profil | St 31.5.2017 20:13:28

                                        boyscout >> no ukaz