Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

NPepanD - Profil | Út 18.4.2017 20:03:31

boyscout >> Máš jí mít sklopenou..:-))

    Nboyscout - Profil | Út 18.4.2017 19:53:13

    PepanD >> a jak by mohli spadnout přes zarážku? :-)

      NPepanD - Profil | Ne 16.4.2017 12:14:18

      otoš >> Tak to jsi prošfih možnost......To já bych je nechal schválně spadnout před nima..:-))

        Notoš - Profil | Ne 16.4.2017 12:03:18

        Piskořík >> ...já jsem si jednou zalepil černou izolačkou trencle k tělu...pořád mi sklouzávaly (prasklá guma)..Všude kolem mě byly kozaté baby, takže jinak to ani nešlo...Jako rybolovnou techniku jsem prováděl šmírovací šoulačku...

          NPiskořík - Profil | Ne 16.4.2017 11:46:35

          u x a >> Trendy jsou různé a podivná individua najdeš v každé rybolovné technice... někteří vláčkaři si třeba přelepují bradavky černou izolačkou a nebo se fotí s Bučkovou.... ;o)

            Nu x a - Profil | Ne 16.4.2017 11:19:11

            skwor >> kapraří mají teď v módě dělat fotky obludných kapř za tmy,je to asi poslední foto před převozem na soukromák..je to ale jen můj názor.. Halelůja!!

              Nskwor - Profil | Ne 16.4.2017 8:37:04

              u x a >> Ve světě kaprařů je mnoho věcí jinak. Minule to i jeden hellyeah přiznal v Plkárně.

                Njaka - Profil | So 15.4.2017 22:11:30

                doktor multiplikator >> j.sladkay - 15.4.2017 20:23:29 >> Ale třeba ty nižší gramáže by mi akcí na gumy seděly, sou moc příjemný do ruky, a je to jak úplně jiná řada prutů. Ale zase ta dýlka a navíc okolo 30gr mám těch prutů už i tak dost, že je ani nevyužiju. Mám od SG parabelum 279cm 10-34gr a to je prut kterej mi přesně sedí, se kterým jsem schopnej odgumovat velkou část roku. Ale občas to holt chce nabít pořádnou gumu na těžší hlavě a na to pořád nějak prut hledám, ale ten HR vypadá, že bude ten pravej, jen půjde možná ještě do korku...To musím souhlasit s uxou, že to je strašný, ale funkce zvítězila nad formou.

                  Nu x a - Profil | So 15.4.2017 20:48:37

                  skwor >> kapraří bílé pruty moc nepoužívají..nebo?.

                    Nj.sladkay - Profil | So 15.4.2017 20:23:29

                    jaka >> je pravda zeje to tuhac. tak to aj celkom chapem. na rieku je ok.

                      Nskwor - Profil | So 15.4.2017 20:16:19

                      Bacha >> Bolen taky dřív lovil ocasem.... Dneska je bílý prut vcelku běžná záležitost.

                        Njaka - Profil | So 15.4.2017 20:13:34

                        u x a >> Strašný to možná je, nicméně s takovým prutem jseš na kajaku identifikovatelnej na daleko větší vzdálenost, a to je pro mě velký plus, takže přežiju i že se ti nelíbí.

                          Njaka - Profil | So 15.4.2017 20:06:57

                          doktor multiplikator >> j.sladkay - 15.4.2017 15:06:03 >> Ten 60gr je na mojí gumovačku zbytečně tvrdej, na stojácích to vůbec nepotřebuju. Tam mám dobrej kontakt s nástrahou, potažmo dnem i rybou s mekčíma klackama, který mi hlavně líp vyhovujou při zdolávačce, a je mi i krátkrej na gumovačku. Ne že by vyloženě nevyhovoval ale prostě ho mám na něco jinýho a na gumy zase jiný vhodnější pruty.

                            NBacha - Profil | So 15.4.2017 16:37:50

                            jaka >> Už Karel Liška varoval před jakýmkoliv bílým doplňkem na rybách. I límec bílé košile zastrkával pod svetr.
                            Jako silnější ze dvou vláčáků mám Sportex BS 2701, 270cm a do 29g. Vodím s ním 15g hlavy bez jakýchkoliv problémů. Na moři 20g dle potřeby a málokdy woby do 15cm, které zvládá také dobře. Používal jsem ho i na lehký a pomalý trolling, ale jen na moři. Krásně zdolává tresky metrovky. Na sladké vodě jsem tak valkou rybu neulovil.
                            V současné době je na netu pouze už jeden kus, ale zato za 1990,- Je tam už dlouho a divím se, že ho někdo netíp. Není to žádný závodní speciál, ale na normální rybařinu luxus.

                              Nu x a - Profil | So 15.4.2017 15:21:03

                              jaka >> s takovým prutem na rybách to vypdadá jako když si slepec zašel na ryby..strašný...

                                Nj.sladkay - Profil | So 15.4.2017 15:06:03

                                jaka >> preco ti nevyhovuje black na gumy?

                                  Njaka - Profil | Pá 14.4.2017 22:00:36

                                  Hledal jsem něco podobnýho a pro letošek jsem pořídil tohle od Hearty Rise. Někdo dole zmiňoval Black savage, mám ten do 60gr, má jen 250cm ale na gumy to moc nepoužívám. Ten HR má teda 211gramů, ale je to i s 30gr protizávažím, který můžeš dát pryč při těžším navijáku, ale je příjemnější ho tam nechat a dát naviják okolo 240gr. Pak to sedí do ruky velmi dobře, i když ta rukojeť není úplně můj šálek. Je to poměrně rychlej prut, ale není áčkový ráhno, a má jemnější špic, což mám pro gumování rád. Blank je hodně citlivěj, zdolávačka super. Zatím jsem s ním chytal teda jen kapry na citovku a krásně to zvonilo :-) http://www.premium-tackle.com/shop/ruten/leichte-sp​innruten/white-veit-limited-edition.html

                                    Nsliver - Profil | Čt 13.4.2017 18:28:38

                                    Kolouš >> nevím, jestli slovo tvrdší používáš ve vztahu k prutu spravne. Tvrde pruty stoji všeobecne za hovno. Ovšem k tomuto poznání jsem došel já, někomu muzou vyhovovat.

                                      NKolouš - Profil | Čt 13.4.2017 17:34:32

                                      Abych tak nějak hromadně odpověděl.... Tvrdší prut hledám kvůli hmotnosti nástrahy kdybych mohl na prutu do 25g házet 40g tak není co řešit. S větší nástrahou jsem provláčel už dost hodin ale úspěchů velice málo....ale nevzdávám se :D
                                      Nerad kupuji mnoho věcí a proto si už raději vše celkem promyslím a klidně investuji větší částku do něčeho co mě vydrží.. a mám rád pěkné věci i když věřím že stejnou službu udělá i prut za pár tisíc..
                                      ale to je jako Octavia a Audi A7 ... oboje plní účel stějně ALE :)
                                      Pruty na přívlač mám 3 : Favorite Skyline 3-12g,CTS Elite SD 5-25g,Quantum Zanderkant 15-90g
                                      Bohužel těch 90g je prostě moc....
                                      Zatím to ale vážně vypadá na CTS vyšší gramáže...

                                        NHawk123 - Profil | Čt 13.4.2017 15:07:18

                                        boticar >> Já myslím, že pokud ti nejde opradu o suma, nebo o jerkování štik, tak ho úplně neužiješ. Ale jsou vody, kde je potřeba velká hlava na jigovce, když si představíš 35 gr hlavu a 5" kopyto, tak to máš na 50 gr prutu prakticky nadoraz.....