Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

NDanL - Profil | Čt 13.4.2017 15:01:39

boticar >> Jsem na tom podobně spíš hůř. Tu a tam se objeví štika přes 75. Ta moje první věta - půl na půl - znamenala, že to zkrátka zkouším. Mám cajk do Švédska a když je příležitost, použiji to tady. Pasivní lov sumce na trhačku na lokalitách kam chodím je - podle mě tak okoukaný - že účinnější je lov na přívlač. Nekoukám na to jak je co využité. Mým největším nepřítelem je čas. Takže když už to klapne, potřebuji sahnout a jít si tu volnou chvíli užít přesně tak, jak mám chuť.

    Nboticar - Profil | Čt 13.4.2017 14:40:14

    DanL >> Co a kolik tak běžně za 2 hodiny vycházky nachytáte na takové větší nástrahy? Já to vloni vytáhnul jednou na Labe po zahájení, když bylo to správný sumčí počasí, tam jsem měl za dvě hodiny dva záběry a vytáhl jsem dva sumce těsně pod metr a to byla podle mýho jediná situce, kdy se za celej rok ten prut využil. Potom jsem s tím chytal párkrát v Budějovicích na Vltavě a výsledek byl jednou jeden malej candát, jednou větší tloušť, půlmetrová kudla a tři okouni a jednou ještě menší kudla. Sice vím o tom, že se občas chytí slušnější ryba, ale mě se to nějak nedaří a tak jsem nakonec spokojenej s okounama a tlouštěma na lehčí přívlač :-)

      Nj.sladkay - Profil | Čt 13.4.2017 13:42:15

      minatrix >> hearty rise som v paprcach nemal

        Nminatrix - Profil | Čt 13.4.2017 13:35:09

        doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.4.2017 13:09:47 >> 56g St.Croix Avid, 60g Hearty Rise a 60g Sportex Black Pearl (myslim)

          Nj.sladkay - Profil | Čt 13.4.2017 13:09:47

          minatrix >> pride na to, co je 60g

            NDanL - Profil | Čt 13.4.2017 12:41:52

            boticar >> Mám to tak půl na půl. Na řece rád chytám pod mosty, kde jsou díry kolem 5m. Když tam chceš dostat dělenýho woba (8-10cm) s 20gr prutem podle mě nemáš šanci. Když už se něco povede, nesekneš. Proto mám raději 40-60gr do podobné situace, do 2m si vezmu oněch 20gr, no a pak mám extrém baitcast na jezera do Švédska 140gr na jerky a ještě jeden 200gr. Ten si vezmu na sumcovláčku k nám.

              Nminatrix - Profil | Čt 13.4.2017 12:18:38

              boticar >> Záleží na nástraze, podmínkách, cílové rybě... . Minulou sezonu jsem já i dva kamarádi přišli o sumce na prutech do 60g.... .

                NS&F - pescador - Profil | Čt 13.4.2017 11:26:59

                Jsem na tom podobně ..... Taky jsem zjistil, že mě bohatě a plně dostačují na přívlač 4 pruty a 4 navijáky. Co se dalších věcí kolem rybaření týká a hlavně nástrah tak tam jsem ustálen již dávno.

                  Nj.sladkay - Profil | Čt 13.4.2017 11:21:35

                  S&F - pescador >> ja uz to flinkam :) a ked zhanam tak len co potrebujem. takles osial mam za sebou

                    NS&F - pescador - Profil | Čt 13.4.2017 11:16:55

                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.4.2017 11:09:49 >> Víš jak to je ..... četr v rybářově duši nikdy nespí. Zvláště když jsi ochoten do toho investovat.
                    Každý si tímto procesem projde. Je to jak hledání sv. grálu :-)

                      Nj.sladkay - Profil | Čt 13.4.2017 11:11:05

                      Hawk123 >> black je fakt fajn

                        Nj.sladkay - Profil | Čt 13.4.2017 11:09:49

                        S&F - pescador >> ano. akurat sa divim ze ked ma sd-cko, kuka po niecom inom.40g a slus

                          Nmazar - Profil | Čt 13.4.2017 11:02:51

                          boticar >> Spíše to bude o nástraze kterou chceš tahat :).

                            Nboticar - Profil | Čt 13.4.2017 10:48:03

                            Můžu se zeptat, co na takové pruty v našich vodách obvykle chytáte? Já mám už leta jeden prut do 60g, ale narazit na rybu, na kterou bych potřeboval takový prut je téměř nadlidský výkon. Kromě pár vycházek s většíma woblerama je ten prut prakticky nevyužitý, protože pruty do nějakých 20 gramů se mi jeví na české revíry jako univerzálnější.

                              NHawk123 - Profil | Čt 13.4.2017 8:48:59

                              Chlapi a jak vůbec chytáte na jigovky s prutem 2,70. Taky jsem měl většinu prutů dlouhejch, ale upřimně jsem nebyl schopen začít jigovat dokud jsem si nepořídil něco ve 2,40.

                              @Kolouš - mrkni na savage gear black, líbí se mi víc a víc a dělá se do 60 gr. Taky vyšší řady quantumů jsou i v ruce OK, mám ten shotgun 2 v 55 gr - což je efektivně furt celkem levnej prut a je to hroznej vykoštovák.

                                Nsmike - Profil | Čt 13.4.2017 6:04:59

                                S&F - pescador >> naprosty souhlas

                                  NS&F - pescador - Profil | Čt 13.4.2017 5:53:57

                                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.4.2017 22:10:36 >> To je sice pravda ale stojím si za poslední větou co jsem psal níž.

                                    Nj.sladkay - Profil | St 12.4.2017 22:10:36

                                    S&F - pescador >> ano, chytat sa da na vsetko, jak tvrdi akademik.
                                    ked overene funguje, naco sa trapit, sak je to prut

                                      NS&F - pescador - Profil | St 12.4.2017 21:14:26

                                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 11.4.2017 18:04:59 >> Dneska je spousta výborných prutů ..... každý si může vybrat co mu sedí a nemusí to být jen zrovna součastný ,,boom" nebo renovované značky. Vždy to bude o pocitu, preferencích a kolik do toho rybář hodlá nebo je ochoten zainvestovat.

                                        Nsergej13 - Profil | St 12.4.2017 15:08:12

                                        Kolouš >> na kolik te ten prut vysel?