Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

j.sladkay - Profil | St 26.4.2017 8:45:02

mir999 >> ci je zalakovane ? :)

    mir999 - Profil | St 26.4.2017 8:40:25

    doktor multiplikator >> j.sladkay - 26.4.2017 8:36:45 >> co ci uz? skus rozkodovat

      boticar - Profil | St 26.4.2017 8:37:54

      eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 19.4.2017 12:43:04 >> Vloni jsem z lodě chytal jednou na Slapech a nastalo přesně to, co jsi popsal. Vysoká a široká kajutová loď se kousek od nás vytočila, kolega naštěstí na zádi včas narovnal loď proti vlně. Výsledkem byla plná loď vody, mokrej jsem byl celej, foťák šel do kopru, ... Kdyby to nesrovnal, tak by to byla asi ještě větší zábava ... Přitom to nebyla žádná bárka, chytal jsem většinou z menších plavidel.

        j.sladkay - Profil | St 26.4.2017 8:36:45

        mir999 >> už ? :)

          mir999 - Profil | St 26.4.2017 7:52:32

          za tie prachy postavis CTS elite 2 oz, na to co pises by ti pasoval.

            jaka - Profil | St 19.4.2017 16:27:54

            eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 19.4.2017 12:43:04 >> Na mě tam jednou najížděl blbec na lyžích, přesně se radoval, že na mě může najíždět a následně mě sprchovat. Byl jsem mimo výseč pro ně určenou. Měl jsem sebou ale cajk na sumco vláčku, tak jsem taky udělal velkou legraci a při jednom z nájezdů jsem proti němu vyslal okovanýho 17cm woba, pochopil.

              petrikveprik - Profil | St 19.4.2017 14:06:06

              jaka >> :-)) vidíš to mě nenapadlo.

                jaka - Profil | St 19.4.2017 13:17:01

                GTdpcfix >> Neutřel, maj to jako sport :-)

                  Bacha - Profil | St 19.4.2017 13:02:47

                  Borek-kerob >> Maskáče taky nenosim:-))) A s tím prutem proti nebi, nikdy jsem to exaktně nezkoušel. Někdy se zeptám nějaké ryby, bude-li se mnou chtít mluvit:-)

                    petrikveprik - Profil | St 19.4.2017 12:43:04

                    jaka >> tak tomuto docela rozumím (už). Nemám zkušenosti z žádné "větší" vody.....ale loni jsem byl s tou svojí kocábkou na orlíku a to co jsem zažil tam....až mě i chytání přestalo bavit. Ne že by Tě nebylo vidět, někteří machýrci měli náramnou srandu že najížděli na silných lodích blízko a a těsně před to stočili. Byla to strašná prdel, jakože vlny. To že jsem se málem posral z toho, že to neutočí a přejedou nás (v lodi jsem měl 5let syna) to asi ještě tu srandu asi umocňovalo. Od břehu jsem nejezdil víc jak 20m... ale na orlíku je málo místa a pár čuráčků na silných lodí s vygumovanou hlavou by nejraději jezdila i po břehu. Jsem rád, že jsem nikoho z těchto na břehu nepotkal....asi bych teď psal z vězení. Jo a pak chvilku na to šla zpráva že nějaký idiot na skůtru přejel člun s fotříkem a dcerkou...:-(

                      GTdpcfix - Profil | St 19.4.2017 12:38:26

                      jaka >> vyborne...dekuji myslel jsem si ze nejak takhle to bude...vim ze zkusenosti mas veliky a myslism ze jsi ted ty rejpaly celkem urtel!

                        jaka - Profil | St 19.4.2017 12:13:52

                        GTdpcfix >> Běžně nosím i u nás v zimních měsících na kajak Fladena s fluozeleným vrškem. Důvod je bezpečnost a holt občas někoho upozorním snáž na svůj flek, ale tam kde chytám, je to už stejně pasé... Prostě nemám strach, že se s kajakem převrátím, ale mám strach z pitomců co se nevěnujou plně řízení lodě. V Norsku je to ještě markantnější, lodě sou tam velký rychlý a zapomenout se může každej. Měl bych samo uhnout, ale vím že občas jsou situace, kdy se člověk zapomene a ty lodě fakt frčej rychle. Takže když na mě zatroubí o několik set metrů dřív mám šanci uhnout. Zažili jsme se Zoidem docela dost pernejch chvilek a půlky sem měl stažený vždycky pořádně. Loni to jedna sádkařská loď vzala na Maschu na kajaku, pravděpodobně ho vůbec neviděli. Mascha ho měl za zády, foukal vítr, taky včas nemohl slyšet ani motor, nakonec si ho všim a stih o kousek uhnout. Loď ho minula na dýlku kajaku. S klukama sme to sledovali se zatajeným dechem a nemohli jsme nic. Takže využiju jakoukoliv možnost na sebe upozornit na vodě.

                          Borek-kerob - Profil | St 19.4.2017 11:57:10

                          Bacha >> někdo má odpor k bílejm věcem do přírody, já bych zase na sebe nevzal maskáče - a to ani do přírody a ani kdykoliv jindy a jinde. Každej to má hozený jinak... mimochodem proti nebi, bude bílej prut mnohem mín nápadnej, než tmavej...

                            Bacha - Profil | St 19.4.2017 11:31:45

                            Modrý šílenec >> Já mám prostě k bílým věcem do přírody odpor:-) Ani na zimu do lesa jsem si nepořídil bílý maskáč. Bílá zvířata, ne všechny samozřejmě, mívají v přírodě smůlu.
                            Ale ať si každý loví čím chce, je to každého věc, jen jsem vyjádřil svůj názor. Tak mě napadá, že na moři z lodě při pilkrování na hloubce by mi asi bílý prut vadil nejméně. A je pravda, prásknu to na sebe, že jsem leta používal Stradic a ten je bílý. Už ho nemám a málem jsem zapomněl:-)

                              Modrý šílenec - Profil | St 19.4.2017 7:30:32

                              Bacha >> To je možné, ale třeba prut ABU Garcia serie Veritas je taky bílí a již se prodává několik let po celém světě :-)) Možná na potocích to má vliv, ale jinak je to OK. Pokud bych měl něco doporučit na těžkou přívlač, tak třeba Veritas V2 922M 15-38g Cast ;-))

                                GTdpcfix - Profil | Út 18.4.2017 23:16:18

                                u x a >> tak ja myslim ze Kuba chyta dost dlouho na to aby vedel co a kde si muze dovolit a pochybuji ze s tim prutem bude chytat tlouste v tunce😂
                                Mimo jine co jsem drzel v ruce na vystave od Hearty Rise bylo celkem porno...teda ne celkem ale hodne porno

                                  u x a - Profil | Út 18.4.2017 22:50:18

                                  GTdpcfix >> Už Karel Liška varoval před jakýmkoliv bílým doplňkem na rybách. I límec bílé košile zastrkával pod svetr.:-))

                                    GTdpcfix - Profil | Út 18.4.2017 22:38:35

                                    jaka >> muzu se zeptat proc potrebujes byt na vode identifikovatelnej na vetsi vzdalenost pls?diky

                                      PepanD - Profil | Út 18.4.2017 20:31:49

                                      boyscout >> Prdlajs. Ta se měla zvednout až po odhalení..:-))

                                        boyscout - Profil | Út 18.4.2017 20:28:02

                                        PepanD >> ty chceš ukazovat babám schválně sklopenou zarážku? :-)