Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

smike - Profil | St 31.5.2017 18:33:10

GTdpcfix >> takove ryby stejne plech nebo wob moc nechteji.ty jenom na poradny kus masa:-)

    poldeci - Profil | St 31.5.2017 18:28:04

    GTdpcfix >> pravidelne sa take ryby s takým prútom ťahať nedajú,teda dajú podseknute skoro bez pohybu
    raz som stretol v taliansku československú vypravu chalanov tu z mrku,prvé keď som videl udice tak padla otázka či prišli na zubáče...o rok som ich stretol znova,všetci do jedného radikálne pritvrdili a to mali harrisony skoro o trojnásobok viac/ten prvý krát/

      GTdpcfix - Profil | St 31.5.2017 18:16:01

      poldeci >> nevim nejvetsiho na to ma 181cm...to uz zase neni sumecek ale jinak ryby z reky okolo 150 bezne....ale ja ten prut v ruce nemel ....

        poldeci - Profil | St 31.5.2017 18:09:24

        GTdpcfix >> sumčeky )

          GTdpcfix - Profil | St 31.5.2017 18:02:59

          boyscout >> ahoj honzo.harika 90 g?to uz mas na more?ted jsme se bavil se znamym ten ma harrisona 30g a chodi s nim na sumce

            bowman - Profil | St 31.5.2017 17:55:20

            Kolouš >> To jsi ale měl v nabídce očka Fuji Torzite že?? Já bych šel do toho Morethana ale v 30-70gr.Je to lehoučký a bude s tím příjemné chytání.

              boyscout - Profil | St 31.5.2017 17:17:27

              Kolouš >> tak nevím u koho. Já si teď nechal poskládat Harrisona 90g přesně na míru v provedení pro multík (takže víc oček než klasika) a rozhodně nebudu platit přes 10 :-)

                Kolouš - Profil | St 31.5.2017 16:39:13

                boyscout >>Bude to vic nez 10 😊 uz jsem 2 poptávky udělal.

                  boyscout - Profil | St 31.5.2017 15:38:23

                  smike >> to je pravda. Když si ho nechá postavit přesně na míru, tak to nebude ani za těch 10 :-)

                    smike - Profil | St 31.5.2017 15:32:18

                    Kolouš >> davat skoro 10 za serioveho draka je nesmysl

                      Kolouš - Profil | St 31.5.2017 13:46:01

                      Jako ten dragon nevypadá špatně bohužel zkušenosti nejsou a do prodejny v Novém Jičíně to mám 4h cesty...

                        jaka - Profil | St 31.5.2017 10:52:01

                        Já si teď oblíbil ten novej salt ccs od SG za ty rachy je to parádní klacek, a dokonce ta divná rukojeť mi i padne do ruky, mám na tom poměrně těžkej naviják 310gr, ale tím že je klacek na svou dýlku a gramáž docela lehkej, tak mi to sedí do ruky zatím nejlíp z prutů co jsem v týhle gramáž měl SAVAGE-GEAR-Salt ccs-279cm-15-42g

                        Nemá třeba trnovku, jako starej model, ale to tak nějak nepostrádám a je o 60gr lehčí. Mám na něj zatím několik pstruhů, a pracuje výborně, daleko nahazuje, za mě výborná užitná hodnota.

                          MISO* - Profil | St 31.5.2017 10:28:53

                          Kolouš >> dragonov mam niekolko, aj podobne gramaze, ale v nizsich cenovych kategoriach. su to podla mna dobre pruty. Tento co uvadzas vyzera skvele, pre mna zbytocne drahy, nemyslim, ze cenovy rozdiel 100-150 EUR by mi poskytol o tolko vacsi komfort. dizajn krasny, komponenty skvele. Myslim, ze to bude vyborny prut.

                            Orion24 - Profil | St 31.5.2017 10:23:16

                            Kolouš >> Hmka su paradne....ak je za dobru cenu.....nevahal by som

                              Kolouš - Profil | St 31.5.2017 10:20:37

                              Dostal jsem ještě další typ na proutek, ale s touto firmou nemám vůbec žádné zkušenosti tak prosím o nějaké info... Prut Dragon HM-X Flash 2,60m 14-42g - je za celkem zajímavou cenu.

                                boticar - Profil | Čt 27.4.2017 12:59:26

                                u x a >> Jednou na závodech jsem svůj sklolaminátový superzávodní speciál mikromrdkáč zhotovený z muškařského blanku Sona a feederové špičky odložil v kopřivách a hledal jsem ho potom asi půl hodiny. Takže i já už vím, že nějaké výhody bílý prut má, přinejmenším pro poloslepé rybáře. Ještě že zatím nepotřebuji červenobílý prut.

                                  u x a - Profil | St 26.4.2017 22:22:53

                                  boticar >> kdyby si měl bílej prut tak se ti to nestalo!!

                                    j.sladkay - Profil | St 26.4.2017 9:31:59

                                    mir999 >> hej. sak tiez si myslim, ze ti to doma musi zavadzat :))

                                      mir999 - Profil | St 26.4.2017 9:28:54

                                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 26.4.2017 8:45:02 >> este nie, ak budem doma tak cez vikend, nech sa toho uz zbavim :)

                                        rybomil - Profil | St 26.4.2017 8:55:00

                                        A co ten drakouš iron lord v burze přívlače? Za mě libovej..........................ikdyž už dlouho nejsem příznivec drakoušů :-)