Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

NP!F - Profil | St 31.5.2017 20:00:24

GTdpcfix >> 30g je relativne jemna palica, co ja viem k comu to prirovnat... Asi ako 50g shimano, mozno este jemnejsia spica. Akoze na tu gramáž znesie dost, ale po pravde na hlavny tak Dunaja si ho neberiem na zubace, lebo je slaby...

    NGTdpcfix - Profil | St 31.5.2017 19:54:31

    P!F >> nevim no ma toho prave jako ze natahano dost no.ja prave bychazim.z to ze by me zajimalo jak vypada 90g od harrisna kdyz s 30g se chodi na sumce😂

      NP!F - Profil | St 31.5.2017 19:51:51

      GTdpcfix >> ty brdo, kolko ho tahal? Rovnaku udicu mám, ale pri rybe 150+ som uplny statista a pokial neviem ist za rybou dole prudom tak som bez sance.

      Ja si myslim, ze na velku rybu je bohuzial aj ten 90g malo.

        Nboyscout - Profil | St 31.5.2017 19:21:43

        GTdpcfix >> zdar Tome... já to mám hlavně kvůli nástrahám které na něm tahám. Přece jen 30 g prut by možná stačil i na zdolání štiky 125+ , ale nástrahy 60g+ se s ním odhazují asi dost těžce,nemluvě o proseknutí trojháků 3/0+ do tvrdé tlamy :-)

          NKolouš - Profil | St 31.5.2017 18:56:34

          bowman >> Jistě že Torzite ..😊 mám je na dvou prutech tak jsem nechtěl trhat partu 😊

            Npoldeci - Profil | St 31.5.2017 18:52:45

            mazar >> jasne uznávam,aj ja ak by som mal žraloka vo vani/max 3m, vacsi sa nezmestí )/ tak ho určite zdolám ale treba sa debatovať komplexnejšie tj.,že toto je taká anomália,ktorá bežná určite nie je-ak pojde chytať niekde inde tak ho osvieti tak či tak,či?
            preto ja by som takú udicu určite nikomu nedoporučil

              NGTdpcfix - Profil | St 31.5.2017 18:47:30

              poldeci >> rozumim ti ja nerikam ze to je dobre jen ze znam cloveka co takhle chyta...samotnymu mi to moc nejde do hlavy...

                Nmazar - Profil | St 31.5.2017 18:47:28

                poldeci >> Tak pokud se budeme bavit o první větě, tak byla napsána, tak jak jsem reagoval. Řeknu to asi takhle, já bych si 30 g prut na sumce nikdy nekoupil a také je nutno dodat, že ta řeka o které kolega mluví se nedá srovnávat s těmi co tam máte vy. Ale pravidelně je chytá ať máš na to názor jakýkoliv.....

                  Npoldeci - Profil | St 31.5.2017 18:46:36

                  GTdpcfix >> žiadne ale neni ))

                    NGTdpcfix - Profil | St 31.5.2017 18:46:22

                    smike >> 😂😂😂to uz prehanis ....jeho jemeno je zakazano vyslovovat😂

                      NGTdpcfix - Profil | St 31.5.2017 18:45:35

                      poldeci >> na veverku jako tajmen😂

                        NGTdpcfix - Profil | St 31.5.2017 18:45:12

                        mazar >> tak jako ja ten prut nevidel,nemel a taky se mi to zda malo i kdyby byl tvrdsi ale vim ze s jinym nejezdi tak jsem z toho jelen...on me to poldeci dava sezrat za ty snury 😂ale urcite to nemysli zle...to co pise smysl dava i me ale...

                          Npoldeci - Profil | St 31.5.2017 18:44:57

                          smike >> na čivavu

                            Nsmike - Profil | St 31.5.2017 18:44:15

                            poldeci >> na uhore:-)

                              Npoldeci - Profil | St 31.5.2017 18:42:30

                              mazar >> celá veta tak ale napísaná nebola,teda ak chápeš písaný text,čítaj s porozumením prosím

                                Nsmike - Profil | St 31.5.2017 18:42:24

                                GTdpcfix >> a nejmenuje se ten borec bachy?:-)))

                                  Npoldeci - Profil | St 31.5.2017 18:39:45

                                  GTdpcfix >> 30 sa na sumce nehodí!
                                  ten lov potom vyzerá tak,že minimálne trištvte hodinu brzda na motýle...,s rybou sa treba pobiť hneď od začiatku a to sa bohužiaľ s takým slabím prútom nedá,za mňa je to neúcta k samotnej rybe,ta by mala byť zdolaná čo najjednoduchšie a najrýchlejšie

                                    Nmazar - Profil | St 31.5.2017 18:36:49

                                    GTdpcfix >> A máš to... Prostě se tahat nedají :).

                                      NGTdpcfix - Profil | St 31.5.2017 18:36:22

                                      poldeci >> nevim do toho se chystam nahlednout az letos trosicku pres leto ale vim ze je to jeho hlavni prut na sumiky samotneho me ta gramaz 30 g desi ale o tomhle js vim kupovy ja mam jinou cilovou...kazdopadne on s nim chodi cilene ale jestli se 30g chodi na sumce co je pak ta 90g?

                                        Npoldeci - Profil | St 31.5.2017 18:35:52

                                        smike >> presne tak,na žížalku ))